УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2006 року
колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим в складі:
Головуючого, судді: Берзіньш B.C.
Суддів: Данила Н.М.
Чистякової Т.І.
При секретарі: Бахтагарєєвій М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Сімферополі апеляційну скаргу ОСОБА_1на ухвалу Залізничного районного суду М.Сімферополя Автономної Республіки Крим від 21.11.2005 р. по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1до Прокуратури Центрального району М.Сімферополя на бездіяльність органів Державної влади, про забезпечення порушених прав, -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1звернувся до суду з адміністративним позовом до прокуратури Центрального району М.Сімферополь на бездіяльність органів Державної влади, про забезпечення порушених прав.
Ухвалою Залізничного районного суду М.Сімферополя Автономної Республіки Крим від 27.10.2005 р. позовну заяву ОСОБА_1до Прокуратури Центрального району М.Сімферополя на бездіяльність органів Державної влади, про забезпечення порушених прав залишено без руху і запропоновано позивачеві усунути недоліки у строк до 10.11.2005 р.
Ухвалою того ж суду від 21.11.2005 р. позовну заяву повернуто заявникові, оскільки позивач не усунув недоліки позовної заяви, вказані в ухвалі суду від 27.10.2005року.
Не погодившись з ухвалою суду ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати ухвалу суду від 21.11.2005р, як постановлену з порушенням норм процесуального права.
Перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи, наведені в скарзі, заслухавши представника прокуратури, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Постановляючи ухвалу про залишення позовної заяви без руху, суддя встановив строк для усунення недоліків - до 10.11.2005 р. (а.с.З). Апелянт у скарзі вказує, що наданий судом строк пропущений з поважних причин, оскільки він знаходиться в місцях позбавлення волі і листування здійснюється через адміністрацію колонії, яка знаходиться в іншій області. Колегія суддів вважає, що наведені апелянтом доводи є обгрунтованими.
Як вбачається з матеріалів справи, копію ухвали про залишення позовної заяви без руху направлено позивачеві 31.10.2005 р. (а.с.4). Для усунення недоліків було встановлено строк до 10.11.2005 р. Тобто, з урахуванням того, що позивач знаходиться в місцях позбавлення волі, у позивача було недостатньо часу для усунення вказаних недоліків.
Справа №22а-3770/2006 р. Головуючий в першій
інстанції, суддя - Уржумова Н.В. Доповідач, суддя - Чистякова Т.І.
Проте, суд першої інстанції постановив ухвалу про повернення позовної заяви, посилаючись на те, що позивач не усунув недоліки у встановлений судом строк. З позовної заяви, яка подана позивачем після усунення недоліків (а.с.25) вбачається, що недоліки, вказані судом, позивачем усунуто.
Виходячи з наведеного, колегія суддів вважає, що недоліки позивачем усунуті і позовна заява ОСОБА_1 відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України.
Тобто, оскаржена ухвала постановлена з порушенням норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення питання.
Згідно з п.4 ст.202 КАС України у разі порушення норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення питання, ухвала підлягає скасуванню з направленням справи до суду першої інстанції на новий розгляд питання.
Керуючись ст.106, п.4 ст.202 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1задовольнити. Ухвалу Залізничного районного суду М.Сімферополя Автономної Республіки Крим від 21.11.2005 р. скасувати.
Направити справу до суду першої інстанції на новий розгляд питання.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом одного місяця з дня її проголошення.
Судді - БерзіньшВ.С
Данила Н.М.
Чистякова Т.І.