Судове рішення #26225008

УХВАЛА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа №: 22-ц/0191/1596/2012Головуючий суду першої інстанції:Бриндя М.А.

Головуючий суду апеляційної інстанції:Полянська В.



"13" листопада 2012 р. колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:


Головуючого суддіПолянської В.О.,

СуддівМоісеєнко Т.І.,Редько Г.В.,

При секретаріКувшиновій А.Д.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Феодосії цивільну справу за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_7 про звільнення від сплати аліментів на утримання повнолітнього сина, за апеляційною скаргою ОСОБА_6 на ухвалу Нижньогірського районного суду АР Крим від 21 вересня 2012 року,


В С Т А Н О В И Л А :


У вересні 2012 року ОСОБА_6 звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просив звільнити його від сплати аліментів на користь повнолітнього сина ОСОБА_7

Ухвалою Нижньогірського районного суду АР Крим від 21 вересня 2012 року позовна заява повернута позивачу на підставі п.4 ч.3 ст. 121 ЦПК України в зв'язку з непідсудністю справи цьому суду.

На зазначену ухвалу суду ОСОБА_6 подав апеляційну скаргу, в якій ставить питання про її скасування з ухваленням нової про відкриття провадження у справі.

В обґрунтування апеляційної скарги апелянт посилається на порушення судом першої інстанції норм процесуального права, а саме порушення правил підсудності.

На думку апелянта, суд безпідставно повернув позовну заяву, оскільки саме рішенням Нижньогірського районного суду АР Крим було ухвалено рішення про стягнення з нього аліментів, тому скасувати або змінити це рішення вправі саме Нижньогірський районний суд АР Крим.

Постановляючи оскаржувану ухвалу про повернення позовної заяви ОСОБА_6, суд першої інстанції виходив з того, що дана справа не підсудна Нижногірському районному суду АР Крим, оскільки відповідач проживає в іншій місцевості.

З таким висновком погоджується колегія суддів, виходячи з такого.

Відповідно до положень ст. 107 ЦПК України усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються районними, районними у містах, міськими та міськрайонними судами.

Згідно ст. 109 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.

З матеріалів справи вбачається, що предметом заявленого позову є звільнення від сплати аліментів за рішенням Нижньогірського районного суду АР Крим від 29.10.2008 року, які стягнути з позивача на користь повнолітнього сина, який проживає у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області.

Отже суд першої інстанції дійшов правильному висновку про те, що даний спір не підсудний Нижногірському районному суду АР Крим, оскільки відповідач проживає в іншій місцевості.

Такий висновок суду є правильним, оскільки спір виник з приводу звільнення від сплати аліментів, а не про стягнення аліментів, тому підсудність справи за вибором позивача, передбачена ч. 5 ст.110 ЦПК України на вказаний спір не поширюється.

Доводи апеляційної скарги про те, що зазначена справа підсудна саме Нижньогірському районному суду АР Крим, оскільки за рішенням цього суду з нього були стягнути аліменти, від яких на теперішній час він просить його звільнити, є неспроможними та не можуть бути визнані підставою для скасування ухвали суду.

Відповідно до ст. 312 ЦПК України апеляційний суд, розглянувши скаргу на ухвалу суду, відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.

Керуючись ст. ст. 307 п.1 ч.2, ст. 312 п.1 ч.1, 313-315 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії,




УХВАЛИ Л А :

Апеляційну скаргу ОСОБА_6 відхилити.

Ухвалу Нижньогірського районного суду АР Крим від 21 вересня 2012 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.


В.О. Полянська Т.І. Моісеєнко Г.В. Редько





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація