Справа № 1-230
2008 рік
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
2 вересня 2008 р. Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого - судді КОВАЛЬСЬКОГО В.І.
- з участю секретаря КАРМАЛЮК А.А.
- прокурора ГРУШКОВСЬКОГО В.Ю.
- адвоката ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Жмеринці кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, громадянина України, уродженця с.Кальня, Дережнянського району, Хмельницької області, мешканця с. Новоселиця, Жмеринського р-ну, позапартійного, з початковою загальною освітою, не учня, непрацюючого, не одруженого, раніше не судимого, - у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.249 КК України,
У С Т А Н О В И В:
Підсудний ОСОБА_2.20 травня 2008 року в річці, біля сільського ставу, с. Новоселиця, Жмеринського р-ну, Вінницької області у заборонений час (під час нересту), незаконно займався рибним промислом, під час якого здійснив вилов цінних порід риби, а саме: породи «карась» в кількості 953штуки, заподіявши навколишньому природному середовищу істотну шкоду, яка згідно розрахунку державної інспекції охорони навколишнього природного середовища становить 4860 гривень.
Підсудний винуватим себе у вчиненні цього злочину визнав повністю.
Показав, що злочин вчинив за обставин, викладених вище.
У вчиненому щиро розкаявся.
Відповідно до вимог ч.3 ст.299 КПК України суд прийшов до висновку про недоцільність дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.
При цьому суд виходить з того, що цей злочин хоча і є злочином невеликої тяжкості, він не є складним; він є одноепізодним; підсудний не має будь-яких фізичних чи психічних вад, якість зібраних під час провадження досудового слідства доказів сумнівів у суду не викликають.
Таким чином суд прийшов до висновку про те, що підсудний незаконно займався рибним промислом, чим заподіяв істотну шкоду навколишньому природному середовищу у розмірі 4860 гривень, тому він повинен нести кримінальну відповідальність за ч.1 ст.249 КК України.
При призначенні міри покарання суд приймає до уваги ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винного, обставини, що пом'якшують покарання.
Так, підсудний раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, щиро розкаявся у вчиненому; злочин вчинив у неповнолітньому віці; проживає разом із матір'ю та двома братами, які ніде не працюють; задовільно характеризується за місцем проживання; на даний час працевлаштувався; під час провадження досудового слідства і в судовому засіданні давав правдиві показання і тим самим сприяв установленню істини по справі.
З урахуванням наведеного суд вважає за можливе застосувати до підсудного вимоги ч.1 ст.69КК України та призначити йому основне покарання у виді виправних робіт. Додаткове покарання до підсудного у виді конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього здобутого слід не застосовувати за відсутністю таких.
Запобіжний захід щодо підсудного слід залишити без змін - підписку про невиїзд.
Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд
З А С У Д И В:
ОСОБА_2 визнати винуватим і призначити покарання за ч.1 ст.249, ч.1 ст.69 КК України у виді одного року виправних робіт за місцем роботи з відрахуванням із суми його заробітку 10 % в доход держави без конфіскації знарядь і засобів промислу та всього здобутого за відсутністю таких.
Строк відбування призначеного покарання ОСОБА_2. відраховувати з моменту приведення вироку до виконання.
Запобіжний захід щодо ОСОБА_2. до вступу вироку у законну силу залишити без змін - підписку про невиїзд.
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області протягом 15 діб з моменту його проголошення через Жмеринський міськрайонний суд.
ГОЛОВУЮЧИЙ: підпис
Вірно:
ГОЛОВА ЖМЕРИНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В.І.КОВАЛЬСЬКИЙ
Секретар: