Судове рішення #26288
5/583

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ


           УХВАЛА          

        

20 червня 2006 р.                                                                                   

№ 5/583  


        Вищий  господарський суд  України у складі колегії  суддів:


головуючого

Кравчука Г.А.,

суддів:

Мачульського Г.М., Шаргала В.І.,

розглянувши  матеріали   касаційної скарги

Державного підприємства “Спеціальна воєнізована аварійно-рятувальна частина”

на  ухвалу

господарського суду Полтавської області від 21.03.2006 р.

у справі

№ 5/583

за позовом

Комунального підприємства “Полтавське підрядне шляхове ремонтно-будівельне управління”

до

Державної спеціальної (воєнізованої) аварійно-рятувальної служби Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в особі Східного регіонального спеціального (воєнізованого) аварійно-рятувального загону

заявник:

Відділ примусового виконання рішень Державної виконавчої служби Полтавської області

за заявою про

зміну сторони її правонаступником

та заяву

Державного підприємства “Спеціальна воєнізована аварійно-рятувальна частина”

про

неповернення вказаної касаційної скарги


В С Т А Н О В И В:


До Вищого господарського суду України 15.05.2006 р. надійшла касаційна скарга Державного підприємства “Спеціальна воєнізована аварійно-рятувальна частина” на ухвалу господарського суду Полтавської області від 21.03.2006 р. у справі № 5/583. Вказана касаційна скарга надійшла без матеріалів справи господарського суду Полтавської області № 5/583, оскільки була надіслана не через місцевий господарський суд, а безпосередньо до Вищого господарського суду України.

19.05.2006 р. до Вищого господарського суду України надійшла заява Державного підприємства “Спеціальна воєнізована аварійно-рятувальна частина” № 01/1060 від 12.05.2006 р., у якій зазначено, що подана ним касаційна скарга на ухвалу господарського суду Полтавської області від 21.03.2006 р. у справі № 5/583 через технічну помилку була направлена безпосередньо на адресу Вищого господарського суду України, проте вказана скарга вже подана через господарський суд Полтавської області.

У зв’язку з цим Державне підприємство “Спеціальна воєнізована аварійно-рятувальна частина” у вказаній заяві просить Вищий господарський суд України не повертати без розгляду його касаційну скаргу, так як найближчим часом з господарського суду Полтавської області до Вищого господарського суду України надійдуть необхідні документи.

Колегія суддів Вищого господарського суду України вважає, що зазначена заява підлягає відхиленню, оскільки до неї не додано будь-яких доказів, які б підтверджували викладені у ній обставини. Крім того, станом на момент винесення даної ухвали касаційна скарга Державного підприємства “Спеціальна воєнізована аварійно-рятувальна частина” разом зі справою № 5/583 господарського суду Полтавської області до Вищого господарського суду України не надходила.

Відповідно, касаційна скарга Державного підприємства “Спеціальна воєнізована аварійно-рятувальна частина” на ухвалу господарського суду Полтавської області від 21.03.2006 р. у справі № 5/583 не може бути прийнята Вищим господарським судом України до провадження, враховуючи наступне.

Частиною другою ст. 11113 ГПК України визначено, що касаційні скарги на ухвали місцевого або апеляційного господарських судів розглядаються у порядку, передбаченому для розгляду касаційних скарг на рішення місцевого господарського суду, постанови апеляційного господарського суду.

Згідно зі ст. 109 ГПК України, яка встановлює порядок подання касаційної скарги (подання), касаційна скарга (подання) подається (вноситься) до Вищого господарського суду України через місцевий чи апеляційний господарський суд, який прийняв оскаржуване рішення чи постанову.

В порушення зазначених норм ГПК України Державне підприємство “Спеціальна воєнізована аварійно-рятувальна частина” звернулось з касаційною скаргою на ухвалу господарського суду Полтавської області від 21.03.2006 р. у справі № 5/583 безпосередньо до Вищого господарського суду України.

Колегія суддів Вищого господарського суду України зазначає, що допущене Державним підприємством “Спеціальна воєнізована аварійно-рятувальна частина” порушення позбавляє Вищий господарський суд України здійснити касаційний перегляд ухвали, яка оскаржується, оскільки наслідком цього порушення є ненадходження справи № 5/583 господарського суду Полтавської області до Вищого господарського суду України.

Згідно з п. 2 частини першої ст. 1113 ГПК України касаційна скарга (подання) не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу (подання) надіслано інакше, ніж через місцевий або апеляційний господарський суд, що прийняв рішення або постанову.

Враховуючи наведене, зазначена касаційна скарга Державного підприємства “Спеціальна воєнізована аварійно-рятувальна частина” підлягає поверненню скаржнику відповідно до п. 2 частини першої ст. 1113  ГПК України.

Разом з тим, колегія суддів Вищого господарського суду України вважає за необхідне зазначити, що після усунення вказаного недоліку касаційної скарги Державне підприємство “Спеціальна воєнізована аварійно-рятувальна частина” має право повторно подати касаційну скаргу в загальному порядку.

Керуючись ст. ст. 86 та п. 2 частини першої ст. 1113 ГПК України, Вищий господарський суд України  


У Х В А Л И В:


Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю “Бердянське будівельно-монтажне підприємство” на ухвалу господарського суду Полтавської області від 21.03.2006 р. у справі № 5/583 повернути скаржнику без розгляду.

Повернути Державному підприємству “Спеціальна воєнізована аварійно-рятувальна частина” державне мито у розмірі 42,50 грн., сплачене платіжним дорученням № 1322 від 04.05.2006 р. за подання касаційної скарги до Вищого господарського суду України.





Головуючий суддя                                                        Г.А. Кравчук



Суддя                                                                           Г.М. Мачульський



           Суддя                                                                           В.І. Шаргало

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація