Судове рішення #2643110
Справа № 22-6142/2007

Справа № 22-6142/2007

Головуючий у інстанції Колесник О.М.

Доповідач Кухарська Т. Г.

 

Україна

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

2007 року вересня 13дня Судова колегія суддів судової  палати в цивільних справах Апеляційного суду м. Києва

в складі:

Головуючого Кухарської Т. Г.

Суддів Волошиної В.М., Олійник А.С.,

При секретарі       Дима О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Дарницького районного суду м. Києва 14 травня 2007 року за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1. ОСОБА_3, ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_4 про встановлення порядку користування жилим приміщенням, усунення перешкод у здійснені права власності жилим приміщенням.

Заслухавши доповідь судді Кухарської Т.Г., пояснення ОСОБА_1 , обговоривши доводи апеляційної скарги, суд -

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_2 звернувся з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_4, про встановлення порядку користування жилим приміщенням, усунення перешкод у здійснені права власності жилим приміщенням, вселення.

В обґрунтування позову позивач посилався на те, що відповідачка ОСОБА_1 бувша дружина, шлюб з якою розірваний в квітні 2006 року.

Двокімнатна квартира АДРЕСА_1, приватизована і належить на праві приватної спільної власності сторонам по справі у рівних частках по 1/4 частині кожному.

У зв'язку з розлученням з ОСОБА_1, він змушений був залишити квартиру щоб уникнути конфліктів. В даний час знімає собі житло на невигідних для себе умовах.

ОСОБА_1 замінила замки і не пускає його у квартиру.

 

2

ОСОБА_3 в квартирі не проживає, а проживає у своїй квартирі АДРЕСА_2.

Просить визначити порядок конкретного користування жилою площею в квартирі.

Виділити йому в користування жилу кімнату розміром 11,6 кв. м. , а відповідачам жилу кімнату площею 19,1 кв. м. та вселити його у квартиру.

Рішенням Дарницького районного суду м. Києва від 14 травня 2007 року позов задоволений.

Постановлено: встановити конкретний порядок користування жилим приміщенням, виділивши у користування ОСОБА_2 кімнату жилою площею 11,6 кв. м. в квартирі АДРЕСА_1 та виділивши у користування ОСОБА_1, ОСОБА_3, ДОСОБА_4 кімнату жилою площею 19,1 кв. м. в квартирі АДРЕСА_1.

Приміщення загального користування квартири АДРЕСА_1 залишити у загальному користуванні.

Вселити ОСОБА_2 в квартиру АДРЕСА_1, усунувши перешкоди у здійсненні права власності на житло.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення суду в частині задоволення вимог про встановлення конкретного порядку користування жилим приміщенням і постановити нове рішення про відмову в позові, посилаючись на те, що суд неповно з'ясував обставини справи і в порушення норм матеріального закону визначив порядок користування квартирою, чим порушені її житлові права. Позивачу виділена жила площа значно більшого розміру, ніж припадає на його долю.

Апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення суду в частині встановлення конкретного порядку користування жилими приміщеннями в квартирі АДРЕСА_1 між сторонами підлягає скасуванню, з постановлениям нового рішення в цій частині позову з наступних підстав.

Судом допущено порушення норм матеріального закону.

Згідно ст. 358 ЦК України - право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою.

Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частки спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.

У разі неможливості цього він має право вимагати від інших співвласників, які володіють і користуються спільним майном відповідної матеріальної компенсації.

Встановлено, що позивач ОСОБА_2 відповідачка ОСОБА_1 бувше подружжя, шлюб між якими розірваний в квітні 2006 року. Від шлюбу

 

3

мають неповнолітню доньку ОСОБА_5. Відповідачка ОСОБА_3 - мати позивача.

Сторони є співвласниками двокімнатної квартири АДРЕСА_1, в рівних частках. ( а. с. 148).

Квартира є двокімнатною жилою площею 30,7 кв. м., кімнати ізольовані, мають окремий вихід, розміром 11,6 кв. м., та 19,1 кв. м.

Доля жилої площі кожного із сторін в спірній квартирі становить 7, 675 кв. м. ( 30,7 : 4 = 7,675 ).

Жилої кімнати за розміром яка б відповідала долі жилої площі в спірній квартирі для позивача не має.

Виділення позивачу на одну особу жилу кімнату розміром 11,6 кв. м., що є на 3,925 кв. м. більше жилої площі ніж припадає на його долю є суттєвим порушенням житлових прав відповідачів, які в кількості трьох осіб повинні проживати в одній кімнаті розміром 19,1 кв. м.

Крім того, відповідачка ОСОБА_3 - мати позивача не є членом сім'ї відповідачки ОСОБА_1, яка заперечує проти проживання в одній кімнаті з матір'ю позивача.

Враховуючи наведене, апеляційний суд приходить до висновку, що в позові позивачу ОСОБА_2 про встановлення конкретного прядку користування жилим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1 і виділення ОСОБА_2 в користування жилої кімнати розміром 11,6 кв. м. належить відмовити.

Судом встановлено, що позивач в даний час в квартирі не проживає і ключів від квартири не має, тому суд обґрунтовано прийшов до висновку, що права позивача як співвласника квартири порушені і підлягають захисту і правильно постановив рішення про вселення ОСОБА_2 в спірну квартиру, усунувши перешкоди у здійснені права власності на житло.

Керуючись ст. ст. 316, 317, 358 ЦК України, ст. 150 ЖК України, ст. 48 Закону України «Про власність» ст. 308, 309 ЦПК України, апеляційний суд -

 

ВИРІШИВ:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Рішення Дарницького районного суду м. Києва від 14 травня 2007 року в частині встановлення конкретного порядку користування жилим приміщенням, виділенням у користування ОСОБА_2 кімнати жилою площею 11,6 кв. м в квартирі АДРЕСА_1 та виділення у користування ОСОБА_1, ОСОБА_3, ДОСОБА_4 кімнату жилою площею 19,1 кв. м. в квартирі АДРЕСА_1, та залишення у загальному користуванні приміщення

 

4

загального користування квартири АДРЕСА_1 - скасувати.

В позові ОСОБА_2 до ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_4 про встановлення порядку користування жилим приміщенням, у квартирі АДРЕСА_1 - відмовити.

В іншій частині рішення суду залишити без змін.

Рішення суду може бути оскаржено в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили рішення Апеляційного суду.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація