Судове рішення #265263
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

 

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

________________________________________________________________________________________________

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20                                        Тел. 7-38-36, факс 7-44-62

 

Іменем України

ПОСТАНОВА

 

 "14" листопада 2006 р.                                                  Справа № 18/303

 

 

За позовом Державної податкової інспекції у місті Чернігові

 

14000, м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 28

 

До Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1

 

АДРЕСА_1

 

про   стягнення 302 грн. 61 коп. за рахунок активів

                                                                                     Суддя   А.С.Сидоренко

Секретар судового засідання І.В.Морська

 

Представники сторін:

 

Від позивача: Кобзар Л.А. -ст. держподатінспектор, дов. від 30.12.2005р. № 30673/10/10-010

Від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

 

Державною податковою інспекцією у місті Чернігові (надалі -позивач) заявлено адміністративний позов до суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (надалі -відповідач) про стягнення за рахунок активів боржника податкової заборгованості в сумі 302,61 грн. з єдиного податку (в тому числі 1,53 грн. пені нарахованої на суму податкового боргу).

Відповідач письмових заперечень проти позову не надав, в судове засідання не з'явився.

Ухвала господарського суду про відкриття провадження у справі від 13.10.2006р. та судові повістки про виклик представника, що направлялись відповідачу на адресу: АДРЕСА_2, були повернуті до суду у зв'язку із закінченням терміну зберігання.

На запит господарського суду від 23.10.2006р. НОМЕР_1 державний реєстратор виконавчого комітету Чернігівської міської ради повідомив, що ОСОБА_1 зареєстрована в якості суб'єкта підприємницької діяльності за адресою: АДРЕСА_2.

Інформація про зміну місця проживання та припинення підприємницької діяльності ОСОБА_1 до міськвиконкому не надходила.

За таких обставин, неявка відповідача не перешкоджає вирішенню справи.

Розглянувши подані документи і матеріали, вислухавши пояснення повноважного представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 зареєстровано в якості суб'єкта підприємницької діяльності виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 11.10.2005р. за адресою: АДРЕСА_2, про що в журналі обліку реєстраційних справ зроблено запис за НОМЕР_2, та взято на облік ДПІ у м. Чернігові, як платника податків, 24.10.2005р. за НОМЕР_3.

ОСОБА_1, у відповідності з її заявою від 15.12.2005р., було переведено на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і з січня 2006 року вона являється платником єдиного податку.   

Відповідно до Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. № 1251-ХІІ, платники податків зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), та сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни. Стаття 11 названого закону встановлює, що за порушення законів про оподаткування платники податків та зборів несуть відповідальність, передбачену законодавством.

Згідно з пунктом 2 Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” від 03.07.1998р. № 727/98 (далі -Указ № 727/98), ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва -фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Рішенням Чернігівської міської ради від 07.06.2001р. „Про встановлення розмірів ставок єдиного податку для фізичних осіб -суб'єктів підприємницької діяльності” (в редакції рішення Чернігівської міської ради від 25.12.2003р.) для осіб, які займаються дослідженням ринку та вивченням суспільної думки (маркетингові послуги), ставку єдиного податку встановлено у розмірі 100 гривень на місяць.

Суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України (абз. 6 п. 2 Указу № 727/98).

Вищевказаний припис чинного законодавства відповідачем не виконаний.

На момент розгляду справи за відповідачем рахується податкова заборгованість з єдиного податку в сумі 301,08 грн., що підтверджується копією облікової картки платника податків.

Позивачем були сформовані податкові вимоги: перша за НОМЕР_4 на суму 100,03 грн. (отримана відповідачем 25.05.2006р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення НОМЕР_5) та друга за НОМЕР_6 на суму 101,74 грн. Друга податкова вимога не була вручена відповідачу у зв'язку з його відмовою від отримання, про що був складений відповідний акт від 14.08.2006р. Податкова вимога була розміщена на дошці податкових оголошень.

Відповідно до п. п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (далі Закон № 2181-ІІІ), податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.

У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Податкові вимоги до цього часу відповідачем повністю не погашені.

Відповідно до п.п. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону № 2181-ІІІ після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового  боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п.п. 16.4.1 п. 16.4 ст. 16 Закону № 2181-ІІІ).

З урахуванням наведеного вище, відповідачу нарахована пеня в сумі 1,53 грн., яка на момент розгляду справи не сплачена.

Враховуючи, що податковий борг, зазначений у позовній заяві, самостійно відповідачем не погашений, він підлягає стягненню за рахунок активів такого платника в судовому порядку на підставі п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ. 

За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись п. 2 Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва”, ст. ст. 3, 16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст. ст. 94, 112, 136, 158 -163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Позов задовольнити повністю.

Стягнути за рахунок активів з суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_2 (код НОМЕР_7, розрахункові рахунки відсутні) в доход місцевого бюджету (Одержувач: Міський бюджет, код 22825965, р/р 34213379600002 в УДК в Чернігівській області, МФО 853592, код платежу 16050200) 302 грн. 61 коп. податкової заборгованості з єдиного податку.

Дана постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в наступному порядку: про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів  оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

Суддя                                  (підпис)                               А.С.Сидоренко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація