Справа № 429/7224/12
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
30 липня 2012 року м. Павлоград
Суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Кононенко Т. О., розглянувши позовну заяву Кредитної спілки "Аккорд" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
10.07.2012 в провадження Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшла вказана позовна заява.
На виконання вимог ч. 3 ст. 122 ЦПК України, 12.07.2012 року направлено запит до СГІРФО щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача. 27.07.2012 року отримано відповідь СГІРФО Павлоградського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області (з канцелярії суду отримано 30.07.2012) про реєстраційний облік ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1.
З наданих заявником матеріалів вбачається, що відповідно до ст. 112 ЦПК України (в редакції з 16.06.2007 року по 07.07.2010 року, яка була чинна на момент укладення договору) сторони мають право письмово визначити територіальну підсудність справи, крім справ, для яких встановлена виключна підсудність, відповідно до положень п. 9.1 договору №0191/БП1/95/0013868, спори, що виникають з умов цього договору, розглядаються в суді за місцем знаходження Кредитодавця, якщо інше не визначено додатковим договором, сторони домовилися про те, що спір у порядку договірної підсудності розглядається відповідним судом міста Києва.
Згідно з ч. 4 ст. 2 ЦПК України, реалізований принцип, закріплений у ст. 58 Конституції України: закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Однак цю норму слід застосовувати лише щодо процесуального законодавства. Таким чином, закон, який встановлює нові процесуальні обов'язки, скасовує чи звужує процесуальні права, належні учасникам цивільного процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі.
Відповідно до ст. 115 ЦПК України, якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановляється ухвала. Ухвала суду разом із заявою та всіма додатками до неї надсилаються позивачеві.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 115, 116, ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву за позовом Кредитна спілка «Аккорд»до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - повернути позивачеві для подання до належного суду разом із заявою та всіма додатками.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала є оригіналом, виготовлена в нарадчій кімнаті.
Суддя: Т. О. Кононенко