Судове рішення #266058
Справа N 22 Ц 1270 - 2006 p

Справа N 22 Ц 1270 - 2006 p.                            Головуючий 1 інстанції Разумовська О.Г.

Категорія - 44.                                               Доповідач апеляційної інстанції Лисенко П.П.

УХВАЛА

12 жовтня 2006 року.                                  м. Миколаїв.

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі:

головуючого Лисенка П.П.,

суддів: Кутової Т.З. та Данилової О.О.,

із секретарем судового засідання Варміш О.С., у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою ОСОБА_1 переглянула ухвалу місцевого Заводського районного суду м. Миколаєва від 3 травня 2006 року, постановлену на стадії вирішення питання про прийняття її ж позовної заяви до ОСОБА_2 про захист честі й гідності.

Заслухавши доповідь судді, пояснення позивачки, перевіривши у межах оскарження обставини та докази, якими сторони їх стверджували ,-

установила:

30 березня 2006 року ОСОБА_1 пред'явила зазначений позов.

Ухвалою місцевого Заводського районного суду м. Миколаєва від 3 квітня 2006 року її позовну заяву було залишено без руху, з мотивів її невідповідності вимогам ст. 119 ЦПК України, а саме, відсутності:

·        чітко виписаного змісту позовних вимог;

·        викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;

·        зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

Позивачці запропоновано в термін до 25 квітня 2006 року виправити недоліки позовної заяви і роз'яснено правові наслідки ігнорування такої вимоги суду.

За заявою ОСОБА_1 строк на виправлення недоліків було продовжено до 4 травня 2006 року.

Пославшись на невиконання ОСОБА_1 його вимог, викладених у попередній ухвалі, суд своєю ухвалою від 3 травня 2006 року визнав позовну заяву неподаною і повернув позивачці.

Не згодившись з таким, ОСОБА_1 останню ухвалу оскаржила й просила скасувати її з тих мотивів, що вчасно виконала вимогу суду щодо виправлення недоліків позовної заяви, а суд безпідставно визнав заяву неподаною і повернув.

Апеляційну скаргу слід задовольнити частково, названу ухвалу скасувати, позовну заяву з доданими матеріалами направити до того ж суду для вирішення питання про її прийняття та відкриття по ній провадження.

Залишаючи позовну заяву без руху, суд 1 інстанції виходив з того, що по ній не може бути відкрито провадження, оскільки у ній нечітко виписаний зміст позовних вимог; не викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; не зазначенні докази, що підтверджують кожну обставину, як того вимагає ст. 119 ЦК України. Повертаючи позовну заяву позивачці, він виходив з того, що у визначений судом строк остання не усунула недоліки позовної заяви, а це позбавляє суд можливості її прийняти і відкрити по ній провадження.

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області не погоджується з такими висновками суду 1 інстанції із наступних підстав.

 

Дійсно, ст. 119 ЦПК України виписані вимоги щодо форми та змісту позовної заяви.

Зокрема, вона повинна містити :

·        зміст позовних вимог;

·        виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;

·        зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;

·        ціну позову щодо вимог майнового характеру;

·        переліку документів, що додаються до заяви.

До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Виписані у зазначеній статті вимоги до форми та змісту позовної заяви є обов'язковими для позивача.

Якщо ж позовна заява не відповідає цим вимогам, то суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків..

І тільки якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає вимоги, визначені у статтях 119 і 120 ЦПК України, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Позовна заява ОСОБА_1, дійсно, не відповідала вимогам названих статей.

Тому місцевий суд обгрунтовано і правомірно залишив її без руху, надавши позивачці строк для усунення недоліків.

Проте, визнаючи заяву неподаною і повертаючи позивачці суд не у повній мірі дотримався положень чинного цивільно-процесуального законодавства.

Так установивши строк для усунення недоліків позовної заяви до 4 травня 2006 року ( а.с- 11, 26), місцевий суд вже 3 травня 2006 року неправомірно визнав її неподаною і повернув позивачці. Це є недопустимим, тим більше, що 3 травня 2006 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 у новій редакції.

За такого, ухвала не може залишатися в силі і підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст. 307, 312-315 ЦПК України, колегія суддів ,-УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Ухвалу місцевого Заводського районного суду м. Миколаєва від 3 травня 2006 року скасувати, а позовну заяву разом із доданими матеріалами направити до названого суду для вирішення питання про її прийняття та відкриття по ній провадження.

Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і касаційному оскарженню не підлягає.

Головуючий: Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація