Справа № 2218/14493/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.12.2012
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючої-судді: Чевилюк З.А.
секретаря: Олексійчук Г.М.
за участі представника відповідача Триняк Н.О.
представника третьої особи Мусатової Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Хмельницькому цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області, третя особа - управління державної автомобільної інспекції управління Міністерства внутрішніх справ в Хмельницькій області про відшкодування моральної шкоди,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що постановою інспектора ВДАІ м.Нетішина УДАІ УМВС України в Хмельницькій області від 25 червня 2010 року його притягнуто до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1. ст.122 КпАП України та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 300 грн. Постановою Острозького районного суду Рівненської області від 30.08.2010 року вказана постанова скасована, а справа про адміністративне правопорушення закрита. Не дивлячись на оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення, вона була звернена до виконання. Вищевказані дії обумовили приниження честі, гідності і престижу позивача. Позивач був змушений нервувати, втрачати час на відновлення законних прав, а отже порушувався звичайний ритм життя. У зв'язку з цим, позивач з урахуванням уточнених позовних вимог, просив стягнути з Державного бюджету України в особі Головного Управління Державного казначейства України у Хмельницькій області моральну шкоду у розмірі 1500 грн, спричинену неправомірними діями Управління державної автомобільної інспекції УМВС України у Хмельницькій області, а також понесені судові витрати.
Позивач подав заяву про розгляд справи за відсутності; позовні вимоги підтримав. Представник відповідача позов заперечив, вважаючи позов безпідставним, зазначивши про недоліки суб'єктного складу в частині визначення відповідача по справі. Представник третьої особи заперчила позов у зв'язку з відсутністю правових підстав для його задоволення.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд знаходить позов не підлягаючим задоволенню.
Постановою інспектора ВДАІ м.Нетішина УДАІ УМВС України в Хмельницькій області від 25 червня 2010 року ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1. ст..122 КпАП України та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 300 грн. Постановою Острозького районного суду Рівненської області від 30.08.2010 року вказана постанова скасована, а справа про адміністративне правопорушення закрита. Підставою для скасування постанови стало непредставлення Управлінням ДАІ УМВС України в Хмельницькій області доказів, які об'єктивно та в повній мірі підтвердили б порушення ОСОБА_4 Правил дорожнього руху в частині перевищення ним дозволеної швидкості руху на ділянці дороги в межах населеного пункту та перетину суцільної лінії дорожної розмітки.
Згідно ст..1167 Цивільного кодексу України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірним рішеннями, діями чи бездіяльністю відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків встановлених частиною другою цієї статті. Моральна шкода відшкодовується незалежно від вини органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, фізичної або юридичної особи, яка її завдала:1)якщо шкоди завдано каліцтвом, іншим ушкодженням здоровю або смертю фізичної або юридичної особи внаслідок дії джерела підвищеної небезпеки; 2)якщо шкоди завдано фізичній особі внаслідок її незаконного засудження, незаконного притягнення до кримінальної відповідальності, незаконного застосування як запобіжного заходу тримання під вартою або підписки про невиїзд, незаконного затримання, незаконного накладення адміністративного стягнення у вигляді арешту або виправних робіт; 3) в інших випадках, встановлених законом.
За ч.1. ст.296 Кодексу України про адміністративне правопорушення скасування постанови із закриттям справи про адміністративне правопорушенняя тягне за собою повернення стягнених грошових сум, оплатно вилучених і конфіскованих предметів, а також скасування інших обмежень, зв'язаних з цією постановою. Відшкодування шкоди, заподіяної громадянинові незаконним накладенням адміністративного стягнення у вигляді арешту або виправних робіт, провадиться в порядку, встановленому законом.
Крім того, відповідно до ст..25 Закону України «Про міліцію», шкода завдана працівникам міліції компенсується за рахунок держави. Казначейство України входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для реалізації державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, відповідно до Положення про Державну казначейську службу України. Тобто відповідач не є уособленням державного бюджету, який є лише планом формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань та функцій, які здійснюються відповідно органами державної влади, відповідно до ст..2. Бюджетного кодексу України, як і не є суб'єктом, у якого виникли зобов'язання внаслідок притягнення позивача до адміністративної відповідальності.
Враховуючи викладене, суд знаходить позов не підлягаючим задоволенню.
Керуючись ст..1167 Цивільного кодексу України, ст..296 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст..2. Бюджетного кодексу України, ст..ст.10,11,60,88,209,212-215 Цивільного процесуального кодексу України,
в и р і ш и в:
Відмовити у задоволені позову ОСОБА_4 до Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області, третя особа - управління державної автомобільної інспекції управління Міністерства внутрішніх справ в Хмельницькій області про відшкодування моральної шкоди в розмірі 1500 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення через Хмельницький міськрайонний суду в Апеляційний суд Хмельницької області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Суддя Хмельницького міськрайонного суду З.А.Чевилюк