У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
12 вересня 2012 р. м.Вінниця
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Заброцька Л.О., розглянувши матеріали позовної заяви в адміністративній справі № 2а/0270/4274/12
за позовом: ОСОБА_1
до: Головного управління юстиції у Вінницькій області
про: зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И Л А :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління юстиції у Вінницькій області про зобов'язання вчинити дії.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, суд вважає, що позовна заява подана з порушенням правил предметної підсудності адміністративних справ.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, 30.03.2012 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області Мельник Т.П. винесено постанову про закінчення виконавчого провадження по виконавчому листу № 2а-2166/2011, виданому Ямпільським районним судом Вінницької області 13.12.2011 про зобов'язання Томашпільську селищну раду Вінницької області відновити порушене право ОСОБА_1 як землекористувача та встановити межі належної їй земельної ділянки по АДРЕСА_1 відповідно до земельного - кадастрової документації.
ОСОБА_1, не погоджуючись з такими діями державного виконавця, подала до Вінницького окружного адміністративного суду позовну заяву.
Відповідно до ч.6 ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Аналогічна норма закріплена в п.5 ч.1 ст. 18 КАС України, відповідно до якої, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті.
Відповідно до ч.4 ст.82 Закону України " Про виконавче провадження " рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ.
Таким чином, враховуючи, що стороною у виконавчому провадженні - стягувачем - ОСОБА_1 оскаржуються дії державного виконавця щодо невиконання рішення Ямпільського районного суду Вінницької області, то, відповідно до вищезазначених вимог Закону, дана справа не підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду.
Відтак, вважаю за необхідне роз'яснити позивачу, що для захисту своїх порушених прав їй належить звернутись з позовною заявою, оформленою відповідно до вимог ст.ст. 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до Ямпільського районного суду Вінницької області, як до адміністративного суду.
Відповідно до п.6 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст.ст. 18, п. 6 ч. 3 ст. 108, ст.ст. 165, 186, 254 КАС України, -
У Х В А Л И Л А :
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління юстиції у Вінницькій області про зобов'язання вчинити дії, разом з доданими до неї матеріалами, повернути особі, яка її подала.
2. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Заброцька Людмила Олександрівна