Судове рішення #261337
Апеляційний суд Запорізької області

 

 

Апеляційний суд Запорізької області

Судова палата з цивільних справ

Україна, 69000, м.Запоріжжя, пр.Леніна,162

Суддя 1-ї інстанції Батрак І.В.                       Суддя доповідач Бондар М.С.

26 вересня 2006 року                                                               Справа № 22-5301

РІШЕННЯ

Іменем України

Коллегія судової палаті з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:

головуючий-суддя. Савченко О.В., суаоі: Бондар М.С, Кримська О.М.

секретар - Черевата О. В.

при участі:      прокурора -                                     адвоката

розглянула у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу  за

апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішен­ня Комунарського районного суду М.Запоріжжя від 17.07.2006 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про поділ майна подружжя, -

встановила  :

У грудні 2005 року ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 про поділ майна подружжя, посилаючись на те, що під час шлюбу з відповідачем вони придбали у влас­ність двох кімнатну квартиру АДРЕСА_1. Після розірвання шлюбних стосунків між ними не­має згоди про поділ майна. З врахуванням того, що відповідач не приймав участі по утриманню квартири та з нею проживає син студент, просила, на підставах ст.70 ч.2 СК, визнати за нею право власності на 2\3 частки спірної квартири.

Рішенням Комунарського районного суду м.Запоріжжя від 17.07.2006 року позов задоволено.

У скарзі відповідач просив скасувати рішення суду першої інстанції, посилаючись на його необґрунтованість ви­сновків щодо розміру часток власності подружжя.

Заслухавши пояснення учасників процесу, вивчивши ма­теріали справи колегія суддів судової палаті з цивільних справ апеляційного суду дійшла до висновку, що скарга підля­гає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст.309 ЦПК підставами для скасування рішення в апеляційному порядку і ухваленням нового рішення є неправильне застосування судом норм матеріального права.

За правилами з ст.70,71 СК розмір часток майна по­дружжя ..є рівними, якщо інше не визначено домовленості між ни­ми.

З матеріалів справи вбачається, що спірна квартира є спільною власністю сторін подружжя, оскільки надбана під час їх шлюбу.

Виходячи з наведеного і на підставі ст.70 СК частки сторін є рівними.

Висновки ж суду щодо відступлення від рівності часток і зменшення частки відповідача у праві спільної сумісної вла­сності подружжя не є правильними.

Так, матеріали справи свідчать про те, що відповідач виконував батьківські обов'язки. Він завжди сплачував алімен­ти на утримання сина (т.-l а.с.62).

Отже зменшення судом першої інстанції частки відпові­дача у спільному майні на підставах ч.2,3 ст.70 СК, а саме за обставин невиконання батьківських обов'язків, не може бути визнане обґрунтованим.

Позивач сплачує грошові суми за договорами послуг те­плопостачання, енергопостачання і телефонні послуги. По суті ці послуги направлені для задоволення інтересів позивача. Во­ни є договірними і не відносяться до затрат по утриманню спі­рного майна.

Тому не можна погодитися з посилання суду першої ін­станції на ухилення відповідача від утримання майна, як об­ставину для присудження йому меншої частки у спільному майні.

Беручи до уваги наведене, районний суд не правильно вирішив справу і постановив рішення яке не відповідає вимогам закону, а тому скарга задоволенню не підлягає.

Оскільки обставини справи не вимагають дослідження нових доказів, є підстави для ухвалення нового рішення.

Керуючись ст.307,309,313, 316, 317 ЦПК України, судова колегія, -

вирішила  :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

 

Рішення Комунарського районного суду М.Запоріжжя по цій справі від 17.07.2006 року в частині визнання за ОСОБА_3 право власності на 2\3 частки квартири АДРЕСА_1 та за ОСОБА_1 право власності на 1\3 частку квартири АДРЕСА_1 скасувати і ухвалити в цій частині нове рішення

Визнати за ОСОБА_3 право власності на 1\2 частку квартири АДРЕСА_1.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1\2 частку квартири АДРЕСА_1.

Решту рішення залишити без змін.

Рішення колегії може бути оскаржено безпосередньо до Верховного Суду України в двохмісячний термін з дня набрання сили рішення апеляційного суду.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація