Судове рішення #264620
АС10/510-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ   СУД   СУМСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.11.06

          Справа №АС10/510-06.


Господарський суд Сумської області у складі:

Головуючого судді – Малафеєвої І.В.,

секретаря судового засідання – Логоша О.М.,


розглянувши справу

За позовом                    відкрите акціонерне товариство «Глухівська фабрика по переробці вторинної сировини» м. Глухів

до відповідача          Глухівська міжрайонна державна податкова інспекція

про визнання нечинним податкового повідомлення рішення


За участю  представників сторін:

від позивача          Воєйко В.К.

від відповідача           Мамаєв О.М.


Суть спору: Позивач просить суд визнати нечинним податкове  повідомлення-рішення №0002211501/0 від 29.05.2006р.  .

Відповідач проти позову заперечує, вважає свої дії законними та обґрунтованими.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення повноважних представників позивача та відповідача, дослідивши та оцінивши надані докази по справі, суд встановив наступне.

Відповідачем складено акт №75/15-004 від 24.05.2006р. про результати невиїзної перевірки про факт встановлення  несвоєчасної сплати податків та зборів відкритим акціонерним товариством «Глухівська фабрика по переробці вторинної сировини» м. Глухів, в якому відображено, що позивачем не сплачені узгоджені суми податкових зобов’язань з податку на додану вартість протягом граничних строків, визначених п. п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків  перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-Ш. Тому відповідно до п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 цього Закону до нього застосовані штрафні санкції в сумі 1252,02 грн. податковим повідомлення-рішенням від 29.05.2006р. №0002211501/0.

Не заперечуючи факт порушення ним граничних строків сплати узгодженого податкового зобов’язання і суму штрафних санкцій, позивач вважає зазначене повідомлення-рішення незаконним з тих підстав, що це рішення  прийняте з порушенням  шестимісячного строку, встановленого ст. 250 ГК України, так як на момент його прийняття минуло 9 місяців з того часу, як податковий орган виявив це порушення граничних строків сплати.

Суд не може погодитися з такою позицією позивача, виходячи з наступного.

Відповідальність у вигляді штрафних санкцій за порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання передбачено Законом України ,,Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року №2181. який є спеціальним і встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до таких платників податків контролюючими органами.

Статтею 1 Закону № 2181 визначено, що штрафна санкція - це плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання (без урахування пені та штрафних санкцій),   яка   справляється   з   платника   податків   у   зв'язку з порушенням   ними   правил оподаткування, визначених відповідними законами.

Згідно з пп. 17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до п.3.2. Порядку направлення органами податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого Наказом ДПА України №253 від 21.06.2001р. та зареєстрованого в Мін'юсті України 06.07.2001р. за №567/5758 із змінами та доповненнями, у разі порушення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання складається податкове повідомлення-рішення за формою «Ш». Даною формою передбачено проведення невиїзної документальної перевірки за результатами якої, у відповідності до  п.1.3  Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом ДПА України від 10.08.2005р. №327 та зареєстрованого в Мін'юсті України 25.08.2005р. за №925/11205. складається акт невиїзної документальної перевірки.

У разі несплати узгодженої суми штрафу в установлений термін така сума визнається сумою податкового боргу і до неї застосовуються процедури стягнення на загальних підставах. Пунктом 15.2 ст. 15 Закону №2181 встановлено граничні строки стягнення податкового боргу платника податків, а саме, у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного п. 15.1 ст. 15 Закону №2181, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання.

Відповідно до ст. 250 ГК України, на яку посилається позивач, адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом. В даному ж випадку спеціальним законом - ,,Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"  передбачено механізм, встановлені порядок та строки як визначення податкового зобов’язання, так і застосування штрафних (фінансових) санкцій.

За таких обставин, позовні вимоги визнаються судом неправомірними, необґрунтованими і такими, що задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:


1.          В задоволенні адміністративного позову відмовити..

2.          Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

3.          Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її складення у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

4.          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.






СУДДЯ                                                                                          І.В.МАЛАФЕЄВА




Повний текст постанови складений і підписаний 16.11.2006р.




В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація