Справа № 2-а-13/08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2008 року Білогірській районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого - судді Лущеко Л.Г.
при секретарі - Бубнової Н.В.
з участю позивача - ОСОБА_1.
представника позивача - ОСОБА_2.
представника відповідача - Немеша С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Білогірську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Білогірському районі (далі УПФ України в Білогірському районі) про визнання дій Управління Пенсійного Фонду України в Білогірському районі Автономної Республіки Крим неправомірними, зобов”язанні зробити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
позивач просить суд визнати неправомірними дії УПФ України в Білогірському районі щодо відмови в призначені йому пенсії на пільгових умовах за віком; зобов'язати УПФ України в Білогірському районі призначити йому пенсію на пільгових умовах.
Свої вимоги мотивує тим, що відповідно до п.2 розділу 15 Прикінцевих положень ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року за № 1058-IV, пенсійне забезпечення застрахованих осіб або працюють на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України і за наслідками атестації робочих місць на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах за віком, здійснюється згідно|згідно з| окремому законодавчому акту через професійні і корпоративні фонди . , які працювали,
До введення фонди пенсії вказаним особам призначаються пенсійного забезпечення через професійні і корпоративніза нормами вказаного Закону у разі пенсійного віку і наявності трудового стажу, передбаченого ЗУ «Про пенсійне забезпечення». досягнення У відповідності з п. «б» і ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» № 1788 - ХІІ, право на пенсію на пільгових умовах по віку мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад
показників, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України, чоловікам, досягшим 55 років при страховому стажі 25 років, з них на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці не менше 12 років і шести місяців.
Основним документом, підтверджуючим стаж роботи є в ній записів, стаж, зокрема необхідний для призначення пенсії на пільгових умовах за віком, підтверджується в порядку трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних,|гаразд| встановленому|установленим| Кабінетом Міністрів України (затвердженому Постановою КМУ від 12.08.1993 року за № 637), згідно для підтвердження спеціального трудового стажу органами Пенсійного фонду , приймаються уточнюючі довідки встановленої форми, видані підприємствами, організаціями, установами, в яких якомувказуютьс я періоди роботи, зараховані в спеціальний стаж, професія або посада, характер виконуваних робіт, Списки виробництв, робіт, професій, посад, зайнятість на яких дає право на пенсію на пільгових умовах за віком, відомості про атестацію робочих місць за умовами праці.
Позивачем було подано заяву в УПФ України в Білогірському районі АР Крим про призначення йому пенсії на пільгових умовах за віком. Розглянувши його заяву, відповідач відмовив в призначенні пенсії, що підтверджується листом від 01.03.2007 року за № 934/07-175 з прикладеним до нього протоколом, в якому вказані підстави відмови. Проте, дана мотивація не може служити підставою для відмови в призначенні пенсії зважаючи на наступні підстави. Відповідач, відмовляючи у призначенні пенсії на пільгових умовах, протиправно застосував законодавство, що регламентує порядок призначення пенсії, оскільки поклав в основу той факт, що в ході перевірки обгрунтованості видачі працедавцем довідки, уточнюючої особливий характер роботи за період його роботи з 01 листопада 1985 року по 15 січня 1990 року на посаді прораба, на підприємстві відсутня документація, підтверджуюча його зайнятість на будівництві житлових, виробничих, культурно - побутових будівель і споруд .
Представлена за періоди з 15 серпня 1978 року по 01 листопада 1984 року, що складає шість років два місяці шістнадцять днів на посаді майстра , в цьому ж зв'язку відбитий період його роботи з 01 листопада 1984 року по 15 січня 1990 року, що складає п'ять років два місяці чотирнадцять днів на посаді прораба, і також період з 26 квітня 1994 року по 21 листопада 1997 року, що склав три роки шість місяців двадцять п'ять днів. відповідачеві довідка уточнює особливий характер роботи, містить відомості про його зайнятість на роботах пов'язаних з будівництвом житлових, виробничих і культурно - побутових будівельВ цілому стаж роботи з особливим характером праці, згідно довідки, складає чотирнадцять років одинадцять місяців двадцять п'ять днів.
У свою чергу , згідно п. «б» ст. 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення», особам, які не мають повного з стажу роботиі шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії, знижується пропорційно наявному стажу в наступному порядку . Так, для працівників, що мають більше половини необхідного стажу роботи з особливими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії, знижується, для чоловіків на 1 рік за кожних 2 року і 6 місяців такої роботи. Навіть, якщо погодитися з з відповідачем про правомірність виключенняі|із| спеціального стажу періода його роботи з 01 листопада 1985 року по 15 січня 1990 року, що складає чотири роки два місяці і 15 днів, останній зобов'язаний був застосувати положення законодавства в частині|частці| зниження пенсійного віку.
У судовому засіданні позивач та його представник позов підтримали у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав, суду пояснив, що згідно з пунктом 38 Порядку надання і оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії на підставі ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року за № 1058-IV, орган, який призначає пенсію, має право перевірити у необхідних випадках обгрунтованість видачі довідок, у зв”язку з чим, 30.01.2007 року була проведена перевірка вірогідності видачі позивачу пільгової довідки № 44 від 22.11.2005 року. В результаті перевірки було встановлено, що за період з 01.11.1985 року по 15.01.1990 року у наказах та інших документах, наданих для перевірки, відсутнні дані, які підтверджують роботу позивача на посаді прораба на будівництві житлових, виробничих, культурно-побутових будівель та споруд. В наданих документах вказано, що позивач працював майстром та прорабом, але не вказано, на будівництві яких об”єктів він виконував цю роботу.
Суд, заслухавши сторони, свідка, дослідивши матеріали справи, оглянувши пенсійну справу про відмову ОСОБА_1. в призначенні пенсії по віку на пільгових умовах, вважає за необхідне відмовити позивачу в задоволенні позову на підставі ст.ст.13,14 ЗУ«Про пенсійне забезпечення», ст.13 ЗУ «Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до п.2 розділу 15 Прикінцевих положень ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року за
№ 1058-IV, пенсійне забезпечення застрахованих осіб або працюють на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці, здійснюється за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України і за наслідками атестації робочих місць на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах за віком. , які працювали,
Як пояснили у судовому засіданні сторони і свідок, позивач дійсно працював на будівництві, обіймав різні посади, у тому числі працював на посаді прораба і це підтверджується копією трудової книжки (а.с.7-11).
У довідці, уточнюючій особливий характер роботи або умови праці від 22.11.2005 року № 44, вказано, що позивач працював на посаді прораба на будівництві житлових, виробничих і культурно - побутових будівель ( а.с.12), але ці дані не відповідають результату проведеній перевірці, про що були складені акти перевірки вірогідності даних по стажу позивача (а.с.29-30; а.с.21, 22 - 23, 56-57 пенсійної справи), з яких убачається, що позивач працював на посадах майстра та прораба, але не вказано, на будівництві яких об”єктів. На цій підставі позивачу було правомірно відмовлено в призначенні пільгової пенсії по віку по Списку № 2 (а.с. 13 -15), а також неможливо з цієї підстави застосувати ст.13 ЗУ “Про пенсійне забезпечення” відносно призначення пільгової пенсії зі зменшенням віку позивача.
Згідно ст.71 ч.1 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення. У данному випадку позивач та його представник не надали суду доказів своїх вимог.
На підставі викладеного та, керуючись ст.ст.13,14 ЗУ«Про пенсійне забезпечення», ст.13 ЗУ «Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування», ст. ст. 9-12, 17, 71, 99 ч.2, 162, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
позов залишити без задоволення.
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позову до Управління Пенсійного Фонду України в Білогірському районі про визнання дій Управління Пенсійного Фонду України в Білогірському районі Автономної Республіки Крим неправомірними, зобов”язанні зробити певні дії.
На постанову може бути подано заяву про апеляційне оскарження в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з моменту проголошення постанови. Апеляція подається протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження через Білогірській районний суд Автономної Республіки Крим.
Головуючий