Судове рішення #261474
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22-5954 / 2006р.

УХВАЛА

22 вересня 2006 року                                                                          М.Запоріжжя

Суддя апеляційного суду Запорізької області Поляков О.З., при вирішенні питання про прийняття до розгляду апеляційної скарги ОСОБА_1 на постанову Токмацького районного суду Запорізької області від 09 серпня 2006 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби у Токмацькому районі про визнання неправомірними дій державного виконавця, зобов'язання прийняти виконавчий лист до виконання, відсторонення державного виконавця від виконавчого провадження, заборону прийняття постанов про повернення виконавчих документів до набрання чинності рішенням суду за цим позовом,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Токмацького районного суду Запорізької області від 09 серпня 2006 року позовні вимоги ОСОБА_1 залишено без задоволення.

25 серпня 2006 року представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 направив на адресу суду заяву про апеляційне оскарження, а 11 вересня 2006 року апеляційну скаргу на зазначену постанову суду.

Відповідно до ч.З ст.186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

За змістом ч.5 ст.186 КАС України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Право на вчинення процесуальних дій втрачається з закінченням встановлених законом строків.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції не знайде підстав для його поновлення на прохання сторони.

У відповідності до ст.103 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Останній день строку триває до 24 години, але якщо в цей строк слід було вчинити процесуальну дію в суді, де робочий час закінчується раніше, строк закінчується в момент закінчення цього часу.

Оскільки постанову ухвалено 09 серпня 2006 року, то строк на подачу апеляційної скарги починається 10 серпня 2006 року. Заява про апеляційне оскарження відповідачем подана 25 серпня 2006 року, про що свідчить штамп пошти на конверті (а.с.57), а апеляційна скарга - 11 вересня 2006 року, тобто з пропуском встановленого ст.186 КАС України процесуального строку.

 

Згідно ч.б ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала» не знайде підстав для поновлення строку, про що постановлюється ухвала.

За таких обставин, оскільки ОСОБА_1 не подавав заяви про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження постанови від 09 серпня 2006 року і не зазначав таке прохання в самій скарзі, апеляційна скарга, відповідно до вимог ст.186 КАС України підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись ст.ст. 100, 186, 189 КАС України,

УХВАЛИВ:

Заяву про апеляційне оскарження і апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Токмацького районного суду Запорізької області від 09 серпня 2006 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби у Токмацькому районі про визнання неправомірними дій державного виконавця, зобов'язання прийняти виконавчий лист до виконання, відсторонення державного виконавця від виконавчого провадження, заборону прийняття постанов про повернення виконавчих документів до набрання чинності рішенням суду за цим позовом залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена до Вищого Адміністративного Суду України протягом одного місяця.

 

Суддя                       Поляков

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація