Судове рішення #26324248


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



13 липня 2012 р. м. Вінниця

Справа № 2а/0270/2550/12


Вінницький окружний адміністративний суд

в складі головуючого судді Заброцької Л.О.,

розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом Вінницької об'єднаної держаної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Охоронна агенція "Глад"

про стягнення заборгованості перед бюджетом, -


ВСТАНОВИВ :


До Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась Вінницька об'єднана Державна податкова інспекція Вінницької області Державної податкової служби (далі - позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю "Охоронна агенція "Глад" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості перед бюджетом.

Позивач обґрунтовує свої вимоги наступним. Товариство з обмеженою відповідальністю "Охоронна агенція "Глад" перебуває на обліку у Вінницькій об'єднаній Державній податковій інспекції Вінницької області Державної податкової служби як платник податків. Відповідач має заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість, яка після часткової сплати становить 75496,00 грн.

Сторони у судове засідання не з'явилися, хоча були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду.

Представник позивача через канцелярію суду подав клопотання про розгляд справи без його участі (вх. № 15561 від 21.06.12 р.) ( а.с. 36 ).

Відповідач у судове засідання не з'явився, а неодноразово надіслані йому рекомендованим листом судові повістки повернулися із відміткою "за закінченням терміну зберігання". Повістка про дату, час і місце судового засідання, яке було призначено на 13.07.2012 р., отримана особисто уповноваженою особою відповідача 25.06.2012 р., про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення ( а.с.43 ).

Повістки про виклик у суд надсилались відповідачу на адресу, яка зазначена в позовній заяві, та повністю співпадає з тією, яка зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ( а.с. 5-7 ).

Частиною 11 статті 35 КАС України передбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Згідно з ч.4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до ч.6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на викладене та враховуючи достатність наявних у справі доказів, суд вважає можливим провести розгляд і вирішення справи у відсутності сторін в порядку письмового провадження.

Суд, вивчивши доводи позовної заяви, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справу докази, надавши їм юридичну оцінку, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ТОВ «Охоронна агенція «Глад» зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Вінницької міської ради 17.08.2007 р., перебуває на обліку в ДПІ м. Вінниці як платник податків та зборів з 20.08.2007 р. за №9990.

В січні - березні 2012 р. відповідачем до Вінницької об'єднаної Державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби подані податкові декларації з податку на додану вартість № 9007262986 від 07 лютого 2012 року, № 9013181012 від 19 березня 2012 року, № 9020997760 від 20 квітня 2012 року, згідно яких визначена сума податку на додану вартість, яка підлягає сплаті та, після часткового погашення, становить 75496 грн. 00 коп. ( а.с. 12-17 ).

Відповідно до п. 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Згідно з п. 57.1 ст. 57 вказаного кодексу, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, є податковим боргом.

Згідно витягу з облікової картки платника, станом на 15.05.2012р., за ТОВ «Охоронна агенція «Глад» рахується податковий борг перед бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 75496 грн. 00 коп. ( а.с. 10-11).

В силу п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення - рішення.

Так, на виконання зазначеної норми, Вінницькою ОДПІ відповідачу, на адресу, зазначену в Декларації (а.с. 12-17), направлялась податкова вимога № 237 від 05 березня 2012р., яку отримала уповноважена особа відповідача 15 березня 2012 року, що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 23).

Відповідно до п.59.5 ст.59 ПК України, у разі коли у платника податків, якому надіслано ( вручено ) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.95.1 та п.95.2 ст.95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває в податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання ( вручення ) такому платнику податкової вимоги.

На час розгляду справи судом доказів сплати вищевказаної суми податкового боргу відповідачем не надано.

Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладені положення чинного законодавства України, а також те, що вказана в позовній заяві сума заборгованості підтверджується належними доказами, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам, а тому підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, відповідно до положень ст. 94 КАС України, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -


ПОСТАНОВИВ :


Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Охоронна агенція "Глад" (вул. Кропивницького, 18, кв. 4, м. Вінниця, р/р 2600311 ПАТ "Кредитпромбанк" МФО 302623, р/р 2600300120512 ПАТ "СЕБ Банк" МФО 300175) кошти на суму податкового боргу 75496 грн. 00 коп. (сімдесят п'ять тисяч чотириста дев'яносто шість гривень 00 коп.).


Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.



Суддя Заброцька Людмила Олександрівна




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація