Копія
Справа № 2-а-20/08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2008 року Білогірській районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого - судді Лущеко Л.Г.
при секретарі - Бубнової Н.В.
з участю позивача - ОСОБА_1.
представника позивача - ОСОБА_2.
представника відповідача - Немеша С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Білогірську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Білогірському районі (далі УПФ України в Білогірському районі) про визнання дій Управління Пенсійного Фонду України в Білогірському районі Автономної Республіки Крим неправомірними, зобов”язанні зробити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
позивач просить суд визнати неправомірними дії УПФ України в Білогірському районі щодо відмови в призначені йому пенсії на пільгових умовах за віком; зобов'язати УПФ України в Білогірському районі призначити йому пенсію на пільгових умовах.
Свої вимоги мотивує тим, що відповідно до п.2 розділу 15 Прикінцевих положень ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року за
№ 1058-IV, пенсійне забезпечення застрахованих осіб або працюють на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України і за наслідками атестації робочих місць на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах за віком, здійснюється згідно|згідно з| окремому законодавчому акту через професійні і корпоративні фонди . , які працювали,
До введення фонди пенсійного забезпечення через професійні і корпоративні, пенсії вказаним особам призначаються за нормами вказаного Закону у разі пенсійного віку і наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». досягнення
У відповідності з п. «б» ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» № 1788 - ХІІ, право на пенсію на пільгових умовах по віку мають працівники, зайняті і показників, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України, чоловікам, досягшим 55 років при страховому стажі 25 років, з них на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці не менше 12 років і шести місяців. повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад
Основним документом, підтверджуючим стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності
трудової книжки або відповідних в ній записів, стаж, необхідний для призначення пенсії на пільгових умовах за віком, підтверджується в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (затвердженому Постановою КМУ від 12.08.1993 року за № 637), згідно для підтвердження спеціального трудового стажу органами Пенсійного фонду , приймаються уточнюючі довідки встановленої форми, видані підприємствами, організаціями, установами, в яких якомувказуютьс|вказує|я періоди роботи, зараховані в спеціальний стаж, професія або посада, характер виконуваних робіт, Списки виробництв, робіт, професій, посад, зайнятість на яких дає право на пенсію на пільгових умовах за віком, відомості про атестацію робочих місць за умовами праці.
Позивачем було подано заяву в УПФ України в Білогірському районі АР Крим про призначення йому пенсії на пільгових умовах за віком. Розглянувши його заяву, відповідач відмовив в призначенні пенсії, що підтверджується листом від 02.11.2007 року за № 4526/07-175 з прикладеним до нього протоколом, в якому вказані підстави відмови. Проте, дана мотивація не може служити підставою для відмови в призначенні пенсії зважаючи на наступні підстави. Відповідач, відмовляючи у призначенні пенсії на пільгових умовах, протиправно застосував законодавство, що регламентує порядок призначення пенсії, оскільки поклав в основу той факт, що видана працедавцем|роботодавцем| довідка, уточнююча особливий характер роботи, не відповідає діючому законодавству, а саме: вона не містить розділ, підрозділ, пункт, є невідповідність дат, посади в трудовій книжці -пільговій довідці, але в данному випадку у Списку № 2 розділ № 32 (загальні професії), де передбачена професія машиніста, обслуговуючого аміачно-холодильні установки в промісловості, на що працедавець посилається у довідці, не містить підрозділу, пункту і таке інше.
Представлена відповідачеві довідка, що уточнює особливий характер роботи, видана позивачу Янгіюльським експериментальним ковбасним заводом 23.11.2001 року
№ 23-11, містить установок більш ніж 16 років, що також підтверджується архівною довідкою № 5011 від 20.09.2001 року. Крім того, у відповідності з Угодою “Про гарантії прав громадян держав - учасниць СНД у сфері пенсійного забезпечення” від 13.03.1992 року для встановлення права на пенсію, у тому числі на пенсію на пільгових умовах, громадянам держав - учасниць Угоди враховується трудовий стаж, придбаний на території цих держав, а також на території колишнього СРСР , та необхідні для пенсійного забезпечення документи, видані належним чином на території держав - учасниць СНД і держав, що входили в склад СРСР, приймаються на території держав - учасниць СНД без легалізації. відомості про його зайнятість на роботах, пов'язаних з виробництвом м”ясо-молочної продукції в якості машиніста аміачно-холодильних
У судовому засіданні позивач та його представник позов підтримали у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав, суду пояснив, що згідно з пунктом 38 Порядку надання і оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії на підставі ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року за № 1058-IV, орган, який призначає пенсію, перевіряє правильність оформлення наданих документів, в необхідних випадках перевіряє обгрунтованість видачі довідок. Довідка № 23-11 від 23.11.01 року не відповідає вимогам діючого законодавства: не вказані розділ, підрозділ, пункт, є невідповідність дат, пільгова довідка написана різним почерком, різними чорнилами. Так, в пільговій довідці вказано, що з 18.07.1973 року по 07.09.1977 року ОСОБА_1. працював в якості машиніста холодильних аміачних установок; згідно трудовой книжки у період з 18.07.1973 року по 07.09.1977 року ОСОБА_1. працював слюсарем, а згідно архівній довідки, позивач у цей період працював помічником машиніста, а потім машиністом холодильних установок.
