Судове рішення #26508073

05.12.2012


Справа № 232/2368/12

Провадження № 2/232/2134/12

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


05 грудня 2012 року Вінницький міський суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Король О. П.,

Стаховій Г.О

при секретарі -Стаховій Г.О.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 за участю третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача сектору громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Ленінського РВ ВМУ УМВС України у Вінницькій області про усунення перешкод в користуванні майном, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та зняття з реєстрації місця проживання, -


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_2 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_3 за участю третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача сектору громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Ленінського РВ ВМУ УМВС України у Вінницькій області про усунення перешкод в користуванні майном, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та зняття з реєстрації місця проживання.

В позовній заяві зазначено, що згідно договору купівлі-продажу від 05.10.2004 року позивачу на праві власності належить житловий будинок АДРЕСА_2.

У 2006 році дочка позивача ОСОБА_4, яка проживала у будинку позивача, вийшла заміж за відповідача ОСОБА_3 Відповідач також оселився в будинку позивача як член сім'ї та його місце проживання було належним чином зареєстроване.

27.10.2008 року шлюб між дочкою позивача та відповідачем розірвано, відповідач вибув на постійне місце проживання до своїх батьків за адресою: АДРЕСА_1.

Факт не проживання відповідача ОСОБА_3 у належному позивачу будинку за АДРЕСА_2 підтверджується довідкою голови квартального комітету мікрорайону «Корея»за № 854 від 29.11.2011 року.

Відповідач у належному позивачу на праві приватної власності будинку не проживає з 2008 року, тобто більше шести місяців, не сплачує за комунальні послуги, не несе інших витрат з утримання будинку та не приймає участь у спільному побуті, та не є членом сім'ї позивача.

Домовленостей щодо його проживання в будинку після розірвання шлюбу із дочкою позивача не було, що також підтверджується фактом його виїзду на постійне місце проживання за адресою : АДРЕСА_1.

Позивач неодноразово у телефонному режимі просила відповідача знятись з реєстрації місця проживання у будинку, що належить позивачу, відповідач, посилаючись на зайнятість та складнощі із виїздом у м. Вінницю, до даного часу з реєстрації не знятий.

При зверненні до СГІРФО Ленінського РВ ВМУ УМВС України у Вінницькій області із заявою про зняття з реєстрації місця проживання відповідача, позивачу відмовили, мотивуючи тим, що зняття з реєстрації здійснюється за особистою заявою або на підставі рішення суду.

Представник позивача надала заяву щодо розгляду справи за її відсутності, позов підтримала.

Відповідач в судове засідання не з»явився, про день, місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином.

Представником третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача Ленінського районного відділу у м. Вінниці управління державної міграційної служби України у Вінницькій області надано заяву щодо розгляду справи за відсутності представника, при розгляді справи поклався на розсуд суду.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно договору купівлі-продажу від 05.10.2004 року, посвідченого приватним нотаріусом ОСОБА_6 та зареєстрованого у реєстрі за №3323, позивачу ОСОБА_2 на праві власності належить житловий будинок АДРЕСА_2.

У 2006 році дочка позивача ОСОБА_4, яка проживала у будинку позивача вийшла заміж за відповідача ОСОБА_3 Відповідач також оселився в будинку позивача як член сім'ї та його місце проживання було належним чином зареєстроване.

27.10.2008 року шлюб між дочкою позивача та відповідачем розірвано, відповідач вибув на постійне місце проживання до своїх батьків за адресою: АДРЕСА_1.

Факт не проживання відповідача ОСОБА_3 у належному позивачу будинку за АДРЕСА_2 підтверджується довідкою голови квартального комітету мікрорайону «Корея»за № 854 від 29.11.2011 року.

Відповідач у належному позивачу на праві приватної власності будинку не проживає з 2008 року, тобто більше шести місяців, не сплачує плату за комунальні послуги, не несе інших витрат з утримання будинку, не приймає участь у спільному побуті та не є членом сім'ї позивача.

Домовленостей щодо його проживання в будинку після розірвання шлюбу із дочкою позивача не було, що також підтверджується фактом його виїзду на постійне місце проживання до своїх батьків у м. Житомир.

Реєстрація відповідача у будинку перешкоджає позивачу повною мірою користуватися, володіти і розпоряджатись належним майном. Відповідно до ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»реєстрація -це внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть. Виходячи зі змісту зазначеної правової норми поняття «зняття з реєстрації»нерозривно зв'язане з поняттям «житлові права»(право власності на житлове приміщення, право користування житловим приміщенням, визнання особи такою, що втратила право на таке користування, виселення із займаного приміщення та інше).

Положення ст. 391 ЦК України гарантує власнику право на захист свого права власності від порушень, не пов'язаних з позбавлення права володіння.

Згідно ст. 150 ЖК України громадяни, які мають у приватній власності будинок, квартиру, користуються нею для особистого проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.

На підставі викладеного суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 316, 391 ЦК України, ст. 150 ЖК України, ст. ст. 3, 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», ст.ст. 10, 60, 213, 215, 224-226 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:


Позов задовольнити.

Усунути ОСОБА_2 перешкоди в користуванні житловим будинком АДРЕСА_2 шляхом визнання ОСОБА_3 таким, що втратив право на користування жилим приміщенням, а саме будинком АДРЕСА_2.

Зобов'язати Ленінський районний відділ у м. Вінниці управління державної міграційної служби України у Вінницькій області зняти ОСОБА_3 з реєстрації місця проживання у будинку АДРЕСА_2.

Заочне рішення суду може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка подається протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду.

Позивач може подати апеляційну скаргу на рішення суду протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Відповідач може подати апеляційну скаргу на рішення суду протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.


Суддя: підпис


Копія вірна.

Суддя :

Секретар :


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація