№2-о-85/2008
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
20 серпня 2008 року Бершадський районний суд
Вінницької області
В складі головуючого Зайцева М.П.
при секретарі Бурлаці А.І.
розглянувши в попередньому судовому засіданні в місті Бершадь цивільну справу за заявою ОСОБА_1про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
ВСТАНОВИВ:
ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2, після смерті якої відкрилася спадщина на належне їй майно - земельну ділянку та майновий пай.
ОСОБА_1. звернувся в суд із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, в якій стверджує, що він є єдиним спадкоємцем померлої матері ОСОБА_2., спадщину прийняв шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном, однак належним чином оформитися в правах спадкоємця не має можливості, оскільки в правовстановлюючому документі - державному акті на право власності на земельну ділянку, виданого на ім»я ОСОБА_2. (спадкодавиці), по батькові матері помилково вказано як - ОСОБА_2, тоді як в інших документах вказано правильно- ОСОБА_2, тому він змушений звернутися в суд із даним позовом, в якому просить ухвалити рішення суду, яким встановити факт, що державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1виданий на ім»я ОСОБА_2належить ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1. свою заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документу підтримав.
Вислухавши пояснення заявника і дослідивши докази, що є в матеріалах справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Після смерті ОСОБА_2. відкрилася спадщина на належне їй майно - майновий пай та земельну ділянку.
Єдиним спадкоємцем померлої є її син - заявник ОСОБА_1., який фактично вступив в управління і володіння спадковим майном, що підтверджується довідкою виданою Шляхівською сільською радою Бершадського району.
Відповідно ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Отримання даного свідоцтва спадкоємцем ОСОБА_1. не представляється можливим, оскільки, в правовстановлюючих документах спадкодавця існують розбіжності щодо по батькові ОСОБА_2., а саме: в свідоцтві про народження спадкодавиці, в свідоцтві про смерть спадкодавиці, в майновому сертифікаті виданого на ім»я ОСОБА_2. по батькові вказано - правильне «ОСОБА_2», а в державному акті на право власності на земельну ділянку, виданого на ім»я спадкодавиці - помилкове «ОСОБА_2».
З усіх наданих заявником документів - свідоцтва про народження ОСОБА_2. (спадкодавиці); свідоцтва про смерть ОСОБА_2. (спадкодавиці); довідки № 463 від 6.03.2008 року, виданої Осіївською сільською радою Бершадського району; майнового сертифікату серії НОМЕР_1 виданого 23.05.2003 року Шляхівською сільською радою Бершадського району вбачається, що державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1виданий на ім»я ОСОБА_2належить ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Таким чином, заява знайшла підтвердження і підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 256 ч.1 п.1, 273, ЦПК України, суд-
В И Р І Ш И В :
Заяву задоволити.
Встановити факт, що державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1виданий 26 березня 2003 року Бершадською районною державною адміністрацією на ім»я ОСОБА_2належить ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: