Судове рішення #2638373

                                  

Справа №2-1731/08

2008 р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

(ЗАОЧНЕ)

 

28 серпня 2008 року                         Печерський районний суд міста Києва у складі:

головуючого                                 -   судді Умнової О.В.

при секретарі                                -   Скопенко Л.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ВАТ “Кредитпромбанк” до ОСОБА_1

-     про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

 

В С Т А Н О В И В :

 

    Позивач звернувся до суду із зазначеним вище позовом. Мотивує свої вимоги тим, що 2.05.2006 року між ним та відповідачем був укладений кредитний договір, відповідно до умов якого позичальнику надано кредит у розмірі 2425,33 грн. зі сплатою 24% річних строком до 12.05.2008 року включно. Вказує на те, що відповідач порушив взяті на себе зобов'язання, кредит у визначений договором строки не повертає і станом на 25.04.2008 року має заборгованість по кредиту у розмірі 3590,19 грн. Просить стягнути з відповідача на його користь зазначену вище суму заборгованості та судові витрати.

    В судовому засіданні представник позивача підтримав позов з викладених в ньому підстав, просив задовольнити вимоги.

    Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час, місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

    Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи вважає можливим розглянути справу, в порядку, передбаченому гл.8 ЦПК України, у відсутність відповідача, який згідно зі ст. 74 ЦПК України повідомлений про день, час, місце розгляду справи належним чином і позов задовольнити, виходячи з наступного.

    З матеріалів справи вбачається, що 2.05.2006 року між ВАТ “Кредитпромбанк” та ОСОБА_1. був укладений кредитний договір №49.29/0021/06-ТК010200034, відповідно до умов якого позичальнику надавався цільовий споживчий кредит у розмірі 2425,33 грн. зі сплатою 24% річних строком до 12.05.2008 року включно. Цільове призначення кредиту - придбання товарів - монітор 19 “ТFТ LG FL1950SQ-SN” у ТОВ “Техно-Регіон”.

    Згідно акту прийому-передачі (а.с.8) позичальник отримав від ТОВ “Техно-Регіон” вищевказаний товар.

    Відповідно п.2.1 вказаного вище договору  позичальник взяв на себе зобов'язання повертати отриманий кредит та сплачувати проценти за його користування щомісяця, в період з 01 по 20 число кожного місяця, наступного за звітним, починаючи з 3.05.2006 року.  

    Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

    Згідно з ч.1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

    Статтею 1054 ЦК України встановлено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 глави 71 цього кодексу, якщо інше не випливає із суті кредитного договору.

    Відповідно до ст.ст. 1049, 1050 зазначеної вище глави ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі) у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов'язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього кодексу.

    Згідно зі ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір не встановлений договором або законом.

    Пунктами 2.8, 5.1 Кредитного договору передбачено, право Банку вимагати дострокового повернення кредиту та сплати нарахованих процентів за користування ним у разі порушення позичальником умов цього договору.

    Згідно пункту 2.5 Кредитного договору, у випадку несплати щомісячного платежу, передбаченого п.2.1 Кредитного договору, позичальник зобов'язаний сплатити банку  пеню у розмірі подвійної процентної ставки, визначеної в п.1.1 Кредитного договору (48% річних) від суми вчасно не погашеної заборгованості.

    Відповідно до ст. 614 ЦК України особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом.

    Судом встановлено, що відповідач своїх зобов'язань за кредитним договором щодо повернення суми кредиту та сплати процентів за його користування не виконав, кредит в строки, визначені Договором не повернув і станом на 25.04.2008 року його заборгованість за договором складає 3590,19 грн., з яких: 2009,02 грн. - заборгованість за кредитом, 33,49 грн. - заборгованість по нарахованим процентам, 1235,98 грн. - нарахована пеня по заборгованості за кредитом, 281,70 грн. - нарахована пеня по заборгованості по процентам, штраф 30 грн.  Наявність вказаної заборгованості підтверджується наданими позивачем розрахунками (а.с.2), які перевірені судом, тому зазначена сума підлягає стягненню з відповідача на користь банку.   

    Оцінюючи зібрані по справі докази у їх сукупності суд вважає, що позов ВАТ “Кредитпромбанк” обґрунтований та підлягає задоволенню.

    Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню на користь позивача судові витрати, які підтверджені документально, а саме: сплачений судовий збір у розмірі 35,90 грн. та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. З відповідача на користь держави підлягає стягненню сума недоплаченого судового збору у розмірі 15,10 грн.

    На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3,11,13,15,16,525,526,530,536,614,625, 1049,1050,1054 ЦК України, ст.ст. 6,10,11,60,88,169,208,209,212-215,218,223,224-228, 232,233 ЦПК України, суд ,-

 

В И Р І Ш И В :

 

    Позов ВАТ “Кредитпромбанк” задовольнити.

    Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ “Кредитпромбанк” заборгованість за кредитним договором у розмірі 3590,19 грн., судовий збір у розмірі 35,90 грн. та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

    Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 15,10 грн.

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

    Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва.

    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 

Суддя                                                                                                                   Умнова О.В.

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація