УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2006 року жовтня місяця «09» дня, колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, в складі:
Головуючого: Синельщікової О.В. Суддів: Яковенко Л.Г. Куриленка О. С При секретарі: Волковій О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Сімферополі цивільну справа за позовом ОСОБА_1до Колективного підприємства „Кримська мехколона № 8", ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання рішення та протоколу Зборів представників недійсними за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Центрального районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим від 26 січня 2006 року,
ВСТАНОВИЛА:
Оскаржуваною ухвалою Центрального районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим від 26 січня 2006 року заборонено ОСОБА_2, ОСОБА_3. ОСОБА_4. ОСОБА_5 брати участь у Загальних зборах учасників КП „Кримська мехколона №8".
На вказану ухвалу ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить ухвалу суду скасувати, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а ухвала суду першої інстанції - скасуванню з таких підстав.
Загальні збори учасників підприємства є вищим органом товариства. Заборона проведення загальних зборів фактично паралізує роботу вищого органу товариства і є втручанням у господарську діяльність товариства.
Згідно зі ст. 15 Закону України „ Про підприємництво", втручання державних органів у господарську діяльність підприємців не допускається, якщо вона не зачіпає передбачених законодавством України прав державних органів щодо здійснення контролю за діяльністю підприємців.
За таких обставинах, колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду АР Крим вважає, що ухвала від 26 січня 2006 року перешкоджає господарчій діяльності колективного підприємства „Кримська мехколонна №8".
Керуючись ст.ст. 303, 307, 312, 319 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах,
Справа №22-2908/2006 Головуючий в суді І інстанції: Довженко Ю.П.
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.
Ухвалу Центрального районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим від 26 січня 2006 року скасувати.
Відмовити в задоволенні клопотання ОСОБА_1про забезпечення позову.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 325, 327 ЦПК України.
Справа №22-2908/2006
Головуючий в суді І інстанції: Довженко Ю.П. Доповідач: Куриленко О.С.