Судове рішення #26237132

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" серпня 2012 р. Справа231/2130/12


Ямпільський районний суд Вінницької області

у складі головуючого судді Гаврилюк Т.В.

за участю секретар судового засідання Шарко Л.В.

представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Ямпіль Вінницької обл.

цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Великокісницької сільської ради Ямпільського району Вінницької області про визнання права власності на спадкове майно,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся із позовом до Великокісницької сільської ради Ямпільського району Вінницької області про визнання права власності на спадкове майно, у порядку спадкування за законом. Вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Київ померла його мати ОСОБА_4. Після смерті матері ІНФОРМАЦІЯ_2 він отримав свідоцтво про право на спадщину за законом в Ямпільській державній нотаріальній конторі. Успадкував житловий будинок з надвірними будівлями. Зазначив, що його мати за життя працювала у колгоспі села Велика Кісниця Ямпільського району Вінницької області і відповідно отримала сертифікат на право на земельну частку. Даний сертифікат на ім'я «ОСОБА_4» був втрачений і він не зміг надати його при оформленні спадщини. Зазначив, що у зв'язку з тим, що даний документ було втрачено, він оголосив про це у місцевій газеті. З метою оформлення належним чином своїх спадкових прав він вимушений звернутись до суду з цим позовом та просити суд винести рішення яким визнати за ним право на земельну частку у порядку спадкування за законом після смерті його матері ОСОБА_4.

Представник позивача ОСОБА_1, який діє на підставі угоди від 23 липня 2012 року заявлені позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить суд їх задовольнити.

Представник відповідача Великокісницької сільської ради Ямпільського району Вінницької області проти позову не заперечує, про що надано суду письмову заяву вих.№02-09-189 від 14.08.2012 року із клопотанням справу розглянути без участі представника сільської ради, за підписом сільського голови.

Судом встановлені такі обставини і визначені відповідно до них правовідносини.

Із досліджених судом письмових доказів - свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 виданого 03 травня 1956 року встановлено, що ОСОБА_2 є сином ОСОБА_5 та ОСОБА_4 Із свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 встановлено, що ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Київ. Із виписки вих.№1994 від 23.07.2012 книги реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) встановлено, що на ім'я ОСОБА_4 було зареєстровано сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ВН № 0455727, розмір земельної частки (паю) згідно сертифіката становить 1,74 в умовних кадастрових га, на даний час сертифікат вважається втрачений. Із свідоцтва про право на спадщину за законом від ІНФОРМАЦІЯ_2 встановлено, що спадкоємцем майна ОСОБА_4 є її син ОСОБА_2, який успадкував житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться у АДРЕСА_1 Із повідомлення з районної газети «Ямпільські вісті» встановлено, що сертифікат на земельну частку (пай) серії ВН №0455727 на ім'я ОСОБА_4 дійсно втрачений.

Відповідно до ст.55 Конституції України, ст.15 ЦК України позивач має право на захист судом невизнаних прав щодо спадщини, яка відкрилася після смерті його матері ОСОБА_4

Відповідно до ст.124 ч.2 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносин, що виникають у державі.

Оцінюючи усі докази, що є у справі у їх сукупності, суд приходить до висновку про обґрунтованість позову і має підстави для задоволення вимог.

Відповідно до ст.529 ЦК України (ред..1963 року), що діяв на момент відкриття спадщини, ОСОБА_2 є спадкоємцем першої черги спадкоємців за законом після смерті ОСОБА_4 і має право на успадкування майна померлої.

Відповідно до ст.549 ЦК України (ред..1963 року) ОСОБА_2 вважається спадкоємцем, що прийняв спадщину після смерті своєї матері ОСОБА_4, так як фактично вступив в управління та володіння спадковим майном, а також подав заяву до нотаріальної контори.

Враховуючи ту обставину, що ніхто із спадкоємців померлої не претендує на спадщину після її смерті, позивач не має можливості у позасудовому порядку реалізувати свої права на спадщину після смерті матері, у зв'язку із тим, що втрачений сертифікат на право на земельну частку (пай), а тому суд вважає доведеними обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх позовних вимог.

Виходячи із викладеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог і має підстави для задоволення позову в повному обсязі.

Спірні правовідносини врегульовані ст.ст. 529, 549 ЦК УРСР (ред.. 1963 року).

Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 61, 212, 213, 214, 215 ЦПК України і на підставі ст.ст.529, 549 ЦК УРСР (ред..1963 року), суд

В И Р І Ш И В :

Заявлені позовні вимоги задовольнити.

Визнати за ОСОБА_2 право на земельну частку (пай) у розмірі 1,74 в умовних кадастрових га, на яку мала право згідно Сертифікату серії ВН №0455757 зареєстрованого 16.07.1997 року за порядковим номером 2160 та виданого на підставі рішення Ямпільської райдержадміністрації за №98 від 10 квітня 1997 року ОСОБА_4, у порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Києві.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Ямпільський районний суд Вінницької області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий Т.В.Гаврилюк





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація