Судове рішення #26724028





НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2а-8250\11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


06 квітня 2012 року

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі

судді Городецького Д.І.

розглянувши в м. Новомосковську в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Новомосковської районної державної адміністрації Дніпропетровської області про визнання бездіяльності неправомірною, зобов'язання провести виплати,

ВСТАНОВИВ:

21.10.2011 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Новомосковської районної державної адміністрації Дніпропетровської області про визнання бездіяльності неправомірною, зобов'язання провести виплати.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що він має статус особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорії, що підтверджується відповідним посвідченням.

Статтею 48 Закону України «По статус та соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи», передбачено, що учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС виплачується щорічна допомога на оздоровлення в розмірах: особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорії – п'ять мінімальних розмірів заробітної плати.

Щорічна допомога на оздоровлення за 2010 та 2011 роки була виплачена не в повному обсязі.

В зв'язку з наведеним, позивач просив суд визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Новомосковської районної державної адміністрації щодо невиплати йому допомоги на оздоровлення як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорії в розмірах, передбачених ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - в розмірі п'яти розмірів мінімальної заробітної плати, за період 2010 та 2011 рік, зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплатити йому допомогу на оздоровлення за 2010 та 2011 роки, з урахуванням виплачених сум.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що вимоги ОСОБА_2 обґрунтовані і підлягають задоволенню, з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 має статус особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорії, що підтверджується відповідним посвідченням.

Статтею 48 Закону України «По статус та соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи», передбачено, що учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС виплачується щорічна допомога на оздоровлення в розмірах: особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорії – п'ять мінімальних розмірів заробітної плати.

Судом встановлено, що позивачу в 2010 та 2011 роках була проведена виплата допомоги на оздоровлення в сумі по 100 грн., що підтверджується листом Управління праці та соціального захисту населення від 22.09.2011 року.

У відповідності до ст. 3 Конституції України, права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст та спрямованість діяльності держави, держава відповідає перед людиною за свою діяльність, утвердження і забезпечення прав і свобод людини, що є головним обов'язком держави;

На підставі ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України;

Ст. 22 Конституції України, конституційні права та свободи гарантуються і не можуть бути скасовані;

У відповідності до ст. 46 Конституції України, відповідно до якої, громадяни мають право на соціальний захист у випадках, передбачених законом;

Відповідно до ст. 48 Конституції України, кожен має право на достатній життєвий рівень для себе та для своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло;

Ст. 55 Конституції України зазначає, що права, свободи людини і громадянина захищаються судом, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб, кожен має право будь-якими незабороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань;

На підставі ст. 55 Конституції України, конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України;

Відповідно до ч. 5 ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з урахуванням Рішення Конституційного суду України № 10-рп від 22 травня 2008 року, яким визнано неконституційними зміни у вказану норму, щорічна допомога на оздоровлення виплачується громадянам за місцем їх проживання органами соціального захисту населення.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» частину 4 статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» викладено в наступній редакції: «Одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, та сім'ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, щорічна допомога на оздоровлення виплачується в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України».

Рішенням Конституційного суду України № 10-рп від 22 травня 2008 року визнано неконституційними вказані зміни, а отже з 22 травня 2008 року до спірних правовідносин застосуванню підлягають приписи частини 4 статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» викладено в наступній редакції: «Щорічна допомога на оздоровлення виплачується учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 3 категорії в розмірі трьох мінімальних заробітних плат».

Виплати були проведені, як вбачається з заперечень відповідача, згідно вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 562 від 12.07.2005 р. «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в той час як відповідач мав керуватись частиною 4 статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як нормою, що має вищу юридичну силу, а отже при невиплаті позивачеві допомоги на оздоровлення за 2011 рік відповідач діяв неправомірно.


Керуючись ст.2,11,69,71,94,104,158-159, 162,163,183-2 КАС України; ст.ст. 3,19,22,46,48,55 Конституції України, ст. 48 Закону України «По статус та соціальний захист громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи»,



ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Новомосковської районної державної адміністрації щодо невиплати ОСОБА_1 допомоги на оздоровлення як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорії в розмірах, передбачених ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - в розмірі п'яти розмірів мінімальної заробітної плати, за період 2010 та 2011 роки.

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Новомосковської районної державної адміністрації Дніпропетровської області провести перерахунок та виплатити ОСОБА_1, як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорії допомогу на оздоровлення в розмірах, передбачених ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - в розмірі п'яти розмірів мінімальної заробітної плати, за період 2010 та 2011 роки, з урахуванням виплачених сум.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

СУДДЯ Д.І. Городецький


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація