Справа 1443ас-2006 Категорія 42
Головуючий 1 інстанції Мелешак О.В. Доповідач Новосядла В.М.
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Донецьк
11 жовтня 2006 року
Апеляційний суд Донецької області у складі: головуючого судді Новосядлої В.М., судців Троценко Л.І., Постолової В.Г.,
при секретарі Миснянко М.П., Панаріній О.В.,
за участю сторін і їх представників,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Авдіївського міського суду Донецької області від 20 червня 2006 року в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення Ясинуватської районної державної адміністрації, третьої особи ОСОБА_2 про визнання дій неправомірними в частині позбавлення премії, стягнення матеріальної і моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 принесла апеляційну скаргу на рішення Авдіїв-ського міського суду Донецької області від 20 червня 2006 року в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення Ясинуватської районної державної адміністрації, третьої особи ОСОБА_2 про визнання дій неправомірними в частині позбавлення премії, стягнення матеріальної і моральної шкоди.
Вказаним рішенням суду їй було відмовлено у задоволенні позову.
В апеляційній скарзі позивачка просить рішення суду скасувати і постановити нове рішення, яким задовольнити її позовні вимоги через порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, а саме суд першої інстанції помилково застосував частини 4 статті 99 КАС України щодо строку звернення до суду, оскільки правовідносини, які виникли між сторонами є трудовими і регулюються статтею 233 КЗпП України, а також судом було допущено упередженість при розгляді справи.
Заслухавши суддю-доповідача, сторони і їх представників, дослідивши матеріали цивільної справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а постанова суду зміні з наступних підстав.
Із матеріалів цивільної справи вбачається, що:
Позивачка знаходилась у трудових відносинах з відповідачем, де працювала на посаді державного соціального інспектора з червня 2002 року по жовтень 2005 року. Звільнилась з посади по досягненню нею пенсійного віку.
В період роботи з лютого 2004 року по вересень 2005 року позивачці знижувався відсоток премії у порівнянні з іншими службовцями установи.
Виходячи із наданих відповідачем наказів про преміювання, доданих до них доповідних записок та інших документів, які суд першої інстанції ретельно перевірив, дав їм правову оцінку і правильно прийшов до висновку про те, що на підставі Положення про матеріальне і моральне заохочення працівників апарату управління праці і соціального захисту населення, затвердженого наказом НОМЕР_1 і Положення про преміювання працівників управління праці та соціального захисту населення, яке є додатком до наказу НОМЕР_2, відповідач мав право зменшити розмір премії позивачці, виходячи із оцінки ефективності її праці з урахування якості виконання посадових обов*язків, наявності недоліків в роботі.
Що стосується висновку суду про те, що вимоги позивачки окрім того, що необгрунтовані, так і за період з лютого по грудень 2004 року пред*явлені за межами строку, передбаченого частиною 2 статті 99 КАС України ( введеної в дію з 1 вересня 2005 року) і позивачка не зверталась до суду з клопотанням про визнання причини пропуску строку поважною, то вказаний висновок суду підлягає виключенню із мотивувальної частини постанови суду, як такий, що суперечить спеціальній матеріальній нормі права, яка регулює ці правовідносини, а саме частини 2 статті 233 КЗпП України, згідно із якою у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.
В іншій частині Постанова суду відповідає нормам матеріального і процесуального права і підстав для її скасування не встановлено.
Доводи апеляційної скарги спростовуються вищезазначеними нормами права, не впливають на висновки суду та не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом норм матеріального чи процесуального законодавства, що призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.
Відповідно до статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись статтями 198,200,206 КАС України, апеляційний суд,
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Виключити із мотивувальної частини Постанови Авдіївського міського суду Донецької області від 20 червня 2006 року в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення Ясинуватської районної державної адміністрації, третьої особи ОСОБА_2 про визнання дій неправомірними в частині позбавлення премії, стягнення матеріальної і моральної шкоди наступне: «Окрім того, вимоги позивачки за період з лютого по грудень 2004 року заявлені з порушенням строків, передбачених ч. ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому позивачка не зверталася до суду з клопотанням про визнання причини пропуску строку поважною».
В решті частини постанову суду залишити без зміни.
Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.