копія
РІШЕННЯ
іменем України
Справа № 429/9194/12
23 жовтня 2012 року м. Павлоград
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді: Кононенко Т.О.
за участю секретаря: Вершини П.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Павлограді Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу -
встановив:
Позивач звернувся до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області з позовом до до ОСОБА_2 , в якому просить розірвати шлюб між ним та відповідачем, який був зареєстрований 13.12.2012 року Відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Павлограду та Павлоградського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області, запис № 957.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що 13.12.2012 року між сторонами було зареєстровано шлюб. Від шлюбу мають сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Причиною для розірвання шлюбу стало те, що у подружжя різні погляди на ведення спільного господарства та на зміцнення сім'ї, постійні непорозуміння у поглядах на виховання сина та його фізичному розвитку.
Подружжя тривалий час разом не проживає, спільного господарства не веде, шлюбних стосунків не підтримує з вересня 2010 року.
В судове засідання позивач не з'явився, через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи без його особистої участі, позов підтримує.
Відповідач в судове засідання не з'явилася, надала до суду заяву про розгляд справи без її участі, а також зазначила, що проти розірвання шлюбу незаперечує та просить залишити прізвище "ОСОБА_2".
Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, який зареєстровано 13.12.2012 року Відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Павлограду та Павлоградського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області, запис № 957.
Внаслідок відсутності взаєморозуміння між сторонами, сім'я розпалась. Позивач стверджує, що родини фактично не існує, оскільки шлюбні відносини припинені, примирення між ними не можливе.
Відповідно до ст. 5 Протоколу № 7 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (Конвенцію ратифіковано Законом N 475/97-ВР ( 475/97-ВР ) від 17.07.97) - кожен з подружжя у відносинах між собою і в їхніх відносинах зі своїми дітьми користується рівними правами та обов'язками цивільного характеру, що виникають зі вступу у шлюб, перебування в шлюбі та у випадку його розірвання.
За ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.
Згідно ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування до шлюбу не допускається.
За таких обставин суд дійшов висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін.
Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.ст. 24, 110, 112, 114 СК України, керуючись ст. 5 Протоколу №7 ЄКПЛ, ст.ст. 4, 10, 11, 60, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 Володимиролвича - задовольнити.
Розірвати шлюб, який укладений між громадянами України ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований 13.12.2012 року Відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Павлограду та Павлоградського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області, запис № 957.
Після розірвання шлюбу прізвище ОСОБА_1 та ОСОБА_2 залишити без змін.
Шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
Копію рішення направити до Відділу реєстрації актів цивільного стану по місту Павлограду Павлоградського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області.
Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його прийняття до апеляційного суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення виготовлено в нарадчій кімнаті, є оригіналом.
Суддя Павлоградського
міськрайонного суду
Дніпропетровської області /підпис/ Т.О. Кононенко
З оригіналом згідно
Суддя Павлоградського
міськрайонного суду
Дніпропетровської області Т.О. Кононенко