Судове рішення #26153681

копія



РІШЕННЯ

іменем України


Справа № 429/9511/12

09 жовтня 2012 року м. Павлоград


Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді: Кононенко Т.О.

за участю секретаря: Рубцової О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Павлограді Дніпропетровської області цивільну справу за позовом до Виконавчого комітету Павлоградської міської ради Дніпропетровської області про визнання прав та обов'язків забудовника в порядку спадкування за законом -


встановив:


Позивач звернулася до Павлоградського міськрайонного суду Дніпроетрвоської області з позовною заявою до Виконавчого комітету Павлоградської міської ради Дніпропетровської області, треті особи: Перша Павлоградська державна нотаріальна контора, КП «Павлоградське МБТІ»в якій просив суд : визнати за ним права та обов'язки забудовника домоволодіння АДРЕСА_1, а саме: будинок «А», площею 81 кв.м., тамбур «а», площею 0.9 кв.м., сіни «а1», площею 43.2 кв.м., тамбур «а2», площею 6.2 кв.м., сарай «В», площею 14.3 кв.м., гараж «Г», площею 17.5 кв.м., тр.колодязь «1», котельню «Д», площею 4.4 кв.м., огорожу «2-5,6,7», душ «Е», площею 1.2 кв.м., убиральню «Ж», площею 1.2 кв.м., сарай «З», площею 5.7 кв.м., навіс «І», площею 11.2 кв.м., погріб «пдВ», площею 4 кв.м., теплицю «тепл», площею 20.1 кв.м., в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року та визнати належність ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, ідентифікаційний код НОМЕР_1, технічної та дозвільної документації на будівництво житлового будинку АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року. В обґрунтування заявленого позову зазначила на ступне, що 03.11.1984 року одружилась з ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, за час спільного життя 20.02.1989 року оформили договір про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві приватної власності. Так як дозвільна документація була оформлена на померлого власника, у позивача відсутні право установчі документи на домоволодіння житлового будинку АДРЕСА_1, та неможливість оформити спадщину.

Представник позивача -в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без його особистої участі, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити (а.с.).

Представник відповідача Виконавчого комітету Павлоградської міської ради -в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без участі представника, покладається на розсуд суду(а.с.).

Представник третьої особи -Перша Павлоградська державна нотаріальна контора - в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без участі представника, покладається на розсуд суду(а.с.).

Суд вивчивши матеріали справи заслухавши сторони по справі, вважає позов доведеним та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

03.11.1984 року ОСОБА_3 одружилася з ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу сері НОМЕР_2, про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу 03.11.1984 року зроблено актовий запис № 848(а.с.).

Під час шлюбу, 20.02.1989 року, подружжя оформило документи на земельну ділянку з недобудованим будинком за адресою АДРЕСА_1 та почали будувати будинок, відповідно до договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві приватної власності жилою площею не більше 60 кв.м.(а.с.).

Згідно виписки з рішення СРСР виконавчого комітету Павлоградської міської ради народних депутатів № 434 від 17.07.1987 року, ОСОБА_2 було видано земельну ділянку 600 кв.м.(а.с.), відповідно до дозволу № 434/4 на виконання робіт міськвиконком Павлоградської міської ради народних депутатів дозволив ОСОБА_2 на земельній ділянці АДРЕСА_1 на підставі рішення № 434 від 17.07.1987 року про надання ділянки виконання будівельних, санітарно-технічних і спеціальних робіт по будівлі зазначених на схем плані ділянки жилого будинку розміром ДН-КЗ-3. Технічна документація видана забудовнику у складі: дозвіл виконкому, дозвіл на забудову, дозвіл забудови, довідка застройщика, договір побудови, схем план ділянки з зазначенням меж ділянки і розміщення будівль(а.с.).

ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_3 про що в книзі реєстрації актів про смерть 01.07.1991 року зроблено запис № 642(а.с.).

Відповідно до ст. 1218 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, то ОСОБА_3 обґрунтовано має право скористатись належним за життя ОСОБА_2 правом забудовника та ввести будинок в експлуатацію.

Зазначені обставини позивач підтвердила надавши суду свідоцтво про смерть ОСОБА_2 від 01.07.1991 року; технічний паспорт у якому власником будинку значиться ОСОБА_2; листом від 01.09.2011 року Першої Павлоградської державної нотаріальної контори, відповідно до якого ОСОБА_3 фактично прийняла спадщину на підставі сумісного проживання та прописки згідно довідки квартального комітету) після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2, тобто ОСОБА_3 є спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_2; виписки з рішення СРСР виконавчого комітету Павлоградської міської ради народних депутатів № 434 від 17.07.1987 року, ОСОБА_2 було видано земельну ділянку 600 кв.м.(а.с.), відповідно до дозволу № 434/4 на виконання робіт міськвиконком Павлоградської міської ради народних депутатів дозволив ОСОБА_2 на земельній ділянці АДРЕСА_1 на підставі рішення № 434 від 17.07.1987 року про надання ділянки виконання будівельних, санітарно-технічних і спеціальних робіт по будівлі зазначених на схем плані ділянки жилого будинку розміром ДН-КЗ-3. Технічна документація видана забудовнику у складі: дозвіл виконкому, дозвіл на забудову, дозвіл забудови, довідка застройщика, договір побудови, схем план ділянки з зазначенням меж ділянки і розміщення будівль(а.с.).

Крім того, позивачем було проведено технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта, відповідно до звіту якого, житловий будинок по АДРЕСА_1 відповідає вимогам надійності та безпечній експлуатації і можливість його безпечної експлуатації(а.с.).

Таким чином, кожна з ознак є самостійною і достатньою для того, щоб вважати будівництво законним, так як здійснювалася на земельній ділянці, яка була відведена для цієї мети в установленому порядку; маючи належний дозвіл на будівництво; без порушень будівельних норм та правил та 23 сесією VI скликання Павлоградською міською радою Дніпропетровської області № 650-23 VI від 01.08.2012 року ОСОБА_3 надано дозвіл на розроблення проекту для будівництва та обслуговування житлового будинку по АДРЕСА_1, площею 0,0662 га з послідуючою передачею в приватну власність(а.с.).

Таким чином, якщо будівництво здійснювалося згідно із законом, то у разі смерті забудовника до завершення будівництва його права та обов'язки як забудовника входять до складу спадщини.

Відповідно до ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті, а у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу (спадкоємці за законом).

Згідно зі ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1225 ЦК України у разі спадкування право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Згідно з ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. У разі смерті забудовника до завершення будівництва його права та обов'язки як забудовника входять до складу спадщини. Оскільки ОСОБА_2 на момент смерті був наділений цим правом то його право забудовника спірного житлового будинку з надвірними будівлями , входить до складу спадщини, що відкрилася після його смерті.

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_2 за життя належали права та обов'язки забудовника житлового будинку, які в порядку ст. 1218 ЦК України, переходять до її спадкоємців.

Питання про розподіл судових витрат між сторонами, суд вирішує відповідно до положень ст. 88 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 1216, 1218, 1223, 1225, 1268, 1269 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 131, 137, 212 ЦПК України, суд

вирішив:


Позов - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, і ідентифікаційний код НОМЕР_1, права та обов'язки забудовника домоволодіння АДРЕСА_1, а саме: будинок «А», площею 81 кв.м., тамбур «а», площею 0.9 кв.м., сіни «а1», площею 43.2 кв.м., тамбур «а2», площею 6.2 кв.м., сарай «В», площею 14.3 кв.м., гараж «Г», площею 17.5 кв.м., тр.колодязь «1», котельню «Д», площею 4.4 кв.м., огорожу «2-5,6,7», душ «Е», площею 1.2 кв.м., убиральню «Ж», площею 1.2 кв.м., сарай «З», площею 5.7 кв.м., навіс «І», площею 11.2 кв.м., погріб «пдВ», площею 4 кв.м., теплицю «тепл», площею 20.1 кв.м., в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Визнати належність ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, ідентифікаційний код НОМЕР_1, технічної та дозвільної документації на будівництво житлового будинку АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його прийняття до апеляційного суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення виготовлено в нарадчій кімнаті, є оригіналом.

Мотивований текст рішення виготовлений 15.10.2012 року.


Суддя Павлоградського

міськрайонного суду

Дніпропетровської області /підпис/ Т.О. Кононенко


З оригіналом згідно

Рішення не набрало законної сили станом на 15.10.2012 року


Суддя Павлоградського

міськрайонного суду

Дніпропетровської області Т.О. Кононенко





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація