Судове рішення #26666973

Справа № 0115/1957/2012


У Х В А Л А


"18" грудня 2012 р.

Суддя Первомайського районного суду Автономної Республіки Крим Михайлова Л.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення фактів, що мають юридичне значення, та визнання права власності на грошові кошти в порядку спадкування за законом, третя особа - філія № 4572/010 Ощадбанку України в Первомайському відділенні с. Чернове Первомайського району,

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин з батьком ОСОБА_3, померлим ІНФОРМАЦІЯ_1, встановлення факту прийняття спадщини, що відкрилася після смерті батька, та про визнання права власності в порядку спадкування за законом на грошовий вклад в Ощадному банку.

Пред'явлена позовна заява ухвалою суду від 30 листопада 2012 року була залишена без руху, оскільки подана з порушенням ст.ст. 119-121 ЦПК України, а саме: з викладених обставин, яким позивач, обґрунтовує свої вимоги, та змісту позовних вимог незрозумілим є намір особи, що звернулася до суду, відносно виду цивільного судочинства, у порядку якого слід розглядати справу, оскільки: звернення до суду має назву «позовна заява», а в ній особами, які беруть участь у справі, вказані позивач та відповідач, як це передбачено позовним провадженням (ч. 1 ст. 26 ЦПК України), однак зміст заявлених вимог про визнання фактів передбачає окреме провадження, що відповідно до ст.. 234 ЦПК України, є видом непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих чи майнових справ або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Вимоги про встановлення фактів та визнання права власності в порядку спадкування не можуть розглядатися в одному провадженні. Частина 1 та 2 статті 26 ЦПК України передбачає, що у справах позовного провадження особами, які беруть участь у справі, є сторони (позивач, відповідач), треті особи, їхні представники; у справах окремого провадження особами, які беруть участь у справі, є заявники, інші заінтересовані особи, їхні представники. Відповідно до ст.. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом, згідно з ч. 1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленого цім Кодексом, звернутися до суду за захистом свої порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод та інтересів.

Не вказана повна адреса третьої особи, крім того, на даний час назва філії банку змінена.

Суд також роз'яснив позивачу, що питання оформлення спадкових прав вирішуються в органах нотаріату, і якщо під час такого звернення будуть виявлені якісь перешкоди, особа має можливість звернутися до суду із заявою про встановлення юридичних фактів, після чого отримати в органах нотаріату свідоцтво про право на спадщину.

Виконати вимоги суду позивач повинен протягом п'яти днів з дня отримання ухвали суду.

Згідно поштового повідомлення позивачем ухвала суду отримана 10.12.2012 року, усунути недоліки він повинен до 17.12.2012 р. Позивач у встановлений строк не усунув недоліки позовної заяви, тому позовна заява підлягає поверненню.

Згідно ч. 2 ст. 121 ЦПК України, якщо позивач, відповідно до ухвали суду, у встановлений строк не виконав вимоги, визначені статтями 119, 120 ЦПК України, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Керуючись ч. 2 ст. 121, ч. 4 ст. 122 ЦПК України, суд

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення фактів, що мають юридичне значення, та визнання права власності на грошові кошти в порядку спадкування за законом, третя особа - філія № 4572/010 Ощадбанку України в Первомайському відділенні с. Чернове Первомайського району - визнати неподаною та повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала може бути оскаржена до судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Первомайський районний суд АР Крим шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація