№ 1-158/2008
В И Р О К
Ім'ям України
20 серпня 2008 року Бершадський районний суд
Вінницької області
В складі головуючого Зайцева М.П.
при секретарі Бурлаці А.І.
з участю прокурора Чорної В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь кримінальну
справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, непрацюючого, із середньою освітою, одруженого, раніше не судимого, у вчиненні злочину передбаченого ст. 310 ч.2 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Навесні 2008 року підсудний ОСОБА_1 на присадибній ділянці, розташованої по АДРЕСА_1 незаконно посіяв та вирощував рослини маку снотворного. 10 червня 2008 року на вищезазначеній ділянці працівниками міліції було виявлено та вилучено 1300 штук рослин маку снотворного, які згідно висновку судово-хімічної експертизи № 801 від 24 червня 2008 року є видом рослин маку снотворного, що містять наркотичноактивні алкалоїди опію і обіг яких допускається для промислових цілей.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину свою у вчиненому визнав повністю і пояснив, що навесні 2008 року на присадибній ділянці, розташованої по АДРЕСА_1 посіяв та вирощував мак для власних потреб. 10 червня 2008 року працівники міліції, в присутності трьох свідків, на вищезазначеній присадибній ділянці виявили та вилучили рослини маку, кількість яких, після підрахунку, становила 1300 штук.
Винність підсудного ОСОБА_1 у вчиненні злочину, крім визнання ним своєї вини, повністю доведена зібраними по справі доказами.
Показаннями свідка ОСОБА_2, оголошеними в судовому засіданні та визнаними підсудним, що на початку червня 2008 року син повідомив її про те, що до них приїжджали працівники міліції, які після огляду присадибної ділянки, яку обробляв ОСОБА_2, виявили рослини маку, який син посіяв для споживання. Даний мак було вилучено в присутності свідків (а.с.27).
Показаннями свідка ОСОБА_3, оголошеними в судовому засіданні та визнаними підсудною, згідно яких, 10 червня 2008 року працівниками міліції його було запрошено бути присутнім при огляді присадибної ділянки, розташованої по АДРЕСА_1, де в присутності ОСОБА_1 на вищезазначеній земельній ділянці виявлено декілька рядків рослин маку, кількість яких, після підрахунку становила 1300 штук (а.с.25).
Аналогічними показаннями свідка ОСОБА_4, оголошеними в судовому засіданні і визнаними підсудною (а.с.26).
Протоколом огляду місця події від 10 червня 2008 року, згідно якого оглянута присадибна земельна ділянка розташована по АДРЕСА_1, яку обробляв підсудний ОСОБА_1, де виявлено декілька рядків рослин маку, які, після підрахунку, в кількості 1300 штук, були вилучені в присутності підсудного і трьох свідків ( а.с.5).
Речовими доказами - рослини маку снотворного в кількості 1300 штук, які знаходяться на зберіганні в камері зберігання речових доказів Бершадського РВ УМВС України (а.с.17).
Висновком судово-хімічної експертизи № 801 від 24.06.2008 року, згідно якого надані на експертизу рослини маку в кількості 1300 штук є рослинами маку снотворного, що містять наркотичноактивні алкалоїди опію і обіг яких допускається для промислових цілей (а.с. 21-23).
Дослідивши зібрані по справі докази і оцінивши в їх сукупності, суд вважає, що вчинене підсудним ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 310 ч.2 КК України, як незаконний посів і вирощування снотворного маку у кількості більше п»ятисот рослин.
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує - ступінь тяжкості вчиненого злочину та особу підсудного, що він повністю визнав свою вину, розкаявся у вчиненому і активно сприяв розкриттю злочину, що в порядку ст. 66 КК України суд враховує як обставини, які пом»якшують покарання, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності, що позитивно характеризується по місцю проживання.
Враховуючи обставини вчинення злочину та особу підсудного суд вважає, що виправлення ОСОБА_1 можливе без відбування покарання, що дає суду можливість на підставі ст.75 КК України звільнити його від відбування покарання з випробуванням.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1по ст. 310 ч.2 КК України до трьох років шести місяців позбавлення волі.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1від відбування призначеного покарання з іспитовим строком два роки.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВС України у Вінницькій області 300 гривень 48 коп. судових витрат за проведення хімічної експертизи.
Речові докази - рослини маку снотворного в кількості 1300 штук, що знаходяться в камері зберігання речових доказів Бершадського РВ УМВС України - знищити.
Запобіжний захід ОСОБА_1до вступу вироку в законну силу залишити попереднім - підписку про невиїзд.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Вінницької області на протязі 15 діб з моменту його проголошення.
СУДДЯ:
- Номер: 1-в/486/8/2016
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-158/2008
- Суд: Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
- Суддя: Зайцев М.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.01.2016
- Дата етапу: 21.01.2016