АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Провадження № 22-ц/490/12023/12 Справа № 0430/2240/12 Головуючий у 1 й інстанції - Кривошея С.С. Доповідач - Басуєва Т.А.
Категорія
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
2012 року грудня 05 дня апеляційний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді Басуєвої Т.А.
суддів Слоквенко Г.П., Демченко Е.Л.
при секретарі Книш К.С.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля»на рішення Першотравенського міського суду Дніпропетровської області від 11 жовтня 2012 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля»про відшкодування моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2012 року ОСОБА_2 звернувся до суду із позовом та просив стягнути з ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля»на його користь відшкодування моральної шкоди в сумі 5000 гривень.
Рішенням Першотравенського міського суду Дніпропетровської області від 11 жовтня 2012 року позов задоволено.
В апеляційній скарзі ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля»просить рішення суду скасувати та постановити нове рішення, яким відмовити у позовних вимогах ОСОБА_2, оскільки рішення суду першої інстанції ухвалено з порушенням норм матеріального і процесуального права.
Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість ухваленого рішення, апеляційний суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Висновок суду першої інстанції про те, що з відповідача слід стягнути на користь позивача спричинену моральну шкоду є вірним та таким, що ґрунтується на встановлених судом обставинах та доказах.
В судовому засіданні було встановлено, що за час роботи на ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», позивач отримав професійні захворювання, що підтверджуються відповідним актом від 02 березня 2012 року (ар.с. 4).
Як вбачається з матеріалів справи висновком МСЕК від 10 травня 2012 року позивачу було встановлено первинно-повторно 60% стійкої втрати професійної працездатності, з яких 50% - первинно по профзахворюванню та 10% - повторно по виробничій травмі 18 липня 2004 року, та третю групу інвалідності безстроково.
В судовому засіданні безспірно встановлено, що невиконання відповідачем своїх обов'язків укладеного ним трудового договору прямо спричинило настання обставин, які призвели до ушкодження здоров'я і душевних страждань позивача і тому у відповідність до ст. 237№ КЗпП України з ПАТ «Павлоградвугілля»підлягає стягненню моральна шкода.
Посилання в апеляційній скарзі відповідача на те, що на спірні правовідносини не поширюється дія норми ст. 237№ КЗпП України і те, що зобов'язання про відшкодування шкоди лежить на третій особі не може бути прийняте до уваги, оскільки Законом України від 23 лютого 2007 року № 717 -V, виключено даний обов'язок Фонду соціального страхування на відшкодування моральної шкоди застрахованим особам і як роз'яснено у рішенні Конституційного Суду України від 08 жовтня 2008 року, відшкодування моральної шкоди покладено на підприємство на якому працює працівник.
Не можуть бути взяті до уваги і доводи апеляційної скарги відповідно встановлення наявності факту моральної шкоди, як необґрунтовані.
Розмір моральної шкоди визначено судом першої інстанції вірно, в межах заявлених вимог залежно від характеру та обсягу заподіяних позивачеві моральних і фізичних страждань, з урахуванням ступеня вини відповідача та інших обставин.
Також не є підставою скасування рішення суду і посилання апелянта на те, що Конституційний Суд України не є належним судом, який може врегулювати спірні правовідносини.
Відповідно Закону України «Про Конституційний Суд України»його рішення є обов'язковими до виконання на території України, остаточні і не можуть бути оскаржені.
Інші доводи скарги не є суттєвими і не дають підстав для скасування чи зміни рішення суду.
Рішення суду відповідає вимогам норм матеріального і процесуального права і тому, апеляційний суд вважає, що згідно ст. 308 ЦПК України апеляційну скаргу слід відхилити, а рішення суду залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 314 ЦПК України апеляційний суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Павлоградвугілля»-відхилити.
Рішення Першотравенського міського суду Дніпропетровської області від 11 жовтня 2012 року - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду чинна з моменту проголошення та може бути оскаржена до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.
Судді: