УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №: 22-ц/0190/7341/2012Головуючий суду першої інстанції:Бондаренко А.А.
Доповідач суду апеляційної інстанції:Руснак А. Ф.
"21" листопада 2012 р. колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого суддіРуснак А.П.,
СуддівБерзіньш В.С., Кірюхіної М.А.,
При секретаріПостіковій О.В,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_7 до ОСОБА_8 про збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини, за апеляційною скаргою ОСОБА_7 на рішення Чорноморського районного суду АРК від 17 вересня 2012 року,
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_7 звернулася до суду з вищезазначеним позовом, мотивуючи вимоги тим, що рішенням Сімферопольського районного суду АРК від 25 вересня 2007 року з ОСОБА_8 на її користь було стягнуто аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 250 грн. щомісяця. Однак, позивачка просила збільшити розмір стягуваних аліментів з 250 грн. до ј частин усіх видів заробітку, оскільки відповідач працевлаштувався та має постійний дохід.
Рішенням Чорноморського районного суду АРК від 17 вересня 2012 року позов ОСОБА_7 до ОСОБА_8 про збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини задоволено частково. Збільшено розмір аліментів, що стягуються за рішенням від 25 вересня 2007 року Сімферопольського районного суду АРК по справі № 2-2582-2007, збільшивши розмір аліментів з 250 грн. на місяць до 350 грн. Стягнуто з ОСОБА_8 на користь ОСОБА_7 аліменти на утримання дитини ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 350 грн. щомісяця, починаючи з 23 серпня 2012 року та до досягнення дитиною повноліття. Допущено негайне стягнення у розмірі місячного платежу. У іншій частині позову відмовлено. Стягнуто з ОСОБА_8 на користь держави судовий збір 107 грн. 30 коп.
В апеляційній скарзі ОСОБА_7 просить скасувати рішення суду першої інстанції, ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог у повному обсязі. Доводи апеляції зводяться до того, що рішення суду першої інстанції ухвалено з порушенням норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права. Зокрема, апелянт зазначає, що судом першої інстанції, при ухваленні рішення, не було враховано тієї обставини, що відповідач є працевлаштованою особою і має постійний заробіток, та у суді першої інстанції він не надав жодних доказів які б спростовували цю обставину.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які з'явилися до суду апеляційної інстанції, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що рішенням Сімферопольського районного суду АРК від 25 вересня 2007 року з ОСОБА_8 на користь ОСОБА_7 було стягнуто аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 250 грн. щомісяця. 23 листопада 2010 року відповідач ОСОБА_8 одружився з ОСОБА_1 06 серпня 2012 року у подружжя народилася дитина ОСОБА_9
Ухвалюючи рішення щодо часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_7, суд першої інстанції виходив з їх доведеності у частині збільшення розміру аліментів, стягуваних з ОСОБА_8 на користь позивачки, до 350 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Судова колегія погоджується з такими висновками суду першої інстанції, оскільки суд дійшов їх з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до положень ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Статтею 182 СК України передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Так, з матеріалів справи, а саме з копії свідоцтва про шлюб (а.с.30), вбачається, що відповідач ОСОБА_8 з 23 листопада 2010 року перебуває у шлюбі з ОСОБА_1 та має малолітню дитину - ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с.30).
На час ухвалення рішення судом першої інстанції відповідач не мав постійного доходу, та, як вбачається з копії трудової книжки, знаходився на обліку як безробітний.
У судовому засіданні Апеляційного суду АРК відповідач ОСОБА_8 не заперечував проти стягнення з нього аліментів у розмірі 350 грн.
За таких обставин, суд першої інстанції, при визначенні розміру аліментів, врахувавши усі обставини передбачені ст.182 СК України, дійшов обґрунтованого висновку щодо збільшення розміру аліментів з 250 грн. до 350 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Доводи апеляційної скарги вищезазначених висновків суду першої інстанції не спростовують та не дають підстав для зміни чи скасування рішення.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку про відхилення апеляційної скарги та залишення рішення суду першої інстанції без змін, на підставі ч. 1 ст. 308 ЦПК України.
На підставі викладеного і керуючись статтями 303, 304, ч. 1 ст. 308, 313, 315, 317, 319, 324, 325, 327 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_7 відхилити.
Рішення Чорноморського районного суду АРК від 17 вересня 2012 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної ку сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку у двадцятиденний строк.
Судді Руснак А.П., Берзіньш В.С., Кірюхіної М.А.,