ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
|
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2008 року м. Львів
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :
судді-доповідача - Носа С.П.,
суддів: Любашевського В.П., Яворського І.О.,
при секретарі судового засідання - Ступницькій Г.Я.,
за участю осіб:
від позивача -ОСОБА_1
від відповідача - Романюк О.П.,
від третьої особи - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за апеляційною скаргою головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області
на постанову Ужгородського міськрайонного суду в Закарпатській області від 11 вересня 2007 року у справі
за адміністративним позовом ОСОБА_1
до головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області
про перерахунок розміру пенсії, -
В С Т А Н О В И Л А :
Постановою Ужгородського міськрайонного суду в Закарпатській області від 11 вересня 2007 року змінений адміністративний позов задоволено. Зобов'язано головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області призначити ОСОБА_1 пенсію з 01.10.2007 року відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» зі змінами, внесеними Законом України від 04.04.2006 року, без зазначення їх максимального розміру. Зобов'язано головне Управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області провесити доплату ОСОБА_1 недоотриманої пенсії починаючи з 01.01.2007 року.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, її оскаржило головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області - відповідач по справі. В апеляційній скарзі просить постанову Ужгородського міськрайонного суду в Закарпатській області від 11 вересня 2007 року скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити ОСОБА_1 в позовних вимогах в повному обсязі, покликаючись на порушення судом норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Апелянт вважає, що діяв в межах Конституції України та чинних на сьогоднішній день нормативно-правових актів, а тому жодних законних підстав для перерахування пенсії за вислугу років гр..ОСОБА_1. немає, розмір пенсії розрахований у відповідності до норм чинного законодавства і немає жодних обмежень максимального розміру пенсії позивача.
Заслухавши суддю - доповідача, пояснення представників сторін, переглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду вважає, що підстав для задоволення апеляційної скарги немає.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач був звільнений 05.10.2006 року з військової служби в запас служби безпеки України за підпунктом «а» п.65 та підпунктом «г» п.67 (за станом здоров'я) відповідно до Положення про проходження військової служби за контрактом та кадрової військової служби УСБУ №145 Оос від 04.10.2006р. При звільненні позивачу була нарахована пенсія з 06.10.2006р. згідно ст. 40 Закону України «Про державний бюджет України», враховуючи оклад за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, у розмірах. Встановлених за останньою штатною посадою перед звільненням, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірі, що визначаються за 24 останні календарні місяці служби перед звільненням.
Фінансовим підрозділом УСБ України в Закарпатській області позивачу було призначено пенсію в розмірі 1574 грн. 26 коп., з посиланням на те, що розрахунок пенсії здійснювався на підставі ст. 40 Закону України «Про державний бюджет України», згідно якої додаткові види грошового забезпечення обчислюються за останні 24 місяці, а не з грошового забезпечення на день звільнення.
Задовольняючи позивачу адміністративний позов, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що на час звільнення позивача, діяв Закон України «Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення та соціального захисту військовослужбовців» від 04.04.2006 року, яким було внесено зміни в ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», згідно якого пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством.
Судом першої інстанції встановлено, що при обчисленні розміру пенсії позивачу не було враховано вимоги ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», якою передбачено, що розмір визначається з грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед днем звільнення.
З урахуванням викладеного, колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду вважає, що судом першої інстанції правильно дана правова оцінка обставинам по справі, правильно застосовані норми матеріального та процесуального права при прийняті постанови, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.
На підставі наведеного, керуючись ч. 3 ст. 160, ст. ст. 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, ст. 205, ст. 206, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
апеляційну скаргу головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області залишити без задоволення.
Постанову Ужгородського міськрайонного суду в Закарпатській області від 11 вересня 2007 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області про перерахунок розміру пенсії залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання ухвалою законної сили.
Суддя-доповідач С.П. Нос
Судді В.П. Любашевський
І.О. Яворський