Справа №1490/4205/12 19.09.2012 19.09.2012 19.09.2012
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц/1490/2814/12 Головуючий у суді 1 інстанції Лисенко М.Є.
Суддя-доповідач апеляційного суду Леванчук О.М.
У Х В А Л А
19 вересня 2012 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області у складі:
головуючого - Леванчука О.М.,
суддів: Буренкової К.О., Кушнірової Т.Б.
при секретарі судового засідання Устименко М.В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві цивільну справу
за апеляційною скаргою ОСОБА_3
на ухвалу Снігурівського районного суду Миколаївської області від 13 серпня 2012 року за позовом
ОСОБА_3
до
голови обслуговуючого кооперативу «Садове товариство «Нафтовик-Н»
(далі ОК СТ «Нафтовик-Н»)
про захист прав споживача, стягнення матеріальних збитків та відшкодування моральної шкоди в результаті ненадання послуг по охороні дачного будинку,
В С Т А Н О В И Л А:
25 червня 2012 року ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до голови ОК СТ «Нафтовик-Н» про захист прав споживача, стягнення матеріальних збитків та відшкодування моральної шкоди завданих в результаті ненадання послуг по охороні дачного будинку.
Позивачка вказувала, що її дачний будинок знаходиться на території ОК СТ «Нафтовик-Н» с. Олександрівка, Снігурівського району Миколаївської області. На протязі 2011-2012 років з дачного домика № 290, який належить їй на праві приватної власності невідомими особами здійснено крадіжку майна, крім того пошкоджено кришу, побиті вікна в дачному будинку, викрадені металеві вироби та садовий інвентар. Вважає, що з вини голови ОК СТ «Нафтовик-Н», який неналежно виконує свої обов'язки, та не здійснює контроль за охороною сторожів, здійснюються крадіжки. Просила стягнути з відповідача 17 350 грн. матеріальних збитків та 2000 грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди.
Ухвалою Снігурівського районного суду Миколаївської області від 13 серпня 2012 року провадження у справі зупинено на підставі п. 4 ч. 1 ст. 201 ЦПК України.
В апеляційній скарзі позивачка просить ухвалу суду скасувати. На думку апелянта, ухвала є незаконною оскільки постановлена з порушенням норм матеріального і процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає до задоволення з наступних підстав.
Постановляючи ухвалу про зупинення провадження у справі, суд першої інстанції виходив із того, що розгляд даної цивільної справи неможливий до закінчення розслідування кримінальної справи порушеної працівниками міліції по факту крадіжки металевих виробів за ч. 1 ст. 185 КК України та за фактом таємного викрадення чужого майна поєднана з проникненням у приміщення за ознаками злочину передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.
Проте з таким висновком погодитися не можна з таких підстав.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 201 ЦПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства.
Визначаючи наявність передбачених статтею 201 ЦПК України підстав, за яких провадження у справі підлягає обов'язковому зупиненню, суд повинен, зокрема, враховувати, що така підстава для зупинення провадження у справі, як зазначено в п. 4 ч. 1 цієї статті - неможливість розгляду цивільної справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства, застосовується в тому разі, коли в цій іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду. При неможливості розгляду справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку кримінального судочинства, підставою для зупинення провадження у цивільній справі може бути лише наявність кримінальної справи на розгляді в суді. (п. 33 постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року № 2 "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції").
Із матеріалів справи вбачається, що постановами слідчих відділення Снігурівського РВ УМВС України в Миколаївській області від 03 грудня 2012 року та від 13 грудня 2012 року були порушені дві кримінальні справи за ознаками злочину передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України та ч. 3 ст. 185 КК України, по яких проводиться досудове слідство (а.с. 69, 106,107, 121-124).
Суд першої інстанції вказаних обставин не врахував та дійшов помилкового висновку про неможливість розгляду даної цивільної справи до закінчення розслідування кримінальних справ.
За таких обставин, у суду першої інстанції не було правових підстав для задоволення клопотання відповідача та його представника про зупинення провадження у справі з підстав, передбачених п. 4 ч. 1 ст. 201 ЦПК України.
На підставі наведеного, ухвала суду першої інстанції підлягає до скасування з надісланням справи для розгляду по суті до суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 311, 313-315 ЦПК України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити.
Ухвалу Снігурівського районного суду Миколаївської області від 13 серпня 2012 року скасувати, а справу надіслати до того ж суду для продовження розгляду по суті.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Головуючий
Судді