Справа №1-152/08
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 травня 2008 року Вінницький районний суд Вінницької області
в складі:
головуючого судді Спринчука В.В.,
при секретарі Яровій О.В.,
за участю прокурора Гантімурової Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниці кримінальну справу за обвинуваченням
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженцяАДРЕСА_1 українця, громадянина України, з неповною середньою освітою, непрацюючого, неодруженого, раніше не судимого,
в скоєнні злочину, передбаченого ст. 309 ч.1 КК України,-
в с т а н о в и в:
Приблизно в кінці жовтня 2007 року під мостом, який пролягає через р. Південний Буг в смт Стрижавка Вінницького району Вінницької області, ОСОБА_1 знайшов згорток паперу, в якому знаходилося висушене листя коноплі, яке поклав до внутрішньої кишені своєї куртки для власного вживання, чим незаконно придбав, зберігав наркотичний засіб, без мети збуту.
27.10.2007 року, під час оперативно - розшукових заходів працівниками міліції було виявлено та вилучено в сАДРЕСА_1 під час поверхневого огляду одягу ОСОБА_1, з внутрішньої кишені куртки листя рослини, яке згідно висновку експерта № 1427 від 15.11.2007 року є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом, масою 10,15 г у висушеному стані.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину в скоєнні інкримінованого йому злочину визнав повністю, підтримав покази дані на досудовому слідстві, щиро каявся, просив суд суворо його не карати.
Враховуючи клопотання учасників судового розгляду про недоцільність дослідження інших доказів, в зв'язку з відсутністю спору по фактичним обставинам справи, суд визнав недоцільним їх дослідження, обмежившись оглядом письмових доказів, які містять відомості характеризуючі особу підсудного.
Підсудному та іншим учасникам судового розгляду роз'яснено, що фактичні обставини, які визнані і не досліджувались в суді не можуть оспорюватись в апеляційному порядку.
Дії ОСОБА_1 кваліфікуються за ст. 309 ч.1 КК України, як незаконне придбання, зберігання особливо небезпечних наркотичних засобів, без мети збуту.
Обираючи підсудному покарання, суд виходить із встановленої ст. 50 КК України його мети кари, виправлення та запобігання вчиненню нових злочинів, заснованої на вимогах виваженості та справедливості (ст. 372 КПК України).
При цьому суд враховує визначені ст. 65 КК України загальні засади призначення покарання стосовно обставин цієї справи.
Призначаючи покарання підсудному, суд бере до уваги тяжкість скоєного стосовно ст.12 КК України /середньої тяжкості/, відомості, характеризуючі його особу /вперше притягується до кримінальної відповідальності, посередньо характеризується за місцем проживання/.
Обставинами, які відповідно до ст. 66 КК України, пом'якшують покарання підсудного суд визнає щире каяття та активне сприяння у встановленні істини по справі.
Обставин, які б відповідно до ст. 67 КК України, обтяжували покарання підсудного судом не встановлено.
За час досудового слідства та розгляду справи у суді підсудний свідомо і неухильно дотримувався загальноприйнятих норм і правил поведінки, встановлених у суспільстві, пануючих моральних принципів, а тому враховуючи зазначені обставини в сукупності, навіть попри номінальну тяжкість скоєного стосовно ст. 12 КК України, суд визнає, що виправити ОСОБА_1 і запобігти скоєнню ним нових злочинів можливо без ізоляції його від суспільства, призначивши покарання у виді обмеження волі зі звільненням від нього на підставі ст. 75 КК України, якщо протягом встановленого цим вироком іспитового строку він не вчинить нових злочинів.
Суд визнає неможливим застосувати покарання у виді «штрафу», «виправних робіт», оскільки підсудний не працює, при цьому передбачені санкцією статті 309 ч.1 КК України види покарання - «арешт», «позбавлення волі», є надто суворими, що на переконання суду не відповідає меті покарання, гуманності та справедливості (ст.65 КК України).
Крім того з підсудного необхідно стягнути судові витрати.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України , суд, -
з а с у д и в :
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України та призначити йому покарання у вигляді одного року обмеження волі.
У відповідності до ст. 75 КК України від призначеного покарання у виді одного року обмеження волі ОСОБА_1 звільнити, якщо протягом одного року /іспитового строку/ він не вчинить нового злочину.
Згідно ст. 76 КК України покласти на засудженого обов'язок повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Науково - дослідного експертно - криміналістичного центру при УМВС України у Вінницькій області 475 (чотириста сімдесят п`ять ) грн. 93 коп. за проведення експертиз.
Речові докази по справі - наркотичну речовину рослинного походження, що зберігається в кімнаті зберігання речових доказів Вінницького РВ УМВС України у Вінницькій області - знищити.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити у вигляді підписки про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя :