Справа № 1-144/08
ВИРОК
ІМЯМ УКРАЇНИ
16 травня 2008 року Вінницький районний суд Вінницької області
в складі:
головуючого судді Спринчука В.В.,
при секретарі Яровій О.В.,
з участю прокурора Гантімурової Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниця кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця та мешканця АДРЕСА_1 громадянина України, із середньою освітою, непрацюючого, неодруженого, раніше судимого: - 27.03.2007 року Вінницьким районним судом Вінницької області за ст. 263 ч.1 КК України на три роки позбавлення волі, на основі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік;
за ч.1 ст. 263 КК України -
в с т а н о в и в :
В січні місяці 2008 року на сміттєзвалищі поблизу АДРЕСА_1 ОСОБА_1 незаконно придбав /знайшов/ поліетиленовий згорток з набоями в кількості 24 шт./відповідно до висновку експерта №25-Б від 25.01.2008 року являються бойовими припасами до нарізної вогнепальної зброї - малокаліберними спортивно - мисливськими патронами кільцевого запалення, заводського виготовлення, калібру 5.6 мм, призначеними для стрільби із цілого ряду нарізної спортивно - мисливської зброї. Дані патрони придатні для стрільби та мають достатню вражаючу здатність/, які носив при собі без передбаченого законом дозволу, які в подальшому 18.01.2008 року при проведенні оперативно - розшукових заходів в с.Стадниця були виявлені та вилучені у підсудного працівниками міліції.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину в скоєнні інкримінованого йому злочину визнав повністю, підтримав покази дані на досудовому слідстві, щиро каявся, просив суд суворо його не карати.
Враховуючи клопотання учасників судового розгляду про недоцільність дослідження інших доказів, в зв'язку з відсутністю спору по фактичним обставинам справи, суд визнав недоцільним їх дослідження, обмежившись оглядом письмових доказів, які містять відомості характеризуючі особу підсудного. Підсудному та іншим учасникам судового розгляду роз'яснено, що фактичні обставини, які визнані і не досліджувались в суді не можуть оспорюватись в апеляційному порядку.
Дії ОСОБА_1 кваліфікуються за ст. 263 ч.1 КК України як незаконне поводження із бойовими припасами, тобто придбання, носіння бойових припасів без передбаченого законом дозволу.
Суд вважає за необхідне виключити з обвинувачення кваліфікуючу ознаку «зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу», оскільки «зберігання» має місце тоді коли предмети злочину знаходяться не при винній особі, а у вибраному і відомому їй місці, що не узгоджується із змістом пред'явленого обвинувачення.
Крім того необхідно виключити із обвинувачення кваліфікуючу ознаку «повторність», так як диспозиція ч.1 ст. 263 КК України її не передбачає.
При призначенні підсудному покарання, суд виходить із встановленої ст. 50 КК України його мети кари, виправлення та запобігання вчиненню нових злочинів, заснованої на вимогах виваженості та справедливості (ст. 372 КПК України)
При цьому суд враховує визначені ст. 65 КК України загальні засади призначення покарання стосовно обставин цієї справи.
Обираючи покарання підсудному, суд враховує тяжкість вчиненого ним злочину стосовно ст. 12 КК України /середньої тяжкості/, дані про особу підсудного - раніше судимий, вчинив злочин в період іспитового строку, позитивно характеризується за місцем проживання, не працює, не перебуває на диспансерних обліках у лікарів нарколога та психіатра, за відсутності обтяжуючих покарання обставин, в якості пом'якшуючих /ст. 66 КК України/ враховує щире каяття та активне сприяння встановленню істини по справі.
Оцінюючи вищевикладені обставини в сукупності, суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання підсудного ОСОБА_1 можливе лише в місцях позбавлення волі в умовах ізоляції від суспільства і йому необхідно призначити покарання у виді позбавлення волі, мінімально визначеним строком, передбаченим санкцією ст.263 ч.1 КК України.
Оскільки підсудний ОСОБА_1 вчинив злочин в період іспитового строку, суд, визначаючи остаточну міру покарання керується вимогами ст. 71 КК України.
Вирішуючи питання про судові витрати, суд вважає, що з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь НДЕКЦ УМВС України у Вінницькій області 811 грн. за проведення експертиз.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України суд, -
з а с у д и в :
ОСОБА_1визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого ст. 263 ч.1 КК України, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі, строком на два роки.
В силу ст. 71 КК України, до покарання призначеного за новим вироком частково приєднати невідбуту частину покарання за вироком Вінницького районного суду Вінницької області від 27 березня 2007 року, призначивши остаточну міру покарання ОСОБА_1 у виді позбавлення волі строком на три роки один місяць.
Строк відбування покарання рахувати з моменту звернення вироку до виконання.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Науково - дослідного експертно - криміналістичного центру при УМВС України у Вінницькій області 811 (вісімсот одинадцять) грн. за проведення експертиз.
Речові докази по справі, які знаходяться на зберіганні у збройній кімнаті Вінницького РВ УМВС України у Вінницькій області - знищити.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити попередній - підписка про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя :