УКРАЇНА АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2006 року жовтня місяця 18 дня Судова колегія судової палати в цивільних справах
апеляційного суду Одеської області
в складі:
головуючого -Суворова В.О.
суддів -Градовського Ю.М.
-Бітова А.І. при секретарі - Пащенко Т.П.
з участю представника Ізмаїльської митниці Державної митної служби України Рібаса Ю.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Ізмаїльської митниці Державної митної служби України на ухвалу Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 24 липня 2006 року по справі за заявок начальника Ізмаїльської митниці Державної митної служби України про встановлення (зміну способу і порядку виконання постанови суду, -
ВСТАНОВИЛА:
22 червня 2006 року Ізмаїльська митниця Державної митної служби України звернулася до суду з заявою про встановлення (зміну) способу і порядку виконання постанови суду. вказуючи, що постановою апеляційного суду Одеської області від 7 червня 2006 року визнана відмова начальника Ізмаїльської митниці в прийнятті на роботу ОСОБА_1 в Ізмаїльську миіьицю неправомірною та зобов'язано начальника Ізмаїльської митниці прийняти на роботу в Ізмаїльську митницю на вільну вакантну посаду ОСОБА_1, але ОСОБА_1 на цей час ве є державним службовцем, а прийняття на державну службу здійснюється на конкурсній основі, тому вважає, що виконання вказаної постанови призведе до порушення положень ст. 15 Закону України „Про державну службу України" оскільки постановою суду не враховано необхідності проведення такого конкурсу.
ОСОБА_1 пояснив, що статусу державного службовця його ні хто не позбавляв.
Ухвалою суду встановлений порядок виконання постанови апеляційного суду Одеської області від 7 червня 2006 року по адміністративній справі, згідно якої прийняття на роботу (державну службу) ОСОБА_1 до Ізмаїльської митниці на вільну вакантну інспекторську посаду не потребує проходження ним конкурсу, щодо прийняття на держави) службу (конкурсного відбору на заміщення вакантної посади).
У відповідності до ст. 256 КАС України ухвала суду підлягає негайному виконанню.
В апеляційній скарзі Ізмаїльської митниці Державної митної служби України ставиться
Справа №22а-1578/2006 р. Головуючий у першій інстанції Шляхтицький А.1.
Доповідач Суворов В.О.
питання про скасування ухвали суду в зв'язку з тим, що вона винесена з порушенням норм матеріального права та ухвалення нової ухвали, якою, направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.
Розглянувши «матеріали справи, заслухавши і доповідача, .доводи апеляційної скарги
Ізмаїльської митниці Державної митної служби України перевіривши зако суду в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, з таких підстав.
За наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо, тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу та порядку виконання судового рішення.
В судовому засіданні встановлено, що оскаржуючи ухвалу суду першої інстанції апелянт вказує, що позивач в зв'язку зі звільненням на час поновлення його судом на займаній посаді не був державним службовцем, в зв'язку з чим, для прийняття на роботу відповідно до Закону України „Про державну службу " від 16 грудня 1993 року та Постанови Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 169 „Про затвердження Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців" прийняття позивача на державну службу повинно здійснюватися шляхом проведення конкурсу.
Судова колегія не приймає до уваги вказаний довід апеляційної скарги, оскільки позивач не призначається на вказану посаду, а відповідно постанови апеляційного суду Одеської області від 07 червня 2006 року начальник Ізмаїльської митниці зобов'язаний прийняти на роботу позивача, оскільки відповідно до ст. 36 КЗпП України судова колегія вирішила, що трудовий договір між сторонами є продовженим.
Апелянт в своїй скарзі вказує, що суд першої інстанції безпідставно застосував ст. 25о КАС України допустивши негайне виконання ухвали.
Судова колегія погоджується з судом першої інстанції, що ухвала повинна бути виконання негайно та ОСОБА_1 призначений на вакантну посаду в Ізмаїльській митниці відповідно постановленої ухвали від 24 липня 2006 року оскільки відповідно до ст. 254 КАС України у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набираг законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Таким чином, після набрання законної сили постанови, суду апеляційної інстанції від 07 червня 2006 року позивач повинен був бути прийнятий на роботу в Ізмаїльську митницю на вакантну посаду.
Також судова колегія звертає увагу на те, що представник митниці просить повернути справу на новий розгляд до суду першої інстанції. Статтею 204 КАС України встановлений перелік підстав, з яких суд першої інстанції вправі скасувати ухвалу суду першої інстанції та передати справу на новий розгляд. Жодної підстави, передбаченої в ст. 204 КАС України апелянт в скарзі не зазначив.
Враховуючи все вищевикладене колегія вважає, що суд першої інстанції вірно по суті вирішив справу, але з помилковим застосуванням норм процесуального права, що є підставою для зміни ухвали суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198 п.2, 201 п.1, 205 ч. 1 п.2, 206, 210, 211, 212 КАС України, судова колегія, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Ізмаїльської митниці задовольнити частково, ухвалу Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від липня 2006 року змінити, виклавши резолютивну частину в слідуючій редакції:
Встановити порядок виконання постанови апеляційного суду Одеської області від 7 червня 2006 року по адміністративній справі, згідно якої прийняття на роботу (державну службу) ОСОБА_1 до Ізмаїльської митниці на вільну вакантну інспекторську посаду не потребує проходження ним конкурсу щодо прийняття на державну службу (конкурсного відбору на заміщення вакантної посади).
У відповідності до ст. 254 ч. З КАС України ухвала апеляційного суду Одеської області від 07 червня 2006 року підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня вступу до законної сили.