Судове рішення #26484
1/1006-13/360

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ


           УХВАЛА          

        

27 червня 2006 р.                                                                                   

№ 1/1006-13/360  


Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:


Плюшка І.А. –головуючого,


Панченко Н.П., Самусенко С.С.,

розглянувши

касаційне подання

прокурора Галицького району м. Львова

на постанову

Львівського апеляційного господарського суду від 09.03.2006р.

у справі

№1/10006-13/360 господарського суду Львівської області

за позовом

прокурора Галицького району м. Львова в інтересах держави в особі Управління комунального майна Львівської міської ради

до

товариства з обмеженою відповідальністю «Олександра»

про

розірвання договору оренди та виселення з приміщення

встановив:

Прокурор Галицького району м. Львова вніс до Вищого господарського суду України касаційне подання на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 09.03.2006р. у справі №1/10006-13/360 та водночас заявив клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку.

Касаційне подання разом з клопотанням про відновлення процесуального строку до суду внесено 17.04.2006р. (про що свідчить дата на штемпелі поштової установи на конверті відправника), тобто з пропуском встановленого процесуального строку.

В обґрунтування причин пропуску процесуального строку прокурор посилається на те що апеляційним господарським судом було порушено процесуальний строк при відправленні оскаржуваної постанови на адресу прокурора Галицького району м. Львова, в результаті чого вона отримана прокурором із запізненням, а саме 17.03.2005р. Враховуючи це, прокурор Галицького району м. Львів вважає, що причини пропущення процесуального строку є поважними і просить відновити  строк на внесення касаційного подання.

Відповідно до ст. 110 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга (подання) може бути подана (внесена) протягом одного місяця з дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду законної сили.

Застосування цього місячного строку є обов’язковим для всіх учасників судового процесу, в тому числі для господарського суду.

Як вбачається з наведених процесуальних норм, процесуальний строк для оскарження рішення місцевого господарського суду чи постанови апеляційного господарського суду починається з моменту набрання рішенням чи постановою законної сили, а не з моменту отримання її стороною у справі.

Разом з цим  вступна та резолютивна частина оскаржуваної постанови були оголошені в судовому засіданні, на якому був присутній прокурор, таким чином прокурору було відомо про прийняття оскаржуваної постанови Львівським апеляційним господарським судом.

Окрім того, підписаний текст оскаржуваної постанови прокурором отримано в межах встановленого місячного строку для касаційного оскарження, а отже, зважаючи на вищенаведене, прокурором Галицького району м. Львова не обґрунтовано поважність причин затримки з внесенням касаційного подання до 17.04.2006р., оскільки виходячи зі змісту ст. 53 Господарського процесуального кодексу України поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об’єктивно непереборними та пов’язані з дійсними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій.

Враховуючи викладене та керуючись п. 5 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України, суд


УХВАЛИВ:

1.          В задоволенні клопотання прокурора Галицького району м. Львова  про відновлення строку на внесення касаційного подання на  постанову Львівського апеляційного господарського суду від 09.03.2006р. у справі №1/10006-13/360  відмовити.

2.          Повернути касаційне подання прокурору Галицького району м. Львова, а справу направити до господарського суду Львівської області.


Головуючий суддя                                                                             І. Плюшко


Суддя                                                                                                  Н. Панченко

Суддя                                                                                                  С. Самусенко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація