Судове рішення #26586632




Справа № 2/2205/372/12



Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


11 жовтня 2012 р.



Деражнянський районний суд Хмельницький області

в складі : головуючого - судді Дворніка О.С.

при секретарі Хоменко Л.М.

з участю прокурора Колодій Г.М.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Деражні цивільну справу за позовом прокурора Деражнянського району в інтересах малолітнього ОСОБА_1 до ОСОБА_2, з участю Хмельницького спеціалізованого будинку дитини «Берізка», в якості третьої особи яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача про стягнення аліментів,-


В С Т А Н О В И В :


Прокурор Деражнянського району звернувся в суд з позовом в інтересах малолітнього ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, посилаючись на те, що рішенням Деражнянського районного суду від 24 жовтня 2011 року відповідачку ОСОБА_2 позбавлено батьківських прав відносно її малолітнього сина ОСОБА_1, якого передано під опіку органам опіки та піклування. Син ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, знаходиться в Хмельницькому спеціалізованому будинку дитини „Берізка". Добровільно на утримання дитини кошти відповідачка не надає тому прокурор Деражнянського району просить стягнути з відповідачки аліменти на утримання дитини в розмірі 350 грн. на утримання дитини.

В судовому засіданні прокурор Деражнянського району підтримав заявлений позов.

Відповідачка на повторні виклики в судове засідання не з'явилася, хоча про час і місце судового засідання була повідомлена належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Повідомлення про причини неявки від неї не надійшло, тому суд ухвалює рішення про заочний розгляд справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.

Представник третьої особи на стороні позивача, яка не заявляє самостійні вимоги - Хмельницький спеціалізований будинок дитини «Берізка» в судове засідання не з»явився, проте подав до суду письмову заяву, в якій просить розгляд справи проводити у його відсутності підтримуючим заявлені вимоги.

Заслухавши доводи прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає вимоги такими, що підлягають задоволенню.

Судом об'єктивно встановлено, що рішенням Деражнянського районного суду від 24 жовтня 2011 року ОСОБА_2 позбавлено батьківських прав щодо її малолітнього сина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, залишивши дитину органу опіки та піклування. Син знаходиться на утриманні в Хмельницькому спеціалізованому будинку „Берізка". Відповідачка проживає на території Вовковинецької селищної ради, ніде не працює, тому слід стягнути аліменти в твердій грошовій сумі.

Згідно ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, а згідно ст.182 цього ж Кодексу при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров"я та матеріальне становище дитини, платника аліментів, наявність у платника аліментів інших непрацездатних дружини, дітей, батьків. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Згідно ст.184 СК України суд визначає розмір аліментів в твердій грошовій сумі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід. Відповідно до ч.4 ст. 170 СК України при задоволенні позову про відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав, суд вирішує питання про стягнення з них аліментів на дитину. Відповідно до ч.ч.2,3 ст.193 СК України якщо батьки не беруть участі в утримуванні дитини, влаштованої до державного або комунального закладу охорони здоров»я, навчального або іншого закладу, аліменти на дитину можуть бути стягнуті з них на загальних підставах, аліменти можуть перераховуватись на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України. Відповідно до ст.ст. 245, 248 СК України якщо дитина постійно проживає у дитячому закладі, функції опікуна та піклувальника щодо неї покладаються на адміністрацію цих закладів, а влаштування дитини до закладу не позбавляє її права на аліменти.

З огляду на зазначені правові положення та встановлені судом обставини, суд приходить до висновку, що позовні вимоги прокурора є підставними, відповідають чинному законодавству і підлягають задоволенню, оскільки син відповідачки ОСОБА_1 має право на аліменти від його матері ОСОБА_2, стосовно якого вона позбавлена батьківських прав і дитина знаходиться під опікую держави. Аліменти підлягають зарахуванню на особовий рахунок сина ОСОБА_1 в Ощадному банку України.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач цього обов"язку в добровільному порядку не виконує, а тому є підстави для стягнення з неї аліментів. При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров"я дитини та її матеріальне становище, стан здоров"я, матеріальне становище та мінливий заробіток відповідачки і вважає можливим стягнути аліменти в розмірі 350 грн. щомісячно.

Згідно ст.88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню судовий збір в розмірі 214 грн. 60 коп.

Керуючись ст. ст. 203-205 ЦПК України, суд, -


вирішив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, жительки АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти на його утримання в твердій грошовій сумі 350 грн. щомісячно, починаючи з 15 травня 2012 року і до досягнення ним повноліття.

Аліменти з ОСОБА_2 стягувати і зараховувати на рахунок ОСОБА_1 в Хмельницькому обласному управлінні Ощадного банку України: розрахунковий рахунок № НОМЕР_1, код НОМЕР_2, МФО НОМЕР_3.

Стягнути з ОСОБА_2 214 грн. 60 коп. судового збору на користь держави.

Рішення підлягає негайному виконанню в сумі платежу за один місяць.

Рішення може бути переглянуте судом, який його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, що подається протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Хмельницької області через Деражнянський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10-ти днів з дня його проголошення, а особами, які не були присутні в судовому засіданні під час проголошення рішення - протягом 10-ти днів з дня отримання копії рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.




Суддя: О. С. Дворнік





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація