Справа № 227/3936/12
Провадження №2/227/1595/12
Номер рядка звіту 36
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
06.12.2012 Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого (ї) судді Войнаревич М. Г.,
при секретарі Поліщук Л. А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хмільнику справу за позовом ОСОБА_1 до Хмільницької міської ради, Хмільницького відділення ТВБВ №10001/0120 ВАТ «Ощадний банк України»про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування, -
В С Т А Н О В И В:
В листопаді 2012 року позивач звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати за нею право власності на спадкове майно, яке залишилось після смерті чоловіка ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, а саме: на житловий будинок АДРЕСА_1 Вінницької області та на грошовий вклад на рахунку № НОМЕР_1 в Хмільницькому відділенні ТВБВ №10001/0120 ВАТ «Державний ощадний банк України»в розмірі 3828 грн. 85 коп. Позивач посилається на те, що вона будучи єдиним спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_2 не має можливості належним чином оформити спадщину у нотаріальному порядку, в зв'язку з тим, що крім правовстановлюючого документу необхідний витяг з реєстру прав власності на житловий будинок.
При зверненні в Хмільницьке РСП КП ВООБТІ позивачу було повідомлено, що наявні в нього договір про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві особистої власності з кількістю кімнат від однієї до п'яти включно від 18 березня 1971 року та акт про закінчення будівництва і введення в експлуатацію індивідуального будинковолодіння виданим виконкомом Хмільницької міської ради від 06 грудня 1978 року, на момент введення будинку АДРЕСА_1 Вінницької області, були в переліку правовстановлюючих документів, на підставі яких проводилась реєстрація права власності на нерухоме майно, однак на даний час в діючому тимчасовому положенні Про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, вищезазначені документи не передбачені як правовстановлюючі, і їх необхідно було замінити. За життя чоловік позивачки не здійснив заміну в органах місцевого самоврядування договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві особистої власності з кількістю кімнат від однієї до п'яти на свідоцтво про право власності на житловий будинок, а тому вона вимушена з даним позовом звернутись до суду.
Позивачка була зареєстрована у вказаному будинку, і постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, до дня смерті спадкодавця проживала разом з ним, вели спільне господарство, здійснювала за ним догляд, після смерті провела його поховання, взявши на себе всі витрати по його проведенню, на даний час користується спадковим майном за призначенням, тобто вступила у фактичне управління спадковим майном померлого після його смерті.
В судове засідання сторони по справі не з'явились. Надали заяви про розгляд справи у їх відсутність. Відповідачі проти задоволення позовних вимог не заперечують.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у зв'язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Проживання позивача, на час відкриття спадщини, із спадкодавцем знайшло своє підтвердження в судовому засіданні.
Дані правовідносини регулюються ст. 1218 ЦК України, згідно якої, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинялись внаслідок його смерті.
Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку встановленого статтею 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.
Згідно ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах незаборонених законом.
Таким чином суд, вислухавши пояснення позивача, враховуючи заяви відповідачів, дослідивши матеріали справи, з метою захисту прав спадкоємця на спадщину після померлого, вважає можливим задовольнити позовні вимоги повністю, оскільки позивач підтримує позовні вимоги, відповідачі визнали позовні вимоги повністю, задоволення позову не суперечить вимогам та законним інтересам сторін та відповідає чинному законодавству України, не порушує прав, свобод та інтересів третіх осіб.
На підставі ст.ст. 328, 1216 -1225, 1228, 1268, 1269 ЦК України, керуючись ст. ст. 3, 10, 15, 60, 213 -215, 223 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності:
- на будинковолодіння АДРЕСА_1 Вінницької області, що належало ОСОБА_2;
- на грошовий вклад на рахунку НОМЕР_1 в Хмільницькому відділенні ТВБВ №10001/0120 ВАТ «Державний ощадний Банк України»на ім'я ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Хмільницький міськрайонний суд на протязі 10 днів з дня його проголошення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Войнаревич М. Г.