Судове рішення #2629379
04/2814

                          ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                 

Р І Ш Е Н Н Я            

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


"15" липня 2008 р.                                                                                                            Справа №  04/2814


Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого судді Упиря І.І., секретаря судового засідання  Голосінській Н.М.

за участю представників сторін:

від позивача –не з’явився,

від відповідача -  Голуб О.В.,

в засіданні суду взяв участь прокурор відділу обласної прокуратури –             Горюнова  І.В.

розглянувши матеріали справи за позовом  прокурора Лисяського району в інтересах держави в особі Лисянської  районної державної адміністрації до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Поділ” про стягнення 20 692 грн. 00 коп.


                                               ВСТАНОВИВ :


Позивач заявив позов про  звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки відповідачем та стягнення  збитків в сумі 20 692 грн.

Позивач листом  від 01.07.2008 року № 1359/0-42 просить суд розглянути справу без участі  його представника.

Листом від 10.07.2008 року №  05-82 вих. 08 прокурор  Лисянського району Черкаської області просить припинити провадження у справі оскільки, між позивачем і відповідачем укладений договір оренди землі і відповідач оплатив орендну плату.

Прокурор  в засіданні суду позовні вимоги підтримав з обставин  викладених в позовній заяві.

Представник відповідача  в засіданні суду проти позову заперечує з мотивів, що факту самовільного зайняття земельної ділянки  немає оскільки, земельна ділянка  19, 89 га надана йому розпорядженням Лисянської районної державної адміністрації від 11.05.2006 року № 185.

На виконання цього рішення сторони  16.10.2007 року уклали договір оренди землі строком на 5 років.

Вислухавши пояснення представника відповідача, прокурора та оцінивши надані докази у їх сукупності суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з таких обставин.

Прокурор  заявив позов  про стягнення 20 692 грн. збитків за самовільне використання земельної ділянки сільськогосподарського призначення без  правовстановлюючих документів в період з 2006 року по цей час та зобов’язати звільнити  самовільно зайняті земельні ділянки, які знаходяться в користуванні  СТОВ „Поділ”.

В обґрунтування своїх позовних вимог прокурор не надав жодного доказу який би  підтверджував факт самовільного зайняття  відповідачем земельної ділянки площею 19,89 га  на території Лисянської селищної ради в період з 2006 року.

Самовільним зайняттям, згідно ст. 212 Земельного Кодексу України. є заволодіння  земельною ділянкою, що не спирається  на законні і відбувається з порушенням визначеного порядку надання земельної ділянки.

Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними  ділянками із земель державної або комунальної  власності за рішенням  органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування або державних оранів приватизації, або центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом (ст. 116 Земельного Кодексу України).

Земельна ділянка площею 19,89 га не витребуваних паїв громадян: Вдовиченко М.П., Коломієць Г.Я., Коломієць К.І., Пасічник Г.А., Череп М.С. та Теліженко О.І. були надані відповідачу за розпорядженням Лисянськї районної державної адміністрації від 11.05.2007 року № 185 разом з іншими землями загальною площею 29,64 га.

На виконання  цього розпорядження Лисянська райдержадміністрація та СТОВ „Поділ” уклали договір оренди землі від 16.10.2007 року який пройшов державну реєстрацію 12.06.2008 року.

Відповідно до п. 9 договору орендна плата за період з 11.05.2007 року по 31.12.2007 року становить  3 492 грн. 73 коп. З 01.01.2008 року орендна плата в рік 5 450 грн.

Згідно листа прокурора Лисянського району А.В. Звірянського від 10.07.2008 року № 05-82 вих 08 та наданої виписки із банку № 78 відповідач оплатив орендну плату в сумі 6 659 грн. 32 коп.

Таким чином, на день розгляду справи у відповідача відсутня заборгованість по орендній платі.

Позов же прокурором заявлено про стягнення збитків за самовільне використання земельної ділянки площею 19,89.

Оскільки, факт самовільного зайняття відповідачем земельних ділянок (не витребуваних паїв) площею 19,89 га позивач не довів і доказами не підтвердив, то у  позивача немає правових підстав ля стягнення збитків в сумі 20 692 грн. Суд не приймає до уваги акт обстеження земельної ділянки від 07.05.2005 року складений  державним інспектором з контролю за використанням та охороню земель Ковтуном О.І., як на факт самовільного зайняття земельних ділянок, оскільки він спростовується розпорядженням  Лисянської райдержадміністрації від 11.05.2007 року № 185 та договором оренди землі від 16.10.2007 року укладеного між Лисянською  райдержадміністрацією та СТОВ „Поділ”.

Відповідно  до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу  своїх вимог і заперечень. Обставини самовільного зайняття відповідачем земельної ділянки загальною площею 19,89 га прокурор не довів і доказами не підтвердив тому, суд вважає в позові відмовити повністю.

Керуючись  49, 82-85 ГПК України, суд,


                                                ВИРІШИВ:


1. В позові відмовити повністю.



                    СУДДЯ                                                      І.І. УПИР


Рішення підписано 15.07.2008 року



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація