Судове рішення #26157742

20.11.2012

Справа №232/722/12


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


20.11.2012 року Вінницький міський суд Вінницької області


в складі: головуючого –судді Короля О.П.

при секретарі –Стаховій Г.О.

розглянувши у судовому засіданні в місті Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вінницької міської ради про визначення розміру часток співвласників у спільній сумісній власності, -

ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Вінницької міської ради про визначення розміру часток співвласників у спільній сумісній власності.

В позовній заяві зазначено, що відповідно до договору купівлі-продажу від 28.11.1962 року, посвідченого Першою вінницькою державною нотаріальною конторою, за батьками позивача ОСОБА_2 і ОСОБА_3, 15.12.1962 року було зареєстровано в КП ВО ОБТІ на праві спільної сумісної власності, без визначення часток, 9/50 частини житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться по Першому провулку Хмельницького шосе, 8 (на той час буд. № 4-а), в м. Вінниці.

Батько позивача ОСОБА_2 помер 04.01.2007 року Після смерті батька відкрилась спадщина, заповіту на яку він не залишив. До складу спадкового майна входить належна йому частка від вказаної частини домоволодіння. Спадкоємцями батька за законом першої черги були позивач та мати позивача ОСОБА_3

Мати позивача ОСОБА_3 померла 01.03.2012 року. Після смерті матері відкрилась спадщина, заповіту на яку вона також не залишила. До складу спадкового майна входить належна їй на підставі договору купівлі-продажу частина домоволодіння, а також фактично успадкована нею після смерті чоловіка частка цього ж домоволодіння.

Позивач є єдиним спадкоємцем матері за законом першої черги, і відповідно до ст. 1268 ЦК України, вважається такою, що прийняла спадщину, оскільки проживала разом із матір'ю на час відкриття спадщини.

01.09.2012 року минув 6-ти місячний термін після смерті матері. Позивач вирішила оформити своє право на спадщину після батьків, звернувшись до нотаріальної контори.

03.10.2012 року позивач отримала лист з КП ВМБТІ, яким їй було відмовлено у видачі даних документів, оскільки частки батьків як учасників спільної сумісної власності на частину домоволодіння в договорі купівлі-продажу не визначені.

Позивач надала суду заяву щодо розгляду справи без її участі, позов підтримала.

Представник відповідач надала заяву щодо розгляду справи без участі представника, поклавшись на розсуд суду.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до договору купівлі-продажу від 28.11.1962 року, посвідченого Першою вінницькою державною нотаріальною конторою за реєстровим № 4-748, за батьками позивача ОСОБА_2 і ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище Пікульська) ОСОБА_4, під час їх шлюбу, 15.12.1962 року було зареєстровано в КП ВО ОБТІ в реєстровій книзі № 22 за реєстровим № 6178, на праві спільної сумісної власності, без визначення часток, 9/50 частини житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться по Першому провулку Хмельницького шосе, 8 (на той час буд. № 4-а), в м. Вінниці.

Батько позивача ОСОБА_2 помер 04.01.2007 року, актовий запис про смерть № 49 від 05.01.2007 року у відділі РАЦС Вінницького міського управління юстиції Вінницької області. Після смерті батька відкрилась спадщина, заповіту на яку він не залишив. До складу спадкового майна входить належна йому частка від вказаної частини домоволодіння.

Спадкоємцями батька за законом першої черги були позивач та мати позивача ОСОБА_3

Відповідно до ст. 1268 ЦК України, позивач та її мати вважаються такими, що прийняли спадщину, оскільки проживали разом із померлим на час відкриття спадщини, однак спадщину ми не оформили.

Мати позивача ОСОБА_3 померла 01.03.2012 року, актовий запис про смерть № 632 від 05.03.2012 року у відділі ДРАЦС Вінницького міського управління юстиції Вінницької області. Після смерті матері відкрилась спадщина, заповіту на яку вона також не залишила. До складу спадкового майна входить належна їй на підставі Договору купівлі-продажу частина домоволодіння, а також фактично успадкована нею після смерті чоловіка частка цього ж домоволодіння.

Позивач є єдиним спадкоємцем матері за законом першої черги, і відповідно до ст. 1268 ЦК України, вважається такою, що прийняла спадщину, оскільки проживала разом із матір'ю на час відкриття спадщини.

01.09.2012 року минув 6-ти місячний термін після смерті матері. Позивач вирішила оформити своє право на спадщину після батьків, однак позивачу було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, оскільки розмір часток у спільній сумісній власності не визначений.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять всі права та обов'язки, що належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини. Тому, оскільки я прийняла спадщину, я успадкувала і належну кожному із спадкодавців частину домоволодіння, однак оформити своє право власності на дане майно не можу з вищезазначених причин.

Частка учасника у спільній сумісні власності згідно із ст. 1226 ЦК України спадкується на загальних підставах.

Згідно ст. 370 ч. 2 ЦК України, у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Жодних домовленостей про розмір часток між батьками позивача не було, тому частки кожного з них у спільній власності є рівними - по 1/2 ідеальних частці від придбаної ними згідно Договору купівлі-продажу 9/50 частини домоволодіння.

Враховуючи викладене, та керуючись ст. ст. 370, 1218, 1226 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 213, 215 ЦПК України, –

ВИРІШИВ:


Позов задовольнити.

Визначити розмір часток ОСОБА_2 і ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище Пікульська) ОСОБА_4 у спільній сумісній власності на 9/50 частини житлового будинку з прибудовами, господарськими будівлями та спорудами, розташовану під № 8 (колишній № 4-а) по Першому провулку Хмельницьке шосе в м. Вінниці, зареєстрованій за ними в КП ВООБТІ 15.12.1962 року за реєстровим № 6178 в книзі № 22 на підставі договору купівлі-продажу від 28.11.1962 року, посвідченого Першою вінницькою державною нотаріальною конторою за реєстровим № 4-748, визначивши, що ОСОБА_5 на день його смерті належала ? ідеальна частка від 9/50 часток даного домоволодіння, ОСОБА_3 на день її смерті належала ? ідеальна частка від 9/50 часток даного домоволодіння.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення, а особами, які були відсутні в судовому засіданні, протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду.



Суддя:                                                    


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація