НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 2-4611\11
2\0427\1615\2012
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 лютого 2012 року
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді Городецького Д.І.
секретаря Кравченко О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів за договором позики,
В С Т А Н О В И В:
14.11.2011 року ОСОБА_1 звернувся з позовом до ОСОБА_2 про стягнення грошових коштів за договором позики.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач ОСОБА_1 посилався на те, що 19 січня 2009 року між ним і відповідачем був укладений договір позики, згідно якого він передав відповідачу ОСОБА_2 575 доларів США, а відповідач, в свою чергу, зобов'язався повернути вищезазначену суму до 19 лютого 2009 року.
В підтвердження укладення договору позики, відповідач оформив розписку.
До теперішнього часу відповідач не виконав умов угоди і не повернув кошти.
У відповідності розпорядження Національного банку України, офіційний курс гривні до долара США станом на 07.11.2011 року складає 798,7 грн. за 1000 доларів США.
В зв'язку з вищенаведеним, в позовній заяві позивач ОСОБА_1 просив суд стягнути з відповідача ОСОБА_2 на його користь заборгованість за договором позики від 19 січня 2009 року в сумі 4 588,90 грн., судові витрати 197 грн.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явився, в своїй заяві просив суд розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, в своїй заяві просив суд розглянути справу без його участі, позовні вимоги визнає.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню з наступного.
Судом встановлено, що 19 січня 2009 року між сторонами був укладений договір позики, згідно якого позивач ОСОБА_1 передав відповідачу ОСОБА_2 575 доларів США, а відповідач, в свою чергу, зобов'язався повернути вищезазначену суму до 19 лютого 2009 року, що підтверджується відповідною розпискою.
Відповідно до ст.ст. 11, 509 ЦК України, зобов'язання виникають з договорів.
Згідно ст. 1046 ЦК України, за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів.
На підставі ст. 1047 ЦК України, на підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника, або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином, відповідно до умов договору.
Судом встановлено, що відповідач не виконав умов угоди і не повернув кошти за договором, що не заперечується сторонами, тому, вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими.
На підставі ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалене рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею та документально підтверджені судові витрати.
Згідно наданих квитанцій, позивач поніс судові витрати в сумі 197 грн., які підлягають стягненню з відповідача.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 213-215, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 11,509,526,1046 ЦК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_1 заборгованість за договором позики від 19 січня 2009 року в сумі 4 588,90 грн., судові витрати в сумі 197 грн., а всього – 4 785,90 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ Д.І. Городецький