Суд, заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, оглянувши пенсійну справу про відмову ОСОБА_1. в призначенні пенсії по віку на пільгових умовах, вважає за необхідне відмовити позивачу в задоволенні позову з таких підстав.
Виниклі правовідносини між сторонами регулюються ст.ст.13,14 ЗУ«Про пенсійне забезпечення», ст.13 ЗУ «Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування».
Як пояснили у судовому засіданні сторони, позивач дійсно працював на Янгіюльському експериментальному ковбасному заводі, у тому числі працював на посаді машиніста аміачно-холодильних установок і це підтверджується копією трудової книжки (а.с.7-8).
У довідці, уточнюючій особливий характер роботи або умови праці від 23.11.2001 року
№ 23-11, вказано, що позивач працював на Янгіюльському експериментальному ковбасному заводі на посаді машиніста холодильно-аміачних установок ( а.с.9), але в цій довідці текст написаний різними чорнилами та різним почерком (а.с.7 пенсійної справи). Крім того копія довідки від 23.11.2001 року № 23-11, яка є в матеріалах справи (а.с.9), не співпадає з оригіналом довідки, яка є в матеріалах пенсійної справи про відмову у призначенні пільгової пенсії (а.с.7 пенсійної справи). В архівній довідці № 24-Н від 06.03.2007 року, вказано періоди роботи позивача та його посада, які не відповідають даним трудової книжки (накази, дати), а також не відповідають довідці, підтверджуючої особливий характер роботи позивача (а.с.26, а.с. 9 пенсійної справи). Так, в пільговій довідці вказано, що з 18.07.1973 року по 07.09.1977 року ОСОБА_1. працював в якості машиніста холодильних аміачних установок; згідно трудовой книжки у період з 18.07.1973 року по 07.09.1977 року ОСОБА_1. працював слюсарем, а згідно архівній довідки, позивач у цей період працював помічником машиніста, а потім машиністом холодильних установок (а.с. 9, 7-8, 26)..
Вищевикладене свідчить про те, що позивач надав відповідачу неналежні документи, передбачені Угодою “Про гарантії прав громадян держав - учасниць СНД у сфері пенсійного забезпечення”, на яку посилається представник позивача.
На цій підставі позивачу було правомірно відмовлено в призначенні пільгової пенсії по віку по Списку № 2 (а.с. 12-13).
Згідно ст.71 ч.1 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення. У данному випадку позивач та його представник не надали суду доказів своїх вимог.
На підставі викладеного та, керуючись ст.ст.13,14 ЗУ«Про пенсійне забезпечення», ст.13 ЗУ «Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування», ст. ст. 9-12, 17, 71, 99 ч.2, 162, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
позов залишити без задоволення.
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позову до Управління Пенсійного Фонду України в Білогірському районі про визнання дій Управління Пенсійного Фонду України в Білогірському районі Автономної Республіки Крим неправомірними, зобов”язанні зробити певні дії.
На постанову може бути подано заяву про апеляційне оскарження в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з моменту проголошення постанови. Апеляція подається протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження через Білогірській районний суд Автономної Республіки Крим.
Головуючий п/г
З оригіналом згідно. Суддя
Білогірського районного суду Л.Г. Лущеко.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя
Білогірського районного суду Л.Г. Лущеко.
- Номер: 6-а/368/1/17
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-20/2008
- Суд: Кагарлицький районний суд Київської області
- Суддя: Лущеко Л.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.04.2017
- Дата етапу: 10.05.2017