Судове рішення #26721321

Справа № 2218/10601/2012



РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.12.2012

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі:

головуючої-судді: Чевилюк З.А.

секретаря: Олексійчук Г.М.

за участі позивача: ОСОБА_2

відповідача: ОСОБА_3

представника відповідача: ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькому цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина у зв'язку з навчанням,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду з позовом про стягнення аліментів у зв'язку з навчанням сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, який навчається в Хмельницькому національному університеті на факультеті бізнесу (денна форма навчання). Просила стягувати аліменти від 15 травня 2012 року до завершення навчання сина в університеті 30.05.2015 року в розмірі 500,00 грн щомісяця.

В судовому засіданні позивач позов підтримала та наполягала на його задоволенні. Підтвердила, що син отримує стипендію у зв'язку з навчанням, проте, не дивлячись на це, потребує матеріальної допомоги. Відповідач та його представник проти позову заперечили. Звернули увагу суду на ту обставину, що позбавлення відповідача батьківських прав, унеможливлює виконання ним обов'язку щодо сплати аліментів на повнолітнього сина у зв'язку з навчанням. Підтвердив, що немає матеріальної можливості сплачувати аліменти, оскільки ніде не працює, має на утриманні непрацездатних батьків.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши позивача, суд вважає позов не підлягаючим задоволенню з наступних підстав.

Між сторонами склались правовідносини, що випливають із сімейного законодавства, пов'язані з утриманням повнолітнього сина ОСОБА_5 1992 р.н., який продовжує навчання та, за твердженням позивача, потребує матеріальної допомоги.(ст.199 Сімейного кодексу України).

ОСОБА_5 1992 р.н. навчається на денній формі навчання, в Хмельницькому національному університеті на факультеті бізнесу; отримує стипендію. Вартість навчання не оплачує. Перебуває на утриманні позивача. Позивач є працевлаштованою, отримує стабільний дохід.

Відповідач, який є батьком ОСОБА_5 подав заперечення проти позову. В запереченні вказав, що в нього немає рухомого та нерухомого майна, з 1994 року не працює, не є фізичною особою - підприємцем, являється інвалідом 2 групи, проживає та доглядає за батьками похилого віку, що є інвалідами 1 групи. Доказів перебування батьків на його утриманні суду не подав. Заперечив свій обов'язок сплачувати аліменти на повнолітнього сина у зв'язку з продовженням його навчання, мотивуючи це тим, що він позбавлений за рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 6.11.2007 року батьківських прав. Проте позбавлення батьківських прав відповідача не позбавляє його обов'язків передбачених законодавством, в т.ч. пов'язаних із сплатою аліментів у зв'язку з навчанням(ст.166 СК України)

Відповідно до ст.ст.182,199 СК України- повнолітні діти мають право на утримання від батьків у разі продовження навчання і потреби у матеріальній допомозі, до досягнення двадцяти трьох років та за умови, що батьки можуть надавати матеріальну допомогу….При визначенні розміру аліментів суд враховує……матеріальне становище платника аліментів…..інші обставини, що мають істотне значення.

Враховуючи вищевикладене, суд знаходить не доведеним факт необхідності ОСОБА_5 1992 р.н.матеріальної допомоги у зв'язку з навчанням, оскільки він за навчання не здійснює оплату, отримує стипендію, як і не доведеною обставину можливості відповідача надавати матеріальну допомогу сину, враховуючи неотримання судом доказів його працевлаштованості, отримання будь-яких доходів.

Керуючись ст.ст.3,5-8,10,11,60, 209,212-215,218 ЦПК України, ст.ст.166, 182, 199 СК України,-


ВИРІШИВ:

Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина у зв'язку з навчанням.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Хмельницької області протягом десяти днів з дня його проголошення через Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області .

Суддя Хмельницького міськрайонного суду Чевилюк З.А.






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація