УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №: 22-ц/0190/7039/2012Головуючий суду першої інстанції:Тихопой О.О.
Доповідач суду апеляційної інстанції:Руснак А. Ф.
"14" листопада 2012 р. колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого суддіРуснак А.П.,
СуддівБерзіньш В.С., Кірюхіної М.А.,
При секретарі Постіковій О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» до ОСОБА_7 про стягнення заборгованості, за апеляційною скаргою Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» на рішення Київського районного суду м. Сімферополя АРК від 28 серпня 2012 року,
в с т а н о в и л а :
ОП «Кримтеплокомуненерго» звернулося до суду з вищезазначеним позовом, мотивуючи вимоги тим, що відповідачці, яка проживає за адресою АДРЕСА_1, надавалися послуги по постачанню теплової енергії та підігріву води, однак, у зв'язку з несплатою за зазначені послуги, за період з 01 вересня 2010 року по 29 лютого 2012 року, утворилася заборгованість у сумі 4791,33 грн.
Рішенням Київського районного суду м. Сімферополя АРК від 28 серпня 2012 року в задоволенні позовних вимог ОП «Кримтеплокомуненерго» до ОСОБА_7 відмовлено.
В апеляційній скарзі ОП «Кримтеплокомуненерго» просить скасувати рішення суду першої інстанції, ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги. Доводи апеляції зводяться до того, що рішення суду першої інстанції ухвалено з порушенням норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права. Зокрема, апелянт зазначає, що з 2005 року було змінено порядок відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, у зв'язку з чим відключення квартири відповідачки було проведено незаконно.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які з'явилися до суду апеляційної інстанції, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_7 є власницею квартири АДРЕСА_1, у якій з 20 серпня 2010 року було встановлено автономне опалення та складено акт про відключення зазначеної квартири від внутрішніх будинкових мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог ОП «Кримтеплокомуненерго», суд першої інстанції виходив з їх недоведеності, оскільки, сторони склали акт про відключення зазначеної квартири від внутрішніх будинкових мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання, який було підписано представником ОП «Кримтеплокомуненерго».
Так, з матеріалів справи вбачається, що 20 серпня 2010 року у квартирі відповідачки АДРЕСА_1 було встановлено автономне опалення та складено акт про відключення зазначеної квартири від внутрішніх будинкових мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання, шляхом видимого розриву зварки та заварюванням стояків і їх ізоляції від системи теплопостачання та підігріву води (а.с.26). Зазначений акт було складено відповідно до вимог закону та підписано усіма членами комісії, у тому ж числі й представником ОП «Кримтеплокомуненерго».
Відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.
Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання затверджено наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 (далі - Порядок). Порядком установлено, що для вирішення питання відключення споживача від мережі централізованого опалення він повинен звернутися до міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мережі (далі - Комісія) з відповідною письмовою заявою. Комісія після вивчення наданих власником документів приймає відповідне рішення, яке оформляється протоколом.
Відключення приміщень від внутрішньобудинкової мережі централізованого опалення виконується монтажною організацією, яка реалізує проект. По закінченні робіт по відключенню від внутрішньобудинкової мережі централізованого опалення складається акт про відключення від мережі централізованого опалення і подається заявником до Комісії на затвердження. Після затвердження акта про відключення від внутрішньобудинкової мережі централізованого опалення на засіданні комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.
З матеріалів справи вбачається, що при відключенні квартири відповідачки ОСОБА_7 від внутрішньобудинкової мережі централізованого опалення було дотримано його порядок, що підтверджується: проектною документацією (а.с.24), листом узгодження (а.с.25), актом відключення, затвердженим рішенням міжвідомчої комісії від 30 червня 2010 року (а.с.26), актом на разпломбування лічильника гарячої води (а.с.27) та актом прийому квартирного водоміру (а.с.28).
Згідно до особових рахунків, станом на 01 вересня 2010 року, заборгованість за надані ОП «Кримтеплокомуненерго» ОСОБА_7 послуги була повністю погашена.
Таким чином, судом першої інстанції встановлено, що відповідачка не користується послугами, які надаються ОП «Кримтеплокомуненерго», оскільки її квартиру відключено від мереж централізованого опалення з дотриманням порядку відключення, тому судова колегія погоджується з висновком суду про необґрунтованість позовних вимог щодо стягнення плати за користування послугами з теплопостачання.
Як таке, що ухвалено з дотриманням вимог матеріального та процесуального права, рішення у відповідності до вимог ч. 1 ст. 308 ЦПК України, має бути залишено без змін, а апеляційна скарга підлягає відхиленню.
На підставі викладеного і керуючись статтями 303, 304, ч. 1 ст. 308, 313, 315, 317, 319, 324, 325, 327 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» відхилити.
Рішення Київського районного суду м. Сімферополя АРК від 28 серпня 2012 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку у двадцятиденний строк.
Судді Руснак А.П., Берзіньш В.С., Кірюхіної М.А.,