У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Дело № 10/0190/1145/2012 Доповідач : Дяченко Л.О.
20.11.2012 Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Автономної Республіки Крим у складі:
ГоловуючогоПогребняка С.М.
СуддівДяченко Л.О., Бондарєва В.К.
За участю прокурораМакаренка М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі апеляційну скаргу ОСОБА_5 на постанову Центрального районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим від 30 жовтня 2012 року, якою у задоволенні скарги на постанову про порушення кримінальної справи відмовлено,
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Центрального районного суду м. Сімферополя АРК від 30.10.2012р. у задоволенні скарги ОСОБА_5 на постанову заступника прокурора АРК Шапкіна І.С. від 01.10.2012р. про порушення кримінальної справи відносно головного державного виконавця ВДВС Сімферопольського РУЮ ОСОБА_5 за ознаками злочинів, передбачених ст.ст. 364 ч. 1, 366 ч. 1 КК України, відмовлено.
Рішення суду мотивоване тим, що постанова про порушення кримінальної справи є мотивованою і обґрунтованою, за наявності при наявності приводу та достатніх підстав до порушення кримінальної справи.
У апеляційній скарзі апелянт просить скасувати постанову про порушення кримінальної справи, мотивуючи тим, що постанову винесено з порушенням вимог діючого кримінально-процесуального законодавства України та за відсутністю достатніх підстав для порушення кримінальної справи, питання про скасуванням постанови суду першої інстанції не ставитися.
Заслухавши доповідача, прокурора, який просив постанову суду залишити без змін; перевірив наявні матеріали та матеріали перевірки, обсудив доводи апеляційної скарги, колегія суддів підстав для її задоволення не вбачає.
Згідно зі ст. 365 КПК України вирок, ухвала чи постанова суду першої інстанції перевіряється апеляційним судом в межах апеляції.
Відповідно до ст. 347 КПК України апеляція може бути подана:
1) На вироки, які не набрали законної сили, ухвалені місцевими судами;
2) На постанови про застосування чи незастосування примусових заходів виховного і медичного характеру, ухвалені місцевими судами.
Апеляція також може бути подана:
1) На ухвали ( постанови ), ухвалені місцевим судом, про закриття справи або направлення справи на додаткове розслідування;
2) На окремі ухвали ( постанови ),ухвалені місцевим судом;
3) На інші постанови місцевих судів у випадках, передбачених цим Кодексом.
Як убачається з апеляційної скарги, апелянтом оскаржується рішення органу досудового слідства, що на цьому етапі не можливо.
Що стосується постанови суду першої інстанції з цього приводу, то воно винесено у відповідності вимогам діючого кримінально-процесуального законодавства і підстав для його скасування не вибачається.
Доводи апеляційної скарги не можуть бути взяті до уваги колегією суддів, оскільки за своєю суттю вони стосуються постанови про порушення кримінальної справи, що було предметом розгляду суду першої інстанції, і доказів по справі, що вирішуються судом при розгляді справи по суті.
За таких обставин підстав для скасування постанови суду першої інстанції не вбачається.
Керуючись ст.ст. 365-366 КПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 залишити без задоволення.
Постанову Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим від 30 жовтня 2012 року про відмову у задоволенні скарги ОСОБА_5 на постанову заступника прокурора АРК від 01.10.2012р. про порушення кримінальної справи відносно її залишити без змін.