Судове рішення #2624254
Справа № 2-а-1/08

Справа № 2-а-1/08

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

23 квітня 2008 року Ржищівський міський суд Київської області в складі:

головуючої судді:      Козіної С.М.

при секретарі:            Головатюк І.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ржищеві Київської області справу за адміністративним позовом сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Обрій” до державного реєстратора Ржищівської міської ради Київської області, третя особа без самостійних вимог: товариство з обмеженою відповідальністю “Обрій-Агро”, про визнання установчих документів недійсними з моменту реєстрації та скасування державної реєстрації,-

 

ВСТАНОВИВ:

 

14 лютого 2007 року до Ржищівського міського суду Київської області надійшов адміністративний позов СТОВ “Обрій” до державного реєстратора Ржищівської міської ради Київської області, третя особа без самостійних вимог: ТОВ “Обрій-Агро”, про визнання установчих документів недійсними з моменту реєстрації та скасування державної реєстрації, в якому вказано, що позивач є підприємством, заснованим на базі колективного сільськогосподарського підприємства “Обрій”, що реорганізувалось, і утворене на засадах угоди громадян шляхом об'єднання їх майнових і земельних паїв.

Засновниками позивача є : ОСОБА_1- в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 6454 грн.; ОСОБА_2- в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 2819 грн., ОСОБА_3-  в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 2879 грн., ОСОБА_4-  в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 1915 грн., ОСОБА_5-  в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 3134 грн., ОСОБА_6-  в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 5756 грн., ОСОБА_7-  в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 4121 грн., ОСОБА_8-  в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 3793 грн., ОСОБА_9-  в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 1874 грн. та ОСОБА_10-  в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 4511 грн..

Відповідно до розміру майнових паїв засновників до статутного фонду позивача ними було внесене майно, а саме: приміщення реммайстерні, автомобіль ЗІЛ-130, комбайн СК-5 “Нива”, насіння ячменю та грошові кошти.

В ході перевірки господарсько-фінансової діяльності підприємства позивачу стало відомо, що зазначеними засновниками зареєстроване нове підприємство ТОВ “Обрій-Агро”.

Позивач вважає, що створення та державна реєстрація ТОВ “Обрій-Агро” здійснено з порушенням діючого законодавства України.

Згідно протоколу № 1 зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю “Обрій-Агро” від 26 жовтня 2006 року було створено ТОВ “Обрій-Агро” та сформовано статутний капітал товариства в розмірі 42256 грн. грошовим та майновим вкладом кчасників, з них: ОСОБА_1- в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 6454 грн.; ОСОБА_2- в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 2819 грн., ОСОБА_3-  в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 2879 грн., ОСОБА_4-  в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 1915 грн., ОСОБА_5-  в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 3134 грн., ОСОБА_6-  в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 5756 грн., ОСОБА_7-  в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 4121 грн., ОСОБА_8-  в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 3793 грн., ОСОБА_9-  в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 1874 грн. та ОСОБА_10-  в статутний фонд внесено майновий пай в розмірі 4511 грн..

Згідно з ст. 24 Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” державному реєстратору для проведення державної реєстрації повинно бути подано примірник оригіналу або нотаріально посвідчену копію рішення засновників про створення юридичної особи. Але в порушення даної норми державному реєстратору було подано лише копію протоколу, яка не є нотаріально завіреною.

Таким чином, відповідач при здійсненні державної реєстрації ТОВ “Обрій-Агро” не перевірив належного оформлення установчих документів, які були подані для проведення державної реєстрації, порушивши вимоги п. 3 ч. 1 ст. 8 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” не відмовив в проведенні державної реєстрації підприємства, що призвело до незаконної реєстрації ТОВ “Обрій-Агро”.

Позивач просить визнати дії державного реєстратора Ржищівської міської ради щодо реєстрації ТОВ “Обрій-Агро” такими, що суперечать чинному законодавству України та визнати установчі документи недійсними з моменту реєстрації та скасувати державну реєстрацію ТОВ “Обрій-Агро”.

26 квітня 2007 року позивач змінив підстави позову, подавши до суду відповідну заяву, в якій вказано, що нова редакція статуту ТОВ “Обрій-Агро” не містить відомостей про осіб, які виступили засновниками товариства, зареєстрованого 31.10.2006 року, а лише про осіб, які вносять внески до статутного фонду станом на 9 лютого 2007 року. Таким чином, нова редакція статуту містить відомості про учасників, але не містить відомості про засновників товариства, що суперечить п. 2 ст. 82 Господарського кодексу України.

Крім того, ст. 143 ЦК України приписує необхідність включення до статуту товариства з обмеженою відповідальністю відомостей про порядок передання часток у статутному фонді.

З заяв засновників товариства про вихід із товариства, протоколу зборів засновників товариства № 4, нової редакції товариства, вбачається, що учасники товариства мали намір змінити склад учасників, розмір статутного фонду та розподіл часток у статутному фонді між учасниками. Проте, розмір статутного фонду, встановлений новою редакцією статуту, не відповідає сумі часток засновників та часток учасників, що увійшли до товариства. Зокрема, розмір статутного фонду до реєстрації змін становив 42256 грн., а після реєстрації змін - 43000 грн., з них: учасник ОСОБА_11. Внесла вклад вартістю 33000 грн., учасник ОСОБА_12. - вартістю 5000 грн., учасник ОСОБА_13. - вартістю 5000 грн.. При цьому, в документах, поданих відповідачу для реєстрації змін, не визначено, які частки яких засновників переходять до нових учасників товариства, також не передбачене придбання товариством часток засновників, що заявили про свій вихід з товариства, або інший порядок переходу часток у статутному фонді.

Згідно з п. 1 ст. 144 ЦК України передбачено, що розмір статутного капіталу не може бути меншим розміру, встановленого законом, а в разі, якщо частки учасників, що заявили про вихід з товариства, не відступлені у встановленому порядку іншим особам або не придбані самим товариством, власник відповідної частки є невизначеним, що суперечить вимогам ч. 1 ст. 143 ЦК України.

У разі, якщо учасники, що виходять з товариства, не відступили свої частки іншим учасникам або товариству, розмір статутного фонду має бути зменшений у встановленому законом порядку, в даному випадку, при виході засновників, які подали відповідні заяви, зменшення статутного фонду призводить до порушення ч. 1 ст. 144 ЦК України, оскільки статутний фонд складатиме 5000 грн., що менше встановленого законодавством мінімального розміру. За таких умов реєстрація підприємства суперечить чинному законодавству і підлягає скасуванню.

У реєстраційній картці, що подана для реєстрації змін в установчих документах, зазначений розмір статутного фонду ТОВ “Обрій-Агро” - 43000 грн., що не відповідає змісту установчих та інших документів, поданих державному реєстратору, і є підставою для відмови у державній реєстрації.

Згідно з п. 3 ст. 8 Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” установчі документи юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом.

Тому, позивач вважає, що державна реєстрація ТОВ “Обрій-Агро” підлягає скасуванню.

10 травня 2008 року до Ржищівського міського суду надійшло заперечення державного реєстратора Ржищівської міської ради на адміністративний позов СТОВ “Обрій”, в якому вказано, що відповідно до ч. 2 ст. 83 ЦК України товариством є організація, створена шляхом об'єднання осіб, які мають право участі у товаристві. Розділом 4 ЦК України “Товариство з обмеженою відповідальністю” не передбачається взагалі поняття засновники товариства, а тому посилання позивача на ч. 2 ст. 82 ГК України, що в статуті товариства в обов'язковому порядку повинні бути вказані відомості про склад засновників товариства, є безпідставним.

Також, є невірним твердження позивача, що розмір статутного фонду ТОВ “Обрій-Агро”, встановлений новою редакцією статуту, не відповідає сумі часток учасників, що увійшли до товариства.

Що стосується питання щодо викупу майна засновників, що вийшли з товариства, іншими учасниками, виплати вартості цього майна чи його повернення засновникам, є внутрішніми справами товариства, жодним чином не стосується реєстрації і є відомостями, які державному реєстратору забороняється вимагати відповідно до ч. 8 ст. 24 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”.

Порядок придбання товариством часток засновників, що заявили про свій вихід з товариства, або інший порядок переходу часток у статутному фонді, передбачено п. п. 6.5-6.15 статуту товариства старої редакції та розділами 4, 5, 6 статуту товариства в новій редакції.

На момент внесення змін до установчих документів товариства в реєстраційну картку внесені всі відповідні відомості та зміни і картка заповнена належним чином.

В судовому засіданні представник позивача вимоги, викладені в позовній заяві підтримала повністю та просила суд визнати дії державного реєстратора Ржищівської міської ради щодо реєстрації ТОВ “Обрій-Агро” такими, що суперечать чинному законодавству України та визнати установчі документи недійсними з моменту реєстрації та скасувати державну реєстрацію ТОВ “Обрій-Агро”.

Державний реєстратор Ржищівської міської ради Іваницька О.М. в судовому засіданні позовні вимоги не визнала та просить суд відмовити СТОВ “Обрій” в задоволенні позову в повному обсязі.

Представник третьої особи без самостійних вимог ОСОБА_13. в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив суд відмовити СТОВ “Обрій” в задоволенні позову в повному обсязі.

Представник третьої особи Письменний М.І. в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та пояснив судові, що СТОВ “Обрій” не навів в адміністративному позові доказів порушення прав, свобод чи інтересів товариства у сфері публічно-правових відносин, не надав доказів, що він являється суб'єктом владних повноважень, тому у позивача відсутня адміністративна процесуальна правосуб'єктність, і просив суд відмовити СТОВ “Обрій” в задоволенні позову в повному обсязі. Крім того, щодо неправомірності внесення учасниками ТОВ “Обрій-Агро” ОСОБА_4., ОСОБА_7., ОСОБА_8., ОСОБА_3., ОСОБА_10., ОСОБА_9., ОСОБА_2., ОСОБА_5., ОСОБА_1., ОСОБА_6. статутного капіталу при створенні товариства, в зв'язку з тим, що внесене ними майно у статутний капітал ТОВ “Обрій-Агро” перебувало у статутному капіталі СТОВ “Обрій”, що було створене установчими зборами засновників від 24.02.2000 року, то такі твердження не відповідають дійсності, оскільки при створенні СТОВ “Обрій”, його засновники ніяким чином не могли і не мали на те права вносити до статутного фонду СТОВ “Обрій” майно, яке належало КСГП “Обрій”, на базі якого було створене СТОВ “Обрій”. Підтвердженням неможливості формування статутного фонду СТОВ “Обрій” майном КСГП “Обрій”, є те, що право власності на майновий пай члена КСП (майновий сертифікат) всіма членами КСП “Обрій” були отримані лише 24 липня 2001 року, тобто після створення та державної реєстрації СТОВ “Обрій”.

Суд, заслухавши представника позивача, відповідача, представників третьої особи без самостійних вимог та дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що позов сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Обрій” до державного реєстратора Ржищівської міської ради Київської області, третя особа без самостійних вимог: товариство з обмеженою відповідальністю “Обрій-Агро”, про визнання установчих документів недійсними з моменту реєстрації та скасування державної реєстрації підлягає частковому задоволенню, обгрунтовуючи своє рішення нижченаведеними доказами.

Згідно з ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.

Згідно з ч. 3 ст. 18 КАС України справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача.

      Згідно з ст. 1 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” державний реєстратор - посадова особа, яка від імені держави здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та  фізичних осіб - підприємців.

      Згідно з ч. 2 ст. 6 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” державний реєстратор призначається на посаду та звільняється з посади міським головою міста обласного значення.

      Відповідно до розпорядження голови Ржищівської міської ради від 2 лютого 2005 року Іваницька Ольга Михайлівна призначена на посаду державного реєстратора.

      Згідно п. 6.12 Статуту ТОВ “Обрій-Агро” учасник, який виходить із товариства, має право одержати вартість частини майна, пропорційну його частці у Статутному капіталі товариства; за домоленістю між учасником та товариством виплата вартості частини майна товариства може бути замінена переданням майна в натурі, а якщо вклад до Статутного капіталу був здійснений шляхом передання права користування майном, відповідне майно повертається учасникові без виплати винагороди.

Судом було встановлено, що при формуванні статутного капіталу шляхом передачі майна згідно акту приймання-передачі № 1 від 27 жовтня 2006 року, акту приймання-передачі № 2 від 27 жовтня 2006 року, акту приймання-передачі № 3 від 27 жовтня 2006 року, акту приймання-передачі № 4 від 27 жовтня 2006 року, акту приймання-передачі № 5 від 27 жовтня 2006 року, акту приймання-передачі № 6 від 27 жовтня 2006 року, акту приймання-передачі № 7 від 27 жовтня 2006 року, акту приймання-передачі № 8 від 27 жовтня 2006 року, акту приймання-передачі № 9 від 27 жовтня 2006 року, акту приймання-передачі № 10 від 27 жовтня 2006 року, акту приймання-передачі № 11 від 27 жовтня 2006 року, акту приймання-передачі № 12 від 27 жовтня 2006 року, не визначались умови, на яких дане майно передається до статутного фонду товариства.

Також, судом було встановлено, що на час державної реєстрації ТОВ “Обрій-Агро” статутний фонд ТОВ “Обрій-Агро” складався з внесків учасників ОСОБА_4., ОСОБА_7., ОСОБА_8., ОСОБА_3., ОСОБА_10., ОСОБА_9., ОСОБА_2., ОСОБА_5., ОСОБА_1., ОСОБА_6., які перебували та перебувають до сьогоднішнього дня в складі статутного фонду СТОВ “Обрій”. Даний факт підтверджується такими письмовими доказами: установчий договір про створення та діяльність сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Обрій” від 10 березня 2000 року з посвідченим нотаріально списком учасників товариства та розміром часток кожного з учасників; статутом СТОВ “Обрій” від 14 березня 2000 року; реєстраційною карткою  СТОВ “Обрій” від 14 березня 2000 року; змінами до статуту СТОВ “Обрій” від 14 березня 2000 року. Також в реєстраційній справі СТОВ “Обрій” відсутні дані про виведення даних учасників зі складу засновників.

Твердження представника третьої особи без самостійних вимог Письменного М.І. про те що засновники ОСОБА_4., ОСОБА_7., ОСОБА_8., ОСОБА_3., ОСОБА_10., ОСОБА_9., ОСОБА_2., ОСОБА_5., ОСОБА_1., ОСОБА_6. внесли до статутного фонду СТОВ “Обрій” не своє майно, а майно, яке належало КСП “Обрій”, і тому мали повне право внести своє майно в статутний фонд ТОВ “Обрій-Агро”, суд не приймає до уваги, так як дане твердження спростовується реєстраційною справою СТОВ “Обрій”.

Таким чином, на час проведення державної реєстрації ТОВ “Обрій-Агро” дані про розмір статутного фонду не відповідали дійсності.

Згідно з ч. 1 ст. 27 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” однією з підстав для відмови в проведенні державної реєстрації юридичної особи є невідповідність установчих документів вимогам частини 3 статті 8 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, згідно якої установчі документи юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом.

Згідно з ч. 2 ст. 82 Господарського кодексу України установчі документи господарського товариства повинні містити відомості про вид товариства,предмет і цілі йогодіяльності, склад засновників та учасників, склад і компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, інші відомості передбачені ст. 57 ГК України.

Виходячи зі змісту ст. 82 ГК України, поняття “засновник” та “учасник” не тотожні, таким чином, статут товариства з обмеженою відповідальністю має містити і склад засновників і склад учасників. В статуті ТОВ “Обрій-Агро” міститься лише склад учасників.

Згідно з ч. 9 ст. 82 ГК України порушення встановлених уією статтею вимог щодо змісту установчих документів господарського товариства є підставою для відмови у його державній реєстрації.

