Справа № 22-Ц-1509 2006 р. Головуючий у 1-й інстанції - Бондар CO.
Категорія - 44 Суддя-доповідач - Хвостик С.Г.
УХВАЛА іменем України
24 жовтня 2006 року колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Сумської області в складі:
головуючого - МасловаВ.О.
суддів - Хвостика С.Г., Рибалки В.Г.
з участю секретаря судового засідання - Кияненко Н.М.
та осіб, які беруть участь у справі - позивачки ОСОБА_1, її представника ОСОБА_2, представника відповідача Турченка С.П.
розглянула у відкритому судовому засіданні у приміщенні апеляційного суду цивільну справу за апеляційною скаргою представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Україна-Центр» - Турченка Сергія Петровича на рішення Зарічного районного суду м.Суми від 15 серпня 2006 року
у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Україна-Центр» про стягнення виплат, пов'язаних з виходом учасника товариства,
встановила:
Рішенням Зарічного районного суду м.Суми від 15 серпня 2006 року уточнені позов задоволено. Стягнуто з ТОВ «Україна-Центр» на користь ОСОБА_1 35061 грн. вартості частини майна у зв'язку з виходом з товариства та 350 грн. 61 коп. судових витрат.
В апеляційній скарзі представник відповідача, посилаючись порушення судом норм процесуального і матеріального права, просить дане рішення скасувати та постановити нове про відмову в задоволенні позовних вимог. При цьому вказує, що відповідачка при виході з товариства сама відмовилась від своєї частки у статутному фонді, а тому жодних порушень її майнових прав з боку відповідача не було.
Перевіривши рішення в межах доводів апеляційної скарги, заслухавши суддю-доповідача, доводи та заперечення сторін, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Як встановлено судом першої інстанції, 24 листопада 2000 року зареєстровано Статут Товариства з обмеженою відповідальністю «Україна-Центр», одним з учасників якого була ОСОБА_1
У 2003 році зборами учасників товариства було прийнято рішення про збільшення статутного фонду до 92100 грн., у зв'язку з чим було внесено зміни до статуту, державна реєстрація яких відбулась 22 серпня 2003 року.
Внаслідок здійснення додаткового грошового внеску розмір належної ОСОБА_1 частки збільшився до 15350 грн., що становить 16,67% від загального розміру статутного фонду.
Рішенням зборів учасників ТОВ «Україна-Центр» від 7 квітня 2005 року заяву ОСОБА_1 про вихід зі складу товариства задоволено.
Станом на 1 квітня 2005 року сума власного капіталу ТОВ «Україна-Центр», яка є базовою для розподілу між його учасниками, становить 230300 грн., у зв'язку з чим частка ОСОБА_1, яка дорівнює 16,67% від цієї суми, що підлягає виплаті їй при виході з товариства, становить 35061 грн., з урахуванням частково сплаченої їй суми у розмірі 3330 грн.
За вказаних обставин суд першої інстанції дійшов вірного висновку про стягнення на користь позивача саме такого розміру частки у майні товариства.
Таке рішення відповідає вимогам ст.148 ЦК України, ст.54 Закону України «Про господарські товариства».
Доводи апелянта про те, що у суду першої інстанції не було підстав для задоволення позову, оскільки позивачка в заяві про вихід з членів товариства вказала, що не має майнових претензій до відповідача, є безпідставними, оскільки вона скористалась своїм законним правом про отримання частки у майні товариства при виході з нього.
Висновок суду про задоволення уточненого позову ОСОБА_1 належним чином мотивований і підтверджується дослідженими доказами, яким дано належну оцінку.
Доводи апелянта про протилежне є безпідставними і для їх підтвердження не надано ніяких доказів.
Отже, як законне і обґрунтоване рішення суду необхідно залишити без зміни, а апеляційну скаргу - відхилити.
Керуючись ст. ст. 307 ч. 1 п. 1, 308, 314 ч. 1 п.1, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Україна-Центр» - Турченка Сергія Петровича, відхилити.
Рішення Зарічного районного суду м.Суми від 15 серпня 2006 року в даній справі залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили негайно і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня її проголошення до Верховного Суду України.