Апеляційний суд Запорізької області Судова палата з цивільних справ
______ Україна, 69000, М.Запоріжжя, пр.Леніна, 162
Суддя 1-ї інстанції Прокопчук Т.. Суддя доповідач Бондар М.С.
26 вересня 2006 року Справа № 22-5456
УХВАЛА
Іменем України
Коллегія судової палаті з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі: головуючий-су^я: Савченко О.В., судді: Бондар М.С., Кримська О.М.
секретар - Черевата О. В.
при участі: прокурора - адвоката -
розглянула у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за
апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Орджонікі-дзевського районного суду м.Запоріжжя від 04.07.2 006 року по справі за позовом до Закритого акціонерного товариства "Страхова компанія "Веско" про стягнення страхового відшкодування, -
встановила :
У грудні 2005 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Закритого акціонерного товариства "Страхова компанія "Веско" (далі-компанія, страхове товариство) про стягнення страхового відшкодування, посилаючись на те, що 17.07.2005 року як водій автомобіля ВАЗ-2107 потрапив у дорожню пригоду. Матеріальні збитки становлять 23 207 грн.. За страховим полісом відповідач зобов'язаний відшкодувати шкоду, але відмовив йому в цьому. Тому просив позов задовольнити.
Рішенням Орджонікідзевського районного суду М.Запоріжжя від 04.07.2006 року позовні вимоги залишені без задоволення.
У скарзі позивач просив скасувати рішення суду першої інстанції з винесенням нового рішення, посилаючись на те що його поставлено з порушенням норм матеріального і процесуального права, які призвели до неправильного вирішення.
Заслухавши позивача, вивчивши матеріали справи, колегія суддів судової палаті з цивільних справ апеляційного суду дійшла до висновку, що скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст.308 ЦПК суд апеляційної інстанції відхиляє скаргу, якщо встановлює, що суд першої інстанції постановив рішення з додержанням вимог матеріального и процесуального права.
Статтею 991 ЦК передбачено, що страхова компанія може відмовити страхувальнику від здійснення страхової виплати.
Задовольняючи позов суд виходив з того, що наявні в матеріалах справи: довідка лікарні, карта вазову карети медичної допомоги (а.с.34,95) говорять про те, що позивач під час скоєння дорожньої пригоди був в стані алкогольного оп'яніння.
Будь яких доказів, які б спростовували зазначений стан позивача в справі не має
За умовами Страхового Поліса позивач зобов'язаний у разі дорожньо-транспортної пригоди зробити обстеження на предмет сп'яніння (п.lS.a.c.б).
Виходячи з п.23.1 Страхового поліса страхове відшкодування не виплачується, якщо збиток настав у зв'язку з тим, що страхувальник керував транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння.
З огляду на зазначене доводи апеляційної скарги з цього питання не є аргументованими.
Таким чином суд правильно вирішив справу, а тому апеляційна скарга не може бути задоволена.
Керуючись ст.307,308,313,314,315,317 ЦПК України, судова
колегія, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Орджонікідзевського районного суду М.Запоріжжя по цій справі від 04.07.2006 року залишити без змін.
Ухвала судової колегії може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання сили ухвали апеляційного суду.