Судове рішення #2620331
Справа № 1-153/2007р

Справа 1-153/2007р.

ВИРОК

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 жовтня 2007 року.           Кіровоградський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді Гончара В.М.,

при секретарі Попруженко Л.М.,

за участю прокурора Ваврентовича Л.В.,

захисника ОСОБА_2,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу по обвинуваченню:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця м.

Кіровограда, українця, громадянина України, освіта базова загальна середня, не

одруженого, не працюючого, проживаючого без реєстрації в АДРЕСА_1, не судимого, заст. 121 ч.2 КК України,

ВСТАНОВИВ:

06 серпня 2007 року, близько 01 години, ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, в будинку АДРЕСА_2, на ґрунті особистих неприязнених стосунків, діючи умисно, наніс господарці будинку лежачій на ліжку ОСОБА_3 близько двох ударів кулаком по обличчю від чого вона впала на підлогу. Продовжуючи свої дії направлені на спричинення ОСОБА_3 тілесних ушкоджень, ОСОБА_1, наніс їй ще близько 20 ударів руками і ногами в обличчя та по тулубу і залишивши її лежачу на землі покинув місце події.

Труп ОСОБА_3 був виявлений на місці події ранком 06.08.2007 року.

Згідно висновку експерта та додаткового висновку № 840 від 06.09.2007 року у ОСОБА_3 тілесні ушкодження виникли від локальних травматичних впливів тупими предметами при ударах кулаком, ногою не менше 7 в область голови і 5 в область колінних, ліктьових суглобів і края реберної дуги, її смерть знаходиться в прямому причинному зв"язку з отриманими тілесними ушкодженнями та наступила від закритої черепно-мозкової травми, яка супроводжувалася крововиливом під тверді і м'які мозкові оболонки головного мозку і виникла від сукупності пошкоджень в області голови, які в живих осіб мають ознаки тяжких тілесних ушкоджень як небезпечних для життя в момент заподіяння. Спричинені тілесні ушкодження знаходяться в причинному зв"язку з настанням смерті, після їх отримання особа могла здійснювати активні дії нетривалий час, який саме встановити не має можливості.

Підсудний ОСОБА_1 винним себе визнав повністю та пояснив, що 05.08.2007 року виконуючи земляні роботи з 9.00 до 16.00 годин вжив приблизно 0,5 літра горілки і сп"янів. 06 серпня 2007 року, близько 01 години, перебуваючи ще в стані алкогольного сп'яніння, зайшов в будинок АДРЕСА_2, в якому проживала ОСОБА_3 і на ґрунті особистих неприязнених стосунків виниклих із-за боргу грошей, які остання не віддавала його батькові, з метою заподіяння ОСОБА_3 тілесних ушкоджень, наніс останній лежачій на ліжку 2 удари кулаком по обличчю від чого вона впала на підлогу, а потім наніс ще близько 20 ударів кулаком і ногами в обличчя та по тулубу і залишивши її лежачу на землі пішов з будинку. Виявивши ранком її тіло без ознак життя повідомив в міліцію.

Дослідивши докази у відповідності з вимогами ст. 299 КПК України, суд вважає, що

 

показання підсудного відповідають фактичним обставинам справи і ним не оспорюються.

Дії підсудного необхідно кваліфікувати за ч.2 ст. 121 КК України, так як він вчинив умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого.

Призначаючи покарання підсудному, суд виходить із вимог ст. 65 КК України, щодо ступеня тяжкості вчиненого злочину, особи підсудного, обставин, що пом"якшують і обтяжують його покарання.

Підсудний вчинив тяжкий злочини, за місцем проживання характеризується негативно, згідно висновку спеціальної медичної комісії страждає хронічним алкоголізмом, потребує лікуванню яке йому не протипоказане.

Обставинами, які пом"якшують покарання підсудному, суд вважає каяття у вчиненому, повідомлення про вчинений злочин та сприяння розкриттю злочину.

Обставиною, яка обтяжує покарання підсудному, суд вважає вчинення злочину у стані алкогольного сп'яніння.

З врахуванням викладеного суд приходить до висновку, що виправлення і перевиховання підсудного можливе лише в місцях позбавлення волі.

Призначаючи покарання, суд бере до уваги особу підсудного, який вперше притягується до кримінальної відповідальності та зазначені пом'якшуючі покарання обставини.

Керуючись ст. ст. 321-324 КПК України, суд

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним по ч.2 ст. 121 КК України і піддати покаранню на 7 років позбавлення волі.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили, залишити без змін - взяття під варту, строк відбування покарання рахувати з 06 серпня 2007 року.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судові витрати за проведення експертних досліджень в розмірі 188 гр. 31 коп.

Речові докази по справі, які зберігаються в кімнаті речових доказів знищити.

Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області протягом 15 діб з моменту вручення засудженому копії вироку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація