Судове рішення #26726298




НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Справа № 2-3651\11

2\0427\985\2012

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


19 квітня 2012 року

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді Городецького Д.І.,

секретаря Кравченко О.О.

за участю:

представника позивача ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Будинкоуправління № 1 Гвардійської квартирно-експлуатаційної частини району до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,

ВСТАНОВИВ:

02.08.2011 року Будинкоуправління № 1 Гвардійської квартирно-експлуатаційної частини району звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням

В обґрунтування своїх вимог Будинкоуправління № 1 Гвардійської квартирно-експлуатаційної частини району посилалося на те, що ОСОБА_2 з 1975 року зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_1.

Квартира однокімнатна житловою площею 15,07 кв.м., є житловим фондом Міністерства Оборони України

Будинкоуправлінням № 1 Гвардійської КЕЧ району в період з 03.09.2010 року по 03.03.2011 року неодноразово виявлявся факт не проживання відповідача в спірному житловому приміщенні,

Встановлено, що ОСОБА_2 проживає ІНФОРМАЦІЯ_2.

Позивач зазначає в заяві, що у відповідності до ст.ст. 71,72 ЖК України, за рішенням суду особа може бути визнана такою, що втратила право користування житловим приміщенням, у разі, якщо вона не проживає в цьому приміщенні та користується житловим приміщенням без поважних причин понад шість місяців.

В зв'язку з наведеним Будинкоуправління № 1 Гвардійської квартирно-експлуатаційної частини району в позовній заяві просило суд визнати ОСОБА_2 таким. що втратив право користування житловим приміщенням – квартирою № 3 будинку № 7 по вул. 40 років ВЛКСМ смт. Гвардійське Новомосковського району Дніпропетровської області.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги Будинкоуправління № 1 Гвардійської квартирно-експлуатаційної частини району вимоги в повному обсязі, посилався на підстави звернення до суду, викладені в позовній заяві, просив суд задовольнити позов.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнав частково, посилався на те, що в спірній квартирі він проживав з 1975 року, до 1989 року. в квартирі був зареєстрований він та троє дітей, які в наступному зняті з реєстраційного обліку. Його дружина зареєстрована в ІНФОРМАЦІЯ_3. Після народження третьої дитини, в 1989 році, з дозволу домоуправа, він став проживати в ІНФОРМАЦІЯ_4, оскільки вона трохи більша ніж спірна квартира. Не заперечує того, що з 1989 року не проживає в спірній квартирі, його особистих речей в квартирі не має.

Представник третьої особи – Сектору у справах громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Новомосковського МВ УМВС України в Дніпропетровській області в судове засідання не з'явився.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до переконання, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню, з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується відповідною довідкою.

У відповідності до ст. 61 ЦПК України, обставини, які визнані сторонами, не підлягають доказуванню.

Згідно посилань представника позивача, пояснень самого відповідача, ОСОБА_2 не проживає в спірному житловому приміщення з 1989 року, його особистих речей в квартирі не має.

Зазначені обставини підтверджується також і актами Будинкоуправління № 1 від 03.09.2010 року, 04.01.2011 року, 03.03.2011 року.

Судом також встановлено, що не заперечується сторонами, що ОСОБА_2 проживає ІНФОРМАЦІЯ_2.

Відповідно до ст.ст.71,72 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Оскільки ОСОБА_2 не проживає в спірному житловому приміщенні з 1989 року, тобто, понад шість місяців, не надав доказів поважності причин непроживання, тому, він може бути визнаний таким, що втратив право користування жилим приміщенням.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 71,72 ЖК України, суд,


ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Будинкоуправління № 1 Гвардійської квартирно-експлуатаційної частини району задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_5 таким, що втратив право користування житловим приміщенням – квартирою № 3 будинку № 7 по вул. 40 років ВЛКСМ смт. Гвардійське Новомосковського району Дніпропетровської області.

Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_5 на користь Будинкоуправління № 1 Гвардійської квартирно-експлуатаційної частини району судові витрати в сумі 42,50 грн.


Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.



СУДДЯ Д.І. Городецький


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація