Справа №2-651-2007 року
Рішення
Іменем України
18 жовтня 2007 року Горохівський районний суд
Волинської області в складі:
головуючого Ковальчука В.Д.
при секретарі Домбровській З.П.
за участю позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горохові справу
за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2
ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по заробітній платі та середньомісячного заробітку за затримку видачі трудової книжки, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по заробітній платі та середньомісячного заробітку за затримку в видачі трудової книжки посилаючись на те, що він працював в відповідача на посаді ІНФОРМАЦІЯ_1. ІНФОРМАЦІЯ_2 року позивач звільнився. Відповідач не заплатив йому заробітну плату за ІНФОРМАЦІЯ_3 року в сумі ІНФОРМАЦІЯ_4, яку позивач просить стягнути з відповідача. Крім цього відповідач не видав позивачу при звільненні трудову книжку. За затримку видачі трудової книжки позивач просить стягнути з відповідача ІНФОРМАЦІЯ_5.
Відповідач в судовому засіданні позову не визнав і пояснив, що він підприємець і відповідно до інструкції трудової книжки в відповідача
не забирав, заробітну плату видав позивачу повністю. Просить в позові відмовити.
Свідок ОСОБА_3 показала, що при прийомі на роботу ОСОБА_1 вона зробила запис в його трудовій книжці. Трудову книжку повернула позивачу.
Свідок ОСОБА_4 показала, що трудову книжку від позивача підприємець не забирав.
Свідок ОСОБА_5 показала, що підприємець не виплатив її чоловікові зарплату за ІНФОРМАЦІЯ_3 року та не повернув трудову книжку.
Суд вважає, що позов підставний і підлягає до часткового задоволення задоволення.
Згідно з ст. . 115 КЗпП України, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів. Відповідно до ст. 116 цього Кодексу, при звільнені працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, провадиться в день звільнення.
У відповідності з відомостями про нарахування заробітної плати за ІНФОРМАЦІЯ_6 року ОСОБА_1 нараховано - ІНФОРМАЦІЯ_7, а за ІНФОРМАЦІЯ_8 ІНФОРМАЦІЯ_9.
Відповідачем не представлено письмових доказів щодо виплати позивачу заробітної плати за ІНФОРМАЦІЯ_3 року, а тому суд стягує в користь позивача ІНФОРМАЦІЯ_10.
В частині стягнення середньомісячного заробітку за затримку в видачі трудової книжки суд відмовляє з наступних підстав.
Відповідно до п.2.20 Інструкції про порядок ведення трудових книжок, трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб - суб»єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи, зберігаються безпосередньо у працівників.
В судовому засіданні не встановлено, що трудова книжка ОСОБА_1 знаходилася в ОСОБА_2, а тому суд стягненні середнього заробітку за затримку видачі трудової книжки відмовляє.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 215, 224-228 ЦПК України, ст. ст. 115, 116, 235 КЗпП України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2в користь ОСОБА_1
ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі в сумі ІНФОРМАЦІЯ_10
ІНФОРМАЦІЯ_10, в користь держави 51 (п»ятдесят одну) грн.
державного мита та в користь ТУ ДСА у Волинській області на
інформаційно-технічне забезпечення в сумі ЗО(тридцять) грн..
В решті позовних вимог - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.