Згідно з ч. 4 ст. 24 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” у разі державної реєстрації юридичної особи, для якої законом встановлено вимоги щодо формування статутного фонду, крім документів, які передбачені частиною 1 статті 24 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, додатково подається документ, що підтверджує внесення засновником вкладу до статутного фонду юридичної особи в розмірі, який встановлено законом.

В ст. 86 ГК України чітко зазначено, що майновий стан засновника-громадянина має бути підтверджений декларацією про їх доходи і майно, завіреною відповідним податковим органом.

При створенні ТОВ “Обрій-Агро”, державному реєстратору не було подано підтвердження майнового стану засновників, в порушення вимог законодавства. Що було підтверджено відповідачем та представником третьої особи без самостійних вимог ТОВ “Обрій-Агро” Дворніченком С.А..

Згідно з ч. 5 ст. 8 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” установчі документи юридичної особи, а також зміни до них, викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами, якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження. Підписи засновників (учасників) або уповноважених осіб на установчих документах повинні бути нотаріально посвідчені.

Як вбачається з поданої до суду реєстраційної справи, ні в статуті ТОВ “Обрій-Агро” від 7 лютого 2007 року, ні в статуті ТОВ “Обрій-Агро” від 26 жовтня 2006 року підписи засновників та учасників не посвідчені нотаріально.

Згідно з ч. 3 ст. 8 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.

З огляду на вищезазначене, вимоги позивач щодо визнання дій державного реєстратора Ржищівської міської ради щодо реєстрації ТОВ “Обрій-Агро” такими, що суперечать чинному законодавству України не підлягають задоволенню.

Згідно поданих заяв засновників ОСОБА_4., ОСОБА_7., ОСОБА_8., ОСОБА_3., ОСОБА_10., ОСОБА_9., ОСОБА_2., ОСОБА_5., ОСОБА_1., ОСОБА_6. від 2 лютого 2007 року про вихід із засновників товариства, було заявлено лише про вихід з товариства і в жодній заяві не піднімалось питання щодо частки в статутному фонді.

Згідно протоколу засідання зборів засновників ТОВ “Обрій-Агро” № 3 від 5 лютого 2002 року ОСОБА_4., ОСОБА_7., ОСОБА_8., ОСОБА_3., ОСОБА_10., ОСОБА_9., ОСОБА_2. та ОСОБА_6. були виключені із складу засновників, але питання щодо частки в статутному фонді не вирішувалось на зборах засновників.

Згідно протоколу засідання зборів засновників ТОВ “Обрій-Агро” № 2 від 22 січня 2007 року ОСОБА_5. та ОСОБА_1. були виключені із складу засновників, а суму майнового внеску даних засновників було вирішено внести до статутного фонду за рахунок товариства.

Згідно п. 6.8 Статуту ТОВ “Обрій-Агро” (редакція 26.10.2006 року), який діяв на час виходу із засновників товариства ОСОБА_5. та ОСОБА_1., у разі придбання частки учасника самим товариством, воно зобов'язане реалізувати іншим учасникам або третім особам протягом року або зменшити свій статутний капітал в порядку, передбаченому законодавством та статутом.

Суду не було надано доказів внесення суми майнового внеску в розмірі 9588 (дев'ять тисяч п'ятсот вісімдесят вісім) гривень засновників ОСОБА_5. та ОСОБА_1., після їх виходу із засновників товариства, до статутного фонду за рахунок товариства. А також, факт не придбання товариством часток ОСОБА_5. та ОСОБА_1. було підтверджено поясненнями представника третьої особи без самостійних вимог Дворніченком С.А..

Таким чином, відбулося зменшення статутного фонду на 9588 гривень, а порядок зменшення статутного фонду передбачений п. 5.7 Статуту товариства, який не було дотримано.

А щодо внесків засновників ОСОБА_4., ОСОБА_7., ОСОБА_8., ОСОБА_3., ОСОБА_10., ОСОБА_9., ОСОБА_2. та ОСОБА_6., які вийшли зі складу засновників, то суду не було надано доказів вирішення питання щодо виплати даним засновникам вартості частини майна, пропорційно частці кожного вибувшого засновника у Статутному капіталі товариства, чи передачі майна в натурі, чи повернення майна, яке вносилось шляхом передавання права користування майном. А також, не було надано суду належних доказів виведення зі статутного фонду товариства часток вищезазначених засновників на час реєстрації статуту товариства в новій редакції в лютому 2007 року. Копія акту приймання-передачі майна, згідно протоколів зборів засновників ТОВ “Обрій-Агро” № 2 від 22.01.2007 року та № 3 від 5.02.2007, від 7 лютого 2007 року не може бути прийнята судом як доказ повернення вкладів учасників зі статутного фонду, так як даний акт не містить підписів всіх учасників, що вийшли зі складу засновників, а саме: відсутні підписи ОСОБА_1., ОСОБА_2., ОСОБА_3. та ОСОБА_5., факт відмови від піпису даних осіб не засвідчений сторонніми особами, також внески учасників товариства до статутного фонду являються складовою капіталу товариства і мають відображатися в бухгалтерському обліку. Суду не було надано первинних бухгалтерських документів, які б підтверджували факт виведення вкладів учасників з бухгалтерського обліку товариства.

Автоматичної заміни внеску до статутного фонду учасника, що вийшов зі складу засновників, внеском учасника, який ввійшов до складу засновників, законодавством та статутом не передбачено.

Таким чином, при реєстрації статуту товариства з обмеженою відповідальністю “Обрій-Агро” в новій редакції засновниками було подано недостовірну інформацію щодо розміру статуного фонду, а саме: на час реєстрації статуту в новій редакції розмір статутного фонду ТОВ “Обрій-Агро” становив 75668 (сімдесят п'ять тисяч шістсот шістдесят вісім), тобто, 32668 гривень - розмір внесків засновників, що вийшли з товариства, 43000 - розмір статутного фонду згідно статуту в новій редакції.

Згідно з ч. 1 ст. 143 ЦК України статут товариства з обмеженою відповідальністю крім відомостей, передбачених статтею 88 ЦК України, має містити відомості про : розмір статутного капіталі з визначенням частки кожного учасника та інше.

Після виходу зі складу засновників ОСОБА_4., ОСОБА_7., ОСОБА_8., ОСОБА_3., ОСОБА_10., ОСОБА_9., ОСОБА_2. та ОСОБА_6., їхні частки не були виведені з сатутного фонду товариства в установленому порядку а отже, власник цих часток був не визначений, що суперечить нормам законодавства.

З огляду на вищезазначене, позовні вимоги СТОВ “Обрій” щодо визнання установчих документів ТОВ “Обрій-Агро” недійсними з моменту реєстрації та скасування державної реєстрації ТОВ “Обрій-Агро” підлягають задоволенню.

 

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 17, 18, 158, 159, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 57, 86, 87 Господарського кодексу України, ст. ст. 88, 143 ЦК України, ст. ст. 1, 6, 8, 24, 27 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” суд, -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

1. Адміністративний позов сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Обрій” до державного реєстратора Ржищівської міської ради Київської області, третя особа без самостійних вимог: товариство з обмеженою відповідальністю “Обрій-Агро”, про визнання установчих документів недійсними з моменту реєстрації та скасування державної реєстрації - задовольнити частково.

            2. В задоволенні позовних вимог сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Обрій” щодо визнання дій державного реєстратора Ржищівської міської ради Київської області щодо державної реєстрації ТОВ “Обрій-Агро” такими, що суперечать чинному законодавству України - відмовити.

3. Визнати установчі документи ТОВ “Обрій-Агро” (юридична адреса: Київська обл. м. Ржищів вул. Ватутіна, 24; ідентифікаційний код юридичної особи: 33065392) недійсними з моменту державної реєстрації, проведеної державним реєстратором Ржищівської міської ради 31 жовтня 2006 року.

4. Скасувати державну реєстрацію ТОВ “Обрій-Агро” (юридична адреса: Київська обл. м. Ржищів вул. Ватутіна, 24; ідентифікаційний код юридичної особи: 33065392), проведену державним реєстратором Ржищівської міської ради 31 жовтня 2006 року.

 

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного адміністративного суду Київської області.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

                        Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація