Судове рішення #26603202

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



06 грудня 2012 р. Справа № 2а/0470/13312/12

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Кучми К.С., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Покровському районі Дніпропетровської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2012 року позивач на виконання своїх владних повноважень звернувся до адміністративного суду з позовом до відповідача, в якому просить стягнути з останнього заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 1604 грн. 63 коп. В обґрунтування позову зазначив, що відповідач порушив норми Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», в результаті чого виникла вищевказана заборгованість в розмірі 1604 грн. 63 коп., тому позивач просить суд стягнути з відповідача на його користь утворену заборгованість в зазначеній сумі рішенням суду.

Позивач в судове засідання свого представника не направив, про день та час його проведення повідомлявся належним чином. До суду від позивача надійшло клопотання в якому він зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить справу розглядати без участі його представника.

Судом направлено на адресу відповідача ухвалу про відкриття провадження по справі, судову повістку, однак конверт повернувся до суду із відміткою поштового відділення «за закінченням строку зберігання». Суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача, оскільки кореспонденція направлена за адресою, вказаною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідно до вимог ч.4 ст.33 та ч.8 ст.35 КАС України.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Згідно ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, частина 6 статті 128 КАС України, надає суду можливості проводити подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Покровському районі Дніпропетровської області як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне страхування.

Статтею 67 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ч.1 ст.58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. за №1058-IV Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, здійснює інші функції, передбачені цим законом та статутом Пенсійного фонду.

Статтею 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальниками відповідно до цього Закону є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Згідно із частиною 6 статті 20 даного Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Частиною 2 статті 106 Закону передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до ч.12 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» нарахування пені, передбаченої частинами дев'ятою і десятою цієї статті, починається з першого календарною дня, що настає за днем настання строку сплати відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником.

За умовами пп.9.6 п.9 та пп.10.6 п.10 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої Постановою правління УПФУ від 19.12.2003 р. за №21-1, суми штрафів та пені підлягають сплаті страхувальником чи банком протягом 10 робочих днів з дня одержання відповідною рішення або можуть бути оскаржені у цей самий строк до вищою органу ПФУ або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного органу ПФУ, посадовими особами якого прийнято це рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач є платником особливого способу оподаткування і сплачує фіксований податок. За січень-грудень 2010 року на рахунок позивача надійшло 72 грн. від сплати фіксованого податку. Нараховано боргу 1 676, 63 грн., а тому відповідач заборгував Пенсійному фонду України 1604 грн. 63 коп. страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2010 рік. Останній термін сплати зазначеного боргу 20 січня 2011 року. Зазначений борг підтверджується карткою особового рахунку відповідача та вимогою від 25.05.2011 року №178-4.

Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості в сумі 1604 грн. 63 коп., оскільки доказів добровільного погашення заборгованості відповідачем не надано.

Факти, встановлені судом, та відповідні їм правовідносини підтверджуються наявними доказами. Вказане є підставою для задоволення адміністративного позову.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10, 11, 69, 71, 94, 122, 128, 158 - 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Управління Пенсійного фонду України в Покровському районі Дніпропетровської області борг по страхових внесках на загальнообов'язкове державне страхування в сумі 1604 грн. 63 коп. (тисячу шістсот чотири гривні шістдесят три копійки).

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст.186 КАС України.



Суддя К.С. Кучма


